şükela:  tümü | bugün
 • ks. uludağ elektrik dağıtım anonim şirketi

  tedaş'a bağlı çanakkale, balıkesir, bursa ve yalova illerine bakan elektrik dağıtım şirketi. az önce sayacı okumaya geldiler ve şöyle bir tablo ile karşılaştım, sayacı en son yaklaşık 10 ay önce okumuşlar ve sanırım bir daha yine gelecek yaz gelirler. meskenin yazlık olması ile alakalı olabilir.

  edit: şimdi fark ettim, çok zeki sayaç okuma elemanları var. 10 kişi beraber geziyorlar, biri bir evi okurken herkes bekliyor, işi bitince sonraki meskene geçiyorlar ve bir başkası okuyor sayacı, daha sonra sırayla ama birer birer okuyorlar sayacı, nasıl bir mantıktır çözebilmiş değilim...
 • çalıştığım kurum (bkz: ekmek parası).özelleştirme kapsamında olan tedaş'ı bir bütün olarak elden çıkarmak zor olacağı için küçük parçalara ayırmak gerekmiştir.uedaş ta o parçalardan biridir.
 • türkiye nin kayıp kaçak oranı en düşük elektrik dağıtım şirketi.
 • eli öpülesi adamlar çalışır uedaş'ın biga şubesinde. kendileriyle hiç karşılaşmamış olsam da, gecikmiş faturalar hasebiyle elektriği kesen ekibin bulduğum yerde, bırakın ellerini daşşaklarını öpeceğim. borç yüzünden kesilmesi gereken elektriğinizi kesmek için aceleci davranmadıkları gibi, sayacın üstüne not bırakırsanız da ricanızı geri çevirmezler.

  işte o not!!

  "abicim merhaba,
  biliyoruz elektriğimizi kesmeye geldin ve o yüzden bu notu buldun. biliyoruz bi eşeklik ettik faturayı ödemedik. (aslında unutmuştuk falan ama ayrıntıya girmeyelim)
  fakat sizden ricamız elektriğimizi kesmeyin. çünkü finallerimiz başladı ve elektriğimiz kesilirse ders çalışamayız.
  ayın 7sinde faturayı ödeyeceğiz.
  şimdiden teşekkürler.
  sevgilerle, daire 17"
 • kendisine çok pis laflar hazırladım. en olmadık zamanlarda ve sık sık elektrik kesintileri yapıyorlar. bugün gece saat 1'de yaklaşık 50 dakikalık kesinti yaptılar ki torrentten birşey indiriyordum. yeni harddisk aldım bir iki ay önce onu da elime vercekler yakında. daha sonra gece nba 2k12'i kurdum, my player'da kendime bir oyuncu yaptım. oyuncuyu yapar yapmaz bir maça soktu beni neyse ortalama bir performansla maçın sonuna geldim, maç da uzatmaya gitti. uzatmada rakip takım önde gidiyordu bir üçlük bir turnikeyle takımı maça ortak ettim. son 3.3 saniye topu elime üçlük sallıcaktım ki bunlar elektriği kesti. o an yaşadığım hissi tarif edemem ama şu an hala sinirliyim. kendilerine hazırladığım lafları burdan etmeye kalksam direkt silerler heralde beni.
 • ödenmemiş tek fatura olsa bile, herhangi bir ihbarname yollamadan abonenin elektriğini kesen kuruluştur. bununla kalsa iyi. kesintiden hemen sonra fatura ödenmesine rağmen 50 saattir elektriği açmış değiller. neyse ki buzdolabını dolu tutma gibi bir huyum yok.

  bu arada tencerede ısıtılan suyu kovaya doldurup kahve cezvesini de tas olarak kullanmak, eskileri yad ettirmedi değil.
 • borç falan değil,yeni abonelik için başvurmamızda 48 saat içinde açılmasına söz verdikleri elektiriği açmamış kurumdur.

  edit:imlağ
 • "üzerimizden kaçak elektrik kullanıyorlar, eleman gönderin" ihbarımıza karşılık "siz kendiniz elektrikçi bulun. biz ilgilenmiyoruz." diyen aymazlar yuvası. bu da demek oluyor ki, dilediğinizce kaçak elektrik kullanabilirsiniz, uedaş sallamıyor. olan biz kaçak elektrik kullanmayanlara oluyor, sonunda biz suçlu oluyoruz.
 • aboneliği üzerime alırken açma kesme bedeli alan, itiraz için verdiğim dilekçeme "sözleşme tahakkuk bedelidir. açma kesme bedeliyle ilgisi yoktur." diye cevap veren; ancak enerji açma kesme bedeli olarak para tahsil ettiğini gösteren makbuz veren ilginç kurum.
  şimdi işin yoksa tekrar dilekçe yaz.

  edit: üşenmedim tekrar dilekçemi yazdım. verdikleri makbuzu da ekledim. 20 tl'mi bir sonraki ay faturamdan düştüler. hani sözleşme tahakkuk bedeliydi.
 • görev sürdürdüğü illerde korku yelleri estiren firma.
  neden mi?
  diyelim elektriğinizin son ödeme günü ayın 16'sı. bir şekilde unuttunuz ve aradan 3 gün
  geçince eve gelince elektriksiz kalmanıza sebebiyettir.
  çünkü tek bir faturanın ödeme günün üstünden 3 gün geçmesiyle elektriğinizi keserler, sadece
  kesmekle iş bitse gene iyi, faturanızı gittiniz ödediniz diyelim, bir sonraki faturanıza ''açma-kapama''
  ücreti olarak yaklaşık 20 tl' ye yakın fark yansıtılır.
  eğer ki iş yeri iseniz elektriğiniz kesilmez evet ama o 20 tl her halükarda faturanıza yansıtılır.