• bu, evleneni sikme geleneği sürdüğü sürece haklı olan damattır. normal tıraş 15 lira ise damat tıraşı 150 lira.
  • bi kere olacak bi kere vericen diye diye herkes sıraya girip sikmeye çalışıyor. bi kere evleniyoruz, o kadar senelik müşteriniz, bu tıraşta senden hediye olsun. nasıl olur?
  • damat olduğunu söylemeyerek vereceği ücreti 10da 9 oranında azaltan akıllı insandır.
  • bizzat tarafımdan yapılmış eylemdir. adama sağdıç olucam doğru düzgün kes maymun götü gibi olmasın demiştim pezevenk bana peki damat nerde demişti.
    illa geçirecek o damada.
  • bunun daha akıllı versiyonu "abi haftaya düğünüm var seni çok övdüler bir deneme traşına geldim" demektir. bu sayede traş bedavaya getirilebilir çünkü adam haftaya sana geçirme hayallerine dalmıştır.
  • bunu küçükken düşünüyordum ben, hatta "berber anlıyor lan galiba yoksa hiç kimse söylemez damat olduğunu" diye çelişkide kalıyordum.
  • damat değil, damadın kardeşi olarak tanıtın kendinizi. 5-10 lira da bahşiş atarsınız oldu bitti.

ulan daha geçen hafta bir evden kız aldık, siteden çıkacağız. adam bariyeri açmıyor. bahşiş bekliyor. 10 lira verdik yüz asıyor. hele amına koduma bak ya. bu da mı adet. adetini siktiğim ülkesi.
  • adam yazmış "düğüne en az 30.000 vereceksin zaten" diye. e düğüne, ev düzmeye vs. o kadar masraf yapılmış, borca girilmiş zaten, o 100-200 dediğin para özellikle borcun varken o kadar kıymetli ki. fazladan vereceğin 150 lirayla bir haftalık pazar alışverişini yapsan bile kar. berbere fazladan 150 lira ver, makas kesmiyor diyene 100 lira ver, yok arabanın önüne atlayana 100 lira ver, ee? hani evliliği teşvik etmek gerekiyordu?

para kazanabilmek için zamanımızı, emeğimizi, gözümüzün ferini harcıyoruz arkadaşlar. gerekli yerden, keyfinizden, yaşam kalitenizden kısmayın ama çakal esnafa, zırtlanlara yedirmeyin paranızı. ben yeri geldiğinde teslim tarihine iş yetiştirmek için sabahlayarak çalışıyorsam normalde 20 liralık işe 150 lira vermem, kimse kusura bakmasın.
  • küçük esnafın dolandırıcılığını sevimli gösteren başlıktır.
  • damadin cok akillica karariyla, dugun gununde moralini bozmasi icin berberin eline koz vermemesi.

(bkz: damat tıraşı)
hesabın var mı? giriş yap