şükela:  tümü | bugün
  • finali torino'da oynanacak uefa avrupa ligi sezonu.

    katılması kesinleşen takımlar şimdiden belli olmaya başlamış:

    1. eleme turu

    dinamo minsk - belarus
    malmö ff - isveç
    rosenborg - norveç
    inter turku - finlandiya
    tps - finlandiya
    derry city - irlanda cumhuriyeti
    drogheda united - irlanda cumhuriyeti
    st patrick's athletic - irlanda cumhuriyeti
    zalgiris vilnius - litvanya
    suduva marijampole - litvanya
    skonto riga - letonya
    ventspils - letonya
    fc astana - kazakistan
    irtysh pavlodar - kazakistan
    fc aktobe - kazakistan
    levadia tallinn - estonya
    flora tallinn - estonya
    vikingur - faroe adaları
    if fuglafjorour - faroe adaları
    havnar boltfelag - faroe adaları
    kr - izlanda
    breioablik - izlanda
    ibv - izlanda

    2. eleme turu

    shakhtyor salihorsk - belarus
    bk hacken - isveç
    il hodd - norveç
    stromsgodset if - norveç
    fc honka - finlandiya
  • 1. eleme turundan katılacak 3 takım daha belli olmuştur:

    crusaders fc - kuzey irlanda
    linfield fc - kuzey irlanda
    glentoran - kuzey irlanda
  • 1. ve 2. ön eleme turu kuraları 24 haziran'da çekilecektir.

    1. tur maçları 4-11 temmuz
    2. tur maçları ise 18-25 temmuz tarihlerinde oynanacak.

    trabzonspor da 2. elemeden dahil olacak kupaya.
  • kuraları bugün çekildi.

    1. ön eleme turu eşleşmeleri

    víkingur (fro) v fc inter turku (fin)
    vmfd zalgiris (ltu) v saint patrick's athletic fc (irl)
    auk broughton fc (wal) v fk ventspils (lva)
    jk trans narva (est) v gefle if (swe)
    kr reykjavík (isl) v glentoran fc (nir)
    fc chikhura sachkhere (geo) v fc vaduz (lie)
    fc milsami orhei (mda) v f91 dudelange (lux)
    fk metalurg skopje (mkd) v qarabağ fk (aze)
    fk mladost podgorica (mne) v videoton fc (hun)
    fc flora tallinn (est) v fk kukësi (alb)
    fk teteks (mkd) v fc pyunik (arm)
    ks teuta (alb) v fc dacia chişinau (mda)
    ac libertas (smr) v fk sarajevo (bih)
    sliema wanderers fc (mlt) v fc khazar lankaran (aze)
    pfc levski sofia (bul) v fc irtysh pavlodar (kaz)
    hibernians fc (mlt) v fk vojvodina (srb)
    fc astana (kaz) v n3* (bul)
    ue santa coloma (and) v hšk zrinjski mostar (bih)
    nk domzale (svn) v fc astra ploieşti (rou)
    fk rudar pljevlja (mne) v fc mika (arm)
    fc santa coloma (and) v breidablik (isl)
    drogheda united fc (irl) v malmö ff (swe)
    ifk mariehamn (fin) v fc inter bakı (aze)
    íf fuglafjørdur (fro) v linfield fc (nir)
    prestatyn town fc (wal) v sk liepajas metalurgs (lva)
    nk celje (svn) v tromsø il (nor)
    fc tiraspol (mda) v skonto fc (lva)
    crusaders fc (nir) v rosenborg bk (nor)
    íbv (isl) v hb tórshavn (fro)
    as jeunesse esch (lux) v tps turku (fin)
    bala town fc (wal) v fc levadia tallinn (est)
    fk kruoja (ltu) v fc dinamo minsk (blr)
    sp la fiorita (smr) v valletta fc (mlt)
    kf laçi (alb) v fc differdange 03 (lux)
    fc gandzasar kapan (arm) v fc aktobe (kaz)
    fk celik nikšic (mne) v budapest honvéd fc (hun)
    fc torpedo kutaisi (geo) v mšk zilina (svk)
    fk turnovo (mkd) v fk suduva (ltu)

    2. ön eleme turu eşleşmeleri

    bk häcken (swe) v ac sparta praha (cze)
    ac libertas (smr) / fk sarajevo (bih) v fc flora tallinn (est) / fk kukësi (alb)
    fc thun (sui) v fc chikhura sachkhere (geo) / fc vaduz (lie)
    xanthi fc (gre) v íf fuglafjørdur (fro) / linfield fc (nir)
    il hødd (nor) v fc gandzasar kapan (arm) / fc aktobe (kaz)
    fc dila gori (geo) v aalborg bk (den)
    maccabi haifa fc (isr) v sliema wanderers fc (mlt) / fc khazar lankaran (aze)
    hnk hajduk split (cro) v fk turnovo (mkd) / fk suduva (ltu)
    auk broughton fc (wal) / fk ventspils (lva) v as jeunesse esch (lux) / tps turku (fin)
    nk domzale (svn) / fc astra ploieşti (rou) v ac omonia (cyp)
    fc tiraspol (mda) / skonto fc (lva) v fc slovan liberec (cze)
    cs pandurii târgu jiu (rou) v bala town fc (wal) / fc levadia tallinn (est)
    wks slask wroclaw (pol) v fk rudar pljevlja (mne) / fc mika (arm)
    drogheda united fc (irl) / malmö ff (swe) v hibernian fc (sco)
    fc jagodina (srb) v fc rubin kazan (rus)
    strømsgodset if (nor) v debreceni vsc (hun)
    fc petrolul ploieşti (rou) v víkingur (fro) / fc inter turku (fin)
    hnk rijeka (cro) v prestatyn town fc (wal) / sk liepajas metalurgs (lva)
    vmfd zalgiris (ltu) / saint patrick's athletic fc (irl) v fk teteks (mkd) / fc pyunik (arm)
    pfc beroe stara zagora (bul) v hapoel tel-aviv fc (isr)
    fc honka espoo (fin) v kks lech poznan (pol)
    fk crvena zvezda (srb) v íbv (isl) / hb tórshavn (fro)
    fc shakhtyor soligorsk (blr) v fc milsami orhei (mda) / f91 dudelange (lux)
    hibernians fc (mlt) / fk vojvodina (srb) v fk celik nikšic (mne) / budapest honvéd fc (hun)
    nk olimpija ljubljana (svn) v fc torpedo kutaisi (geo) / mšk zilina (svk)
    ifk mariehamn (fin) / fc inter bakı (aze) v nk celje (svn) / tromsø il (nor)
    fc chornomorets odesa (ukr) v ks teuta (alb) / fc dacia chişinau (mda)
    ifk göteborg (swe) v fk as trencín (svk)
    fk kruoja (ltu) / fc dinamo minsk (blr) v nk lokomotiva zagreb (cro)
    kr (isl) / glentoran fc (nir) v r. standard de liège (bel)
    ue santa coloma (and) / hšk zrinjski mostar (bih) v fc astana (kaz) / n3* (bul)
    fk metalurg skopje (mkd) / qarabağ fk (aze) v gks piast gliwice (pol)
    crusaders fc (nir) / rosenborg bk (nor) v saint johnstone fc (sco)
    trabzonspor aş (tur) v derry city fc (irl)
    sp la fiorita (smr) / valletta fc (mlt) v fc minsk (blr)
    fk senica (svk) v fk mladost podgorica (mne) / videoton fc (hun)
    anorthosis famagusta fc (cyp) v jk trans narva (est) / gefle if (swe)
    sk sturm graz (aut) v fc santa coloma (and) / breidablik (isl)
    pfc levski sofia (bul) / fc irtysh pavlodar (kaz) v nk široki brijeg (bih)
    kf laçi (alb) / fc differdange 03 (lux) v fc utrecht (ned)
  • fenerbahçe ve beşiktaş'ın avrupa kupalarından men edilmesinin ardından cumhurbaşkanının memleketinin takımı olan kayserispor'un ve başbakanın doğduğu semtin takımı olan kasımpaşa'nın gideceği uefa avrupa ligi sezonudur.
  • 1. ön eleme turunda ilk maçların ardından 2. maçlar da yarın tamamlanacak.
  • 1. ön eleme turundaki 38 eşleşmede 27 seri başı takım tur atlamıştır.

    bu turdaki en yüksek katsayılı üçüncü takım levski sofya elenmiş; en düşük katsayılı üçüncü takım prestatyn town tur atlamıştır.

    üç takımı da tur atlayan izlanda ve azerbaycan bu turdaki en başarılı ülkeler olurken; iki takımı da elenen irlanda ve slovenya en başarısız ülkeler olmuşlardır.

    ayrıntılı bir 1. ön eleme turu değerlendirmesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

    http://faroecefutbol.blogspot.com/…-sofya-asag.html
  • 3. tur kuraları çekildi:

    fc chornomorets odesa (ukr)/fc dacia chisinau (mda) v fk crvena zvezda (srb)/íbv vestmannaeyjar (isl)
    swansea city fc (eng) v malmö ff (swe)/hibernian fc (sco)
    sevilla fc (esp) v fk mladost podgorica (mne)/fk senica (svk)
    as saint-étienne (fra) v fc shakhtyor soligorsk (blr)/fc milsami orhei (mda)

    fc irtysh pavlodar (kaz)/nk široki brijeg (bih) v udinese calcio (ita)
    fc petrolul ploieşti (rou)/vikingur (fro) v vitesse (ned)
    hnk hajduk split (cro)/fk turnovo (mkd) v fc dila gori (geo)/aalborg bk (den)
    fk jablonec (cze) v strømsgodset tf (nor)/debreceni vsc (hun)

    fk ventspils (lva)/as jeunesse esch (lux) v maccabi haifa fc (isr)/fc khazar lankaran (aze)
    skonto fc (lva)/fc slovan liberec (cze) v fc zürich (sui)
    fk kukësi (alb)/fk sarajevo (bih) v fc metalurh donetsk (ukr)
    qarabağ fk (aze)/gks piast gliwice (pol) v anorthosis famagusta fc (cyp)/gefle if (swe)

    fc dinamo minsk (blr)/nk lokomotiva zagreb (cro) v trabzonspor aş (tur)/derry city fc (irl)
    il hødd (nor)/fc aktobe (kaz) v breidablik (isl)/sk sturm graz (aut)
    fc levadia tallinn (est)/cs pandurii lignitul târgu jiu (rou) v pfc beroe stara zagora (bul)/hapoel tel-aviv fc (isr)
    hnk rijeka (cro)/prestatyn town fc (wal) v nk olimpija ljubljana (svn)/mšk zilina (svk)

    wks slask wroclaw (pol)/fk rudar pljevlja (mne) v club brugge kv (bel)
    randers fc (den) v fk jagodina (srb)/fc rubin kazan (rus)
    tromsø il (nor)/fc inter bakı (aze) v fc differdange 03 (lux)/fc utrecht (ned)
    asteras tripolis fc (gre) v sk rapid wien (aut)

    ifk göteborg (swe)/as trencín (svk) v fc astra ploieşti (rou)/ac omonia (cyp)
    vmfd zalgiris (ltu)/fc pyunik (arm) v fc honka espoo (fin)/kks lech poznan (pol)
    motherwell fc (sco) v fc kuban krasnodar (rus)
    hšk zrinjski (bih)/pfc botev plovdiv (bul) v vfb stuttgart (ger)

    gd estoril-praia (por) v hapoel ramat gan fc (isr)
    fk vojvodina (srb)/budapest honvéd fc (hun) v bursaspor (tur)
    skoda xanthi fc (gre)/linfield fc (nir) v kr rejkyavík (isl)/r. standard de liège (bel)
    ac sparta praha (cze)/bk häcken (swe) v fc thun (sui)/fc chikhura sachkhere (geo)
    valletta fc (mlt)/fc minsk (blr) v rosenborg bk (nor)/saint johnstone fc (sco)
  • bu seneki gruplarında shakhter karagandy ya da skënderbeu korçë gibi daha önceden hiçbir avrupa turnuvasının önelemesini geçememiş bir takım mücadele edecektir.

    nasıl mı, bu iki takım şampiyonlar ligi 3. öneleme turunda eşleşti (shakter bate'yi ve skenderbeu neftchi bakü'yü eleyerek), yani böylece içlerinden birisi şampiyonlar ligi playoff turuna çıkacak. o turu seri başı olmayacakları için geçmesi çok düşük ihtimal olan takım, uefa avrupa ligi gruplarında mücadele edecek. :) muhtemelen 4. torbanın sonunda yer alacak bu turun galibi.