şükela:  tümü | bugün
336 entry daha
  • kurs filtrelerine acilen "no-indian" seçeneği gelmesi gereken site.
  • bu uygulamaya ciddi ciddi para verenler var. millet akıl tutulması yaşıyor sanırım. internetin getirdiği bütün olanakları kenara fırlatıp tamamen ekonomik kaygılarla üretilmiş 'eğitim' videolarını izlemek için para bayılmak...

insanla alay eder gibi bir de %99.99 indirim yaptık 1000 lira olan kurs 1 liraya düştü kaçırma bu fırsatı falan yazmışlar bir de.

şöyle türkiye'deki popüler derslere bir bakıyım dedim. 24 (yirmi dört) saatlik bir tane ingilizce kursu var, iddiaya göre sıfırdan başlatıyor ve sizi native speaker(!) yapıyor (öğrenecekleriniz kısmının özeti bu şekilde).

sanırım psikolojik bir sebebi falan var. para verince insan daha iyi öğreneceğini falan zannediyor. hani şimdi gidip 15 liraya bir matematik kitabı alan biri kendini matematik öğrenmeye şartlandırıyor ya, ama aslında cebindeki 5 inçlik aletle çok daha iyi matematik öğrenme şansı var; onun gibi bir şey.

belki de millete, 'bak ben iki yüz on üç kurs bitirdim, sen ne yaptın cahil?' demek istiyor da olabilirler. böyle bir şey de var.

bu uygulamayı zaten programlama dilleri dersleri popüler yaptı başta. ya cidden mantık yok mu, yazılım demek internet demek; adamlar sizin için tonlarca dokümantasyon yazıyor, gidiyorsunuz ne yapıyorsunuz ya; programlama öğrenmek için kitap alan adamlardan betersiniz, onlar en azından okuyor.

ziyan uygulama.
12 entry daha