şükela:  tümü | bugün
 • prof.dr. ve ayrıca emekli yarbay .alman.
  1966 yılında yayınlanan "20.yüzyılda türkiye.avrupanın zor partneri" kitabı ile meşhur oldu.
  klâsik filoloji ve arap edebiyatı okudu.doktorasını "anonim arap masalları" üzerine yaptı. 1971-75 yılları arasında alman istihbarat teşkilâtı'na (bnd) "yakın bir kurum" olduğu söylenen ebenhausen (şimdi berlin) bilim ve politika vakfının orta doğu masasını yönetti. 1975 yılında almanya'nın sesi radyosunun türkçe bölümüne müdürlük yapan steinbach, 1976'da hamburg doğu enstitüsü müdürlüğüne getirildi.
 • bu günlerde türkiye'nin kuzey ırak'a yaptığı operasyonların uluslararası hukuk'a aykırı olduğunu, türkiye'nin bu operasyonları yapma hakkı olmadığını ve bundan zararlı çıkacağını, hatta iç savaşa sürükleneceğini iddia eden eski emekli asker, yeni uluslararası ilişkiler gurusu.

  bunu diyen bunları da demiştir;

  http://agahdari.blogspot.com/…u-terrorist-list.html
 • 2007 yılına kadar alman şarkiyat enstitüsü başkanlığı görevini yürüten islam bilimci ve ortadoğu uzmanı. 2012 yılı haziran ayından bu yana berlin humboldt-viadrina idarî bilimler yüksekokulu’nda ortadoğu/kuzey afrika idarî bilimler merkezi'nin başkanlığını yapıyor

  http://www.gazeteport.com.tr/…-erdogan-bir-populist
 • egemen bağış'ın başbakanına betonkopf diyen adam.
 • 1998'de verdiği bir konferansta şu sözleri sarfeden emekli alman istihbarat subayı;

  "sorun atatürk'ün bir paşa fermanıyla yarattığı yapay bir ürün olan türk devleti ve türk ulusudur. sorun kemalizmdir, kemalizmin ulusçuluk ve laiklik ilkeleridir. sorun uyduruk, zorlama ve yapay türk ulusudur. böyle bir ulus yoktur, olmadığını türkiyede yaşayan kürtler, türkler, müslüman, laik, alevi devlet çatışmalarında görmekteyiz.

  bu uyduruk ulusu atatürk nasıl kurdu?

  önce ermenileri yok ettiler, sonra rumları, sonra kürtleri... kürtleri şimdiye kadar neden yok etmediler bilemeyiz."

  kaynak:
  01.06.2017'de sinan meydan'ın konuk olduğu "haber merkezi" programı
  https://youtu.be/xjky5rhlt_s?t=11m28s