şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bitti. ama benim yine de söyleyeceklerim var hakim bey!

  dizi bitti ama o uçurum bitmedi, kapanmadı.

  ailesi tarafından 12-13 yaşında, kendilerinden 30-40 yaş büyük adamlara 3-5 bin lira karşılığında zorla verilen, sonra eşi tarafından başka erkeklere peşkeş çekilen kızlar var hala!

  seviyesiz magazin programlarının ünlü diye topluma pompaladığı o sahte, botokslu, balon mutluluklara özenip evden kaçarak türlü tuzaklara çekilen kızlar yine var!

  dolar kurunu gün gün takip edip, ismini vermeyeceğim aksaray'daki bilmem neredeki mekanlarda; çoğu zorla tutulan, işkence gören yabancı uyruklu kızlarla birkaç dakikalık zevklerini gideren lavuklar bitti mi?! tabii ki hayır!

  peki ya o moldova'da ev kirasını ödeyemeyip istismar edilmekten kaçan, tek hayali ''yaşamak'' olan doktor eva'lar ne yapıyor?!

  sonra bu pezevenklere itibar sağlama adı altında, onların sırtından kazanan; konuşmasına, tipine haza beyefendi zannettiğimiz o kravatlı gavatlar mutlu mesut devam ediyorlar mı hayatlarına?!

  bütün bunlar kadının meta olarak görülmesinden kaynaklanıyor tabii. dizinin kötü karakteri yaman; çocuğunun annesini ''sen benim malımsın!'' diyerek pazarlamıyor mu?!

  bu dizi; yaş ve fiziki durum itibarı ile ''am, göt, meme, sikiş'' ekseninde izlemek yerine bana bunları kaleme aldırdığına göre görevini iyi kötü yerine getirmiş demektir.

  inşallah kerem deren de bu işten dersini almıştır. atv gibi; ezel'i bitmesine yakın geceyarıları yayınlayan, ikinci 13'ünü bitirmek üzere olan bir diziyi de final bile yayınlatmadan bitiren bir kanalla çalışırken
  bir daha düşünür umarım.

  biz birşeyler yapmadıkça bu uçurum büyüyecek, çember daralacak; sıra belki sizin de kızınıza, kızkardeşine gelecek.

  o yüzden eliniz sikinizde değil; birazcık da vicdanınızda olsun lütfen!

  son olarak; arkasında bu işi gerçekten bilen, araştıran bir ekip olduğu başından belli zaten. zira o jargonda; bu kızlar servis edilirken ''paket'' diye şifrelenirler. şimdi isim vermeyeceğim de; bu şike iddianamesinin ek delil klasörünü okursanız x bir şahsiyet için ''paketini aldı odasına çıktı.'' diye bir ibare geçiyor. o paket bu paket işte. dizide de aynen böyleydi mesela.

  hepsinin emeğine sağlık.
 • çok geç saatte yayınlanmasına rağmen bırakıp yatamadığım, bağımlılık yapan dizi.
  kerem deren öyle bir yazmış ki, sevdiğiniz esaslı karaktere beddua edip nefret ettiğiniz en leş karaktere sempati besleyebiliyorsunuz

  --- spoiler ---

  ne sandınız? cehenneme inmeden oradan birisini kurtaramazsınız

  --- spoiler ---

  müthiş.
 • güzel, gerçekten güzel bir şarkı. ne bekliyoruz ki zaten pop müikten? hayatın anlamını vermesini mi? müzik işte, ve beğendim ben. bana hitap ediyor. böyle baslar falan, sözler, opçiki opçiki. seviyorum bu şarkıyı.
 • türk vatandaşına ülkelerinde yaşanan gerçekleri anlattığı ve çoğununda bu gerçekleri bilmek işine gelmediği için yeterli reyting alamayan ve yayından kaldırılan dizi. uçurum ekibi türk insanına bu gerçekleri anlatırken onlar kulaklarını gözlerini kapayıp muhteşem padişahlarının sapık fikirli insanların elinde sapkın düşüncelerine alet olup reyting uğruna kendi tarihini harcamalarına müsade etti. ya da sözde müslüman ülkenin vatandaşları ensest ilişki konulu türk dizilerinin reyting almasını sağlayarak uçurum'a yeterli ilgiyi göstermedi. uçurum bir akasya durağı, bir arka sokaklar, bir umutsuz ev kadınları, bir çocuklar duymasın, bir alemin kralı, bir yaprak dökümü, bir papatyam, bir kuzey güney vs. etmedi bu ülkede. umarım hakettiği şekilde bi son yapılmasına müsade edilir. türk televizyon tarihinde yapılmış en iyi işler arasında ilk 5'e rahat girer. yapanın, çekenin, düşünenin emeğine fikrine sağlık. siz iyi iş yaptınız iyi olmayan bu projeyi sunmak zorunda kaldığınız kitle.

  teşekkürler;

  kerem deren
  selçuk yöntem
  mehmet ali nuroğlu
  lavinia longhi
  denise capezza
  funda eryiğit
  esra ronabar
  erdal yıldız
  alican albayrak
  enis arıkan
  zeynep köse
  kaya akkaya

  müzikleriyle diziyi daha da güzelleştiren alp yenier
  yapımcı ali gündoğdu, inci gündoğdu ve süreç film

  son olarak uyumaya devam eden türk halkına yine uçurum'un kendisinden eva'dan gelsin;

  --- spoiler ---

  bizim hikaye böyle bitti. siz uykuda o sırada. evdesiniz. huzurlu durdunuz. ben bağırdı size, duymadı kimse. duydu ya da bilmiyorum ben. yapmadınız birşey. ben anlattı size. benim kardeşim var dedim. o zaman vardı. benim küçük kardeşim vardı. şimdi yok. ben sizden yardım istediğinde vardı kardeşim. kurtaramadım ben benim küçüğümü. uçurumda, tutamadım onun elini. düştü. size iyi uyku. ama o otellerde, o aksaray'da, o laleli'de, sokaklarda bazıları uyumuyorlar.

  şimdi ne mi olacak

  --- spoiler ---
 • suya sabuna dokunan bir hikaye olduğu için kıymeti bilinmeyen veya bilinsin istenmeyen (!) dizi. kanal yönetimlerinin reyting arttırmak için zeka zorlayıcı faaliyetleri olan "dizinin yayın günü ve saatiyle oyna" yöntemi gene bir işe yaramadı demek... hayret... halbuki olağanüstü bir buluş. arkadaş bütün diziler başlasın, ne reklamını ver ne bir şey yap, sonra kendi kendine gecenin körüne koy, sonra da izlenmedi. yemin ediyorum, tesadüfen gördüm, 2. sezon olmayacak sanmıştım. bundan benim anladığım bu dizinin bilerek bitirilmek istendiğidir. yoksa ilk sezonu zaten 65 bölüm olmadığı için kimsenin sıkılıp bırakma gibi bir ihtimalini göremiyorum ki reyting düşsün. umarım başka bir kanala transfer olur (lale devrine fox sahip çıktı diye hep bundan umutlanır olduk sevgili sözlük :) , bunu da yer de komazlar, elinden tutarlar inşallah )
  ama şimdi düşündüm de atv de haklı alev alev gibi olağanüstü bir diziye ev sahipliği yaparken, böyle gençlerimizin ahlaklarını bozacak, tövbe estağfurullah kötü kötü şeylere yöneltecek, ruhsal gelişimlerini sekteye uğratacak bir yapımı ne yapsın?
 • atv'nin tekrarlarını yayınlamaya başladığı dizi. şimdiye kadar izlediğim en iyi dizilerden biriydi ki yabancı dizileri de içine katıyorum bu listenin cidden çok başarılıydı. mekanların seçimleri ve görüntüler çok kaliteliydi. konusuyla zaten insanın içine dokunan bir de bu konunun içine gayet heyecanlı akan bi hikaye yediren diziydi. ama özellikle oyuncular ve karakterler çok çok başarılıydı bence. lavinia longhi ve denise capezza dizideki karakterler için mükemmel seçimler olmuş bence ve oyunculukları çok içtendi. esra ronabar nur karakterini o kadar iyi canlandırdı ki tam da oması gerektiği gibiydi; bazen küfür ede ede izledim bazen yüz ifadesinden ben bile korktum bazen de oturup ona ağladım. erdal yıldız abicim seni sokakta bile görsem topuklarım götüme vura vura kaçarım zaten o muhitten. funda eryiğit pınar olarak bence en güzel karakterlerden birini canlandırdı, çünkü diziyi izleyenlerin kendini onun yerine koyabileceği karakterdi ve aslında çok gerçekti, olayların dışından biriydi. ve dizi boyunca karakterini de oyunculuğunu da hayranlıkla izlettiren enis arıkan on numara beş yıldızdı hatta iddia ediyorum daha iyisi olamazdı. zaten selçuk yöntem ve mehmet ali nuroğlu dizinin en tanıdık oyuncularıydı. buraya ismini yazmadığım diğer oyuncular da en az bahsettiklerim kadar başarılıydı ki dizide bir tek oyuncu bile olmamış dedirtmedi, sırıtmadı.

  yani kaç tane dizi olabilir ki başrol oyuncusu -adem karakteri- ayrıldıktan sonra bile dağıtmadan devam edebilen işte öyle bir şey. ulan yazdıkça sinirlendim bak yine bu dizi bile yayından kaldırıldı ya yuh artık.
 • heybetini kendisi hak etmemiştir. yer çekimi olmasa bu kadar korkutucu olmazdı.
 • fenerbahçe'ye ayarı vermiştir.

  --- spoiler ---

  -burada sorarlarsa en büyük fener.

  -en büyük cimbom. ben biliyorum türkiye'yi.

  --- spoiler ---
 • bu bölümünde ekşi'ye selam çakmıştır. haftaya görürüz artık ekşi denen piçi.
 • bu geceki bölümle ortalığın amına koymuştur afedersiniz. türk dizi tarihinde böyle bir şey izlemedim ben daha.