şükela:  tümü | bugün
 • bir devlet kuracak olsam kesinlikle ordularımın başına geçireceğim adam.
 • nba'de deneyimli ve güvenilir uzun sıkıntısı çekilirken, şampiyonluk yaşamış iyi bir rebound'cu olarak free agent piyasasında adı geçmesine rağmen 5 seneliğine 20 milyon karşılığında yine miami heat ile anlaşarak finansal açıdan büyük fedakarlık ettiğini düşündüğüm oyuncu. kendisi kesinlikle daha fazla para kazanabilirdi fakat kalmayı tercih etmiş.
 • zaman zaman takılmalar,donmalar yaşayabilmekte
 • basketbolu ne zaman isterse o zaman bırakacak olan miami şehrinin ve basketbol takımının efsanesi.

  formayı sırtından çıkardığında da, 40 numaralı forması en tepeye asılacaktır.

  bir gün takımın koçu, hatta gm'i olma onuruna erişmesi dileğiyle.
 • doğma büyüme miamili olan oyuncu, miami çocuğu. nba'de takımın bayrak oyuncusu olmayıp, sıradan bir oyuncu olmasına rağmen tüm kariyeri boyunca takımdan ayrılmayarak 13 yıl boyunca aynı takımda kalmayı başarabilen ender basketbolculardan. bence bu başarısı bile emekliliğinde formasının takımı tarafından emekliye ayrılması için yeterli bir sebep.

  yarın öbür gün basketi bıraktığında miami camiası yönetimsel olarak karışırsa kentin çocuğu, takımı ve şehri iyi biliyor denilerek takımın başına head coach olarak gelirse şaşırmam. yakışır da
 • miami doğumlu, florida üniversitesi çıkışlı bir oyuncudur. seçilmediği 2003 draftı sonrası miami heat'in kendisine verdiği şansı iyi değerlendirip 2006 şampiyonluğuna giden yolda shaq'ı oldukça iyi tamamlamıştır. o yıl konferans finalinde r.wallace'ı ardından da dirk nowitzki'yi savunup, başarının gizli mimarlarından biri haline gelmişti. 2010 yazında büyük üçlü oluşturulurken belkide en büyük fedakarlığı yapan isimdi. denver ve dallas'tan gelen tekliflerin toplamda 10 milyon dolar altına miami heat ile kontrat imzalamıştır.

  ancak bu fedakarlığının ardından haslem ciddi sakatlık problemleriyle uğraştı. en önemlisi de son 5 yılda en büyük değişim onun pozisyonu olan pf profilinde yaşandı. en önemli silahı olan orta mesafe şutları artık basketbolun en verimsiz hücum şekli olarak görülüyor. bunun yanında 4 numaralar artık çok daha hareketli hale geldi. haslem de değişen basketbolla birlikte undersized bir center haline geldi. bu sezon kontratı bitiyor, muhtemelen gelecekte alonzo mourning ve juwan howard'da olduğu gibi takım içinde bir görev verilecek kendisine.
 • zaten 2 maç üst üste iyi oynaması hayra alamet değildi. sayesinde miami pota altı anthony, pittman ve turiaf 3'lüsüne kaldı ki nba'de herhangi bir takımın bu kadar kötü pota altı oldu mu araştırmak lazım.
 • tüm profesyonel kariyeri boyunca sadece miami heat'te oynayan oyuncu. bu tarz bir sadakat tim duncan gibi çok üst düzey profesyonellerde ve elit sporcularda görülebilmekte. daha düne kadar kral diye geçinenlerin bir yüzük uğruna yaptıkları soytarılıkları da görmekteyken ve kendisinin heat'te kalmak için 14 milyon dolar daha az kazanmayı göze aldığını da biliyorken etkilenmemek mümkün değil.
 • annesi kansere yenik düşmüş, undersized power forward. para yerine sevdiği takımı tercih etmesi, fedakar olması sevdiğimiz özelliklerinden.
 • hem dallas'ın, hemde denver'ın daha yüksek bir ücretle yaptıkları kontrat tekliflerini reddetmiş ve miami heat takımında kalmış power forward.