şükela:  tümü | bugün
  • bu sene için 3 adayın açıklandığı yılın futbolcusu ödülü 29 ağustos'da sahibini bulacak.

    adaylar,

    cristiano ronaldo: bu sene için atletico ve ajax maçlarını boş geçmeyen portekizli apaçi yüksek ihtimalle bu yıl bu ödülü kazanamayacak. ee real lobisi olmayınca işler zor apaçi kardeş. genele vurduğumuz zaman real dönemide oynadığı gibi oynamadı. zaten dalaşmalara başladı ödüle kısa bir zaman kala messi'ye. her ne olursa olsun güzel bir sezon geçirdi. galiba attığı gollerin yarısı kafa ile attı enteresan zıplıyor yaşına ragmen. ve son olarak italya ligi gol kralı olmuştur.

    virgil van dijk : ödülü alma ihtimali en yüksek topçu. o ise messi'nin ödülü hakettiğini düşünüyor. genel performansına bakacak olursak bu sene hiç çalım yememiş ve pozisyon bilgisi çok çok iyi. her ne kadar liverpool'u sevmesemde bu adamın hakkını vermek lazım. liverpool taraftarının kahramanı salah gözüksede virgil gizli kahramandır.

    lionel messi: şampiyonlar liginde 5 kere maçında adamı seçildi. bu sene biraz daha ortasahaya yakın oynadı özellikle sezonun başında şampiyonlar ligi kupasını kaldıracağız bu sene konuşması tüm barcelona taraftarını mest etti. lig gol krallığı yanı sıra şampiyonlar ligi gol krallığınıda aldı. ne yazik ki liverpool'un ezici oyununa ayak uyduramayınca elendiler. leo bu sene ödülün favorisi değil ama o güzel futbolunu bizlere izletmesi yetti.