• içine bastıkları soğandan, sarımsaktan, baharattan ne eti olduğunu anlayamayacağınız psikolog. 3 kuruş fazla verin, kasap psikologu alın.
  • kesinlikle ''şu nokta'' da katıldığım ve desteklediğim bir fikir

devlet her vatandaşına

1 diş hekimi
    1 psikolog
    1 aile hekimi ( var)

hizmetlerinden ücretsiz faydalanma hakkı sunmalıdır.

vergisini veren ve hem uzun saatler ve uzun yıllar çalışarak hizmet eden bu memleketin vatandaşının hakkettiği bir haktır.

sağlıklı nesillerin zeminini oluşturacaktır bu hizmet.uzun zamana yayıldığında gereksiz giderleri önleyecektir.
  • http://i.imgur.com/rm0um.jpg

- yaa çocukluğuma ne zaman inicez sıkıldım artık :(
    - çocukluğa inemiyoruz maalesef. çocukluk için premium paketi seçmeniz lazım.
    - o ne kadar?
    - ucuz değil.
    - allahım çıldırıcam bu nasıl iş.
    - ben de onu diyorum.
  • bulunursa 3 kilo da ben alayım dediğim psikolog.
  • tadından yenmez.

dayım sevgilisinden ayrıldığı için bunalımdaydı. en son ssk'dan bir doktor ayarlandı tanıdık. dayım randevu günü muayeneye giriyor.

doktor, pencere kenarında ayakta dışarı seyrediyor. dayım selamünaleyküm diyor. buyur evladım geç diyor doktor. dayım koltuğa oturuyor. doktor, anlat evladım diyor.

dayım ne diyeceğini bilemiyor. ya doktor ben geçmişi özlüyorum biraz, deyip konuya dalıyor. doktor arkası hala dayıma dönük, pencereden dışarı bakıyor. sigarasından derin bir nefes çekiyor ve ekliyor;

-hangimiz özlemiyor ki amınıyüm...

dayım o an iyileşiyor.

not: gerçektir. kıssadan hisse, ucuzcu olmayın, sevişin bol bol...
  • ne yazık ki yoktur. belki bir devlet hastanesinde ya da üniversite hastanesinde klinik yapan bir psikiyatrist bulunabilir. ama ne yazık ki günde bilmem kaç küsur hasta bakmak zorunda olduklarından dolayı hastaya yeterli süreyi ayıramamaktadırlar her doktor gibi. semptomlara ve tahlillere bakıp kısa sürede tanı koyup tedavi için de ilaç yazabilecek kadar süreleri bile olmaz bazen. işte size sıra beklmeden bedava (!) sağlık hizmeti. hastanede bedava tabii. sonra ilacı almaya eczaneye gittiğinizde alılar tedavi ücretini. ama sizler onu eczane alıyor sanırsınız filan.

not: başlığın sahibi ya da ilk yazarıyla ilgili değildir söylenenler. aman diyeyim.
  • aklıma oz dizisindeki bir muhabbeti getirmiştir.

--- mealen ---

leo glynn: bu gün çok mutlu görünüyorsun, tanrıyı mı buldun?

mcmanus: daha iyisi... ucuz bir psikolog buldum.

--- mealen ---
  • bu ara bir tanesine gidiyorum. bu ara dediysem iki kere gittim. ha bir daha gider miyim o ayrı. bir devlet hastanesinde, sanırım 26-27 yaşında bir hanım kızımız.
    "bunları biraz kadere bırakmak gerek, zaten dinimizde de şöyle(hiç ilgisi olmayan bişey anlatıyorum o arada), çokta şey yapmasan aslında..." ağzından çıkan beş cümlenin üçü bu minvalde. iyice sinirlerim bozuldu kimden medet umuyorum diye.
    bunları düşünerek şuraya bakınız--> * sonra da kendinizi emin ellere teslim ediniz.
  • yeter ki gerekli uygun şartlar sağlansın, en ucuzundan yaparım mesleğimi severek. şarlatanlardan arındıracak bir meslek yasamız/odamız olsun da.
    (bkz: psikolog)
    (bkz: psikologlar odası)
    (bkz: meslek yasası)
  • çeşitli kişisel gelişim seminerlerinden aldığı belgelerle kendine psikolog diyen insandır.
hesabın var mı? giriş yap