şükela:  tümü | bugün
 • eğer ki bu işi abdde yapmak istiyorsanız tavsiyem .. yapmayın, sakın ola ki elçiliğe gidip "ben uçuş eğitimi almak için abdye gitmek istiyorum" demeyin, o eskidendi...
 • (bkz: bon air)
  (bkz: top air)
 • türk kuşu vardır birde. türk hava kurumunun bünyesindeki uçuş okuludur. tek rakibim türk hava yolları lafı da buradan gelmektedir. sürücü kurslarının verdiği gaz ile uçuş okulundaki öğrencileri gibi eğitim verildiği iddia edilmektedir. onların altında bilmem kaç km/h hız yapan moturlar varken sizde 15-20 beygir var. ama "önemli olan inanmak", "inanmak başarmanın yarısıdır", "hadi aslanlarım", "kimse tutamaz sizi" gazları ile rakip olmuşlardır thy ye.

  tabi bu türk kuşu başka anlamlara da gelmektedir. kişilerin içi fesat olduğu sürece güzide dilimiz türkçenin elastikliğinden kurtulamayız. zamanında "kuşu kalkmaz" diye bir şarkı vardı. bu şarkı türk hava kurumu uçuş okuluna bir göndermedir. kızımın hiç uçağa binmemiş ve buna istinaden gaz ile bu şarkıyı söylemiştir.
 • izmir*'de bulunan ikinci ana jet us komutanlığı, hava harp okulu mezunu teğmenlerin eğitim aldığı bir diğer uçuş okuludur.

  edit: türk deniz kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda denizci pilot adaylarına da eğitim verilmektedir.
 • ben eğitimimi prag da alıyorum. malesef türkiye deki fiyatların çok altında , elinizde ppl lisansı varsa en azından on ay içerisinden lisansınızı alabilirsiniz. eğitim kalitesi olarak da ülkemizden çok ilerdeler. ayrıca aşırı kötü hava şartları olmadıkca da uçuruyorlar çünkü hava genelde kötü. :) buda haliyle pilotajınızı geliştiriyor. tabi easa lisansı olması da ayrı bir avantaj.
 • yakın zamanda yurtdışında uçuş eğitimi almak istiyorum. konu hakkında detaylı bilgilendirebilecek arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim .