• dün bir entryde görerek tanıştığım, gerçekten ucuz kitap alışveriş sitesi. dun aksam sipariş ettiğim 15 kitap bugün is saati içinde evime geldi. şimdiye kadar internetten yaptığım alışverişler icinde en hizlisiydi diyebilirim. 1 tanesi (ıslanıp kurumuş oldukça eski ve küflü bir kitap) hariç hepsi iyi durumda. artik sık sık ziyaret edeceğim gibi görünüyor.

bilinçli bir tüketici olup o kötü durumdaki kitabın değiştirilmesiyle uğraşmadım zira 2 liraydı. umarim yeniden aynı şeyi yaşatmazlar.

ekleme:bugün bilmediğim bir numara tarafından arandım. ucuzkitapal.comdan ilk alışverişim olduğu için memnun kalıp kalmadığımı öğrenmek istemişler. ben de teslimat hızından çok memnun olduğumu ama bir kitabın okunamaz durumda olduğunu anlattım. kitabın adını isteyip, yenisini kargolayacaklarini söylediler. müşteri memnuniyeti odaklı firmalarin soyu tukenmemis. . hep böyle devam etsinler.
  • geçen hafta 40 çocuk kitabını 40 liraya aldığım sitedir. epey tereddüt etmiştim siparişten önce fakat hızlı kargo ve sorunsuz teslimatla beni kazandı.
  • 1 tl'ye dahi çok güzel kitaplar satan bir kitap sitesi. bi göz atın derim.
  • hizmet kalitesine ve uygun fiyatlarına hayran olduğum, bu zamana kadar 34 adet kitap satın aldığım online alışveriş sitesi.

kargo çok hızlı.2 günde ulaştırıyorlar.üstte bir arkadaş kitap adedi arttıkça kargoda artıyor demiş fakat 3 kitap aldığımda da 10 kitap aldığımda da sadece 2 lira kargo ödedim.ayrıca taksit imkanı da var.adamlar müşteri odaklı çalışıyorlar gerçekten.helalinden on puan veriyorum.
  • gerektiği kıymeti görmeyen muhteşem bir site bence. sitenin kurucusunun bir yazısını okumuştum, çok hoşuma gitmişti. devamlı alışveriş yapıyorum en sorunsuz alışveriş yaptığım site oldu. annemin yıllarca severek okuduğu harlequin kitaplarını da bulduk, sürekli onar onar sipariş veriyoruz. öyle aradığınız her kitabı bulamayabilirsiniz, çok normal. ama 2 tl ye sherlock kitapları stoklayabilirsiniz mesela.

aynı zamanda (bkz: kösreli ortaokulu kitap kampanyası) için kitap alırken kendilerine durumu anlatan bir mail attım. kargonun içinde onlar da fazladan kitaplar koymuşlar. beni ve kösreli ortaokulu öğrencilerini mutlu ettiler teşekkür ederiz. daha önce başka sitelerden denediğimde biraz dolandırıcı muamelesi gördüğüm için galiba, gereksiz sevindim.
  • 2-3-4-5 liraya kitap satan bir site. ilk bakışta çok hesaplı olduğu düşünülse de maalesef kazın ayağı hiç öyle değil. örneğin 2 ve 3 liraya satılan kitaplar baştan sona baskı hatalarıyla dolu. 2 liraya satılan, 170 küsur sayfa bir kitapta 20-25 adet baskı hatası gözüme ilişti. dikkatlice incelesem eminim 15-20 tane baskı hatası daha görebilirdim.

bahsini ettiğim baskı hatalarıyla dolu bu 2 liralık kitap bittikten sonra, kendi kendime, "herhalde bu kitap araya karışmış." diyerek 2 lira kategorisinden aldığım başka bir kitabı okumaya başladım. aynı şekilde 15-20 adet baskı hatası gözüme çarptı ki bu, çizik cd'den ya da düşük hızda internetten izlenen film gibi sürekli donmalara, takılmalara sebep olacak şekilde, kitap okumanın verdiği zevki engelleyecek boyuttaydı. 2 liraya aldığım 2. kitap montaigne'nin dünyaca ünlü eseri denemeleriydi. bilen bilir kitapta "kedimle oynarken ben mi onunla oynuyorum yoksa o mu benimle oynuyor" minvalinde meşhur bir cümle vardır. baskı hatası tam bu can alıcı noktada geliyor; "kedimle" yerine "kendimle" yazılmış. kitabı daha önce okumayanlar "acaba burda ne demek istemiş." diye uzun uzun düşünebilirler ya da düşüncedeki gerçek güzelliği görmeden "malmısın monteigne kendi kendine oynuyorsun." diyerek bu noktayı görmezden gelebilirler.

bu kategorideki kitaplarla ilgili bir diğer husus benim aldığım kitapların, neredeyse hiçbirinde, kitabın kaçıncı baskı olduğunu bildiren bir bilgi yok. bu durum akla şunu getiriyor. acaba bu kitaplar yayınevlerinin deneme amaçlı bastıkları ve "çöp" gözüyle baktıkları, kimi zaman ise ücretsiz olarak dağıttıkları kitaplar mı?

2-3 liraya satılan kitapları tek tek inceledim. yaklaşık olarak 2.000'e yakın kitap var; ancak okumak için vakit ayırmaya değer kaç kitap var derseniz, şahsi görüşüm 100 kitap var ya da yok. tabi bunlarda bana gelen kitaplar gibi 20-25 adet baskı hatası içeriyorsa o zaman okuyup okumamak tamamen size kalmış.

ucuzkitapal.com bu durumdan haberdar mıdır değil midir bilemem; ancak bildiğim bir şey var "eğer ki bir malın fiyata yansıyan bir kusuru varsa satıcı bunu alıcıya söylemelidir." bu noktada ticaret hukukundan anlayan arkadaşların beni yeşillendirerek aydınlatmasını rica ediyorum. şayet satıcı "2 liraya satılan kitaplarımızın 5-10 sayfasında bir baskı hatası, yazım yanlışı olması muhtemeldir." diye belirtmiş olsa değil 2 liraya bedavaya dahi almam.

kısaca toparlayacak olursak; baskı hatalarıyla dolu dünya klasikleri ve adı duyulmamış roman yazarlarının ellerinde patlamış kitapların ucuza satıldığı, akademik, araştırma ve sınava hazırlık kitaplarının ise rakip sitelerde satılan fiyatlara yakın fiyatlarda satıldığı bir site.

not: siteyi kötülemek, karalamak gibi bir niyetim yok. piyasa fiyatlarına yakın fiyatlarda satılan kitaplarında baskı hatası yok. baskı hatasına, yazım yanlışlarına çok takılmam derseniz fiyatlar 1,5 litrelik sudan ucuz. benzer şekilde baskı hatası önemli değil kitaplardan dekor yapacağım derseniz 500 liraya bir kitap duvarı satın alabilirsiniz.
  • lise dönemimde birkaç sınıf için bu siteden kendi adıma toplu deneme seti sipariş etmiştim.beni öğretmen sanıp yıl boyunca birçok dersin kitabını göndermişlerdi.bu sayede benim de arkadaşlarımın da gönlünü kazanan sitedir.
  • bugün "18.04.2014 tarihli akit gazetesinde yayınlanan reklamımızı sizlere sunmaktan onur duyarız." başlığıyla mail atan uzak durulası site. unsubscribe da çalışmıyor.
  • kitapları iyi paketledikleri için ve kısa sürede gönderim için tercih edilmesi gereken sitelerden birisi.

roman için tavsiye etmem çünkü pttkitap.com daha cazip ama ygs & lys ve kpss için kitaplar için ideal.
  • 2 tl'lik kargo ücretiyle bir adet kitabı iki günde teslim eden güzel kitap sitesi. ilk defa bu kadar ucuz kargoyla karşılaştım.
hesabın var mı? giriş yap