şükela:  tümü | bugün
 • champions league,
  uefa champions league,
  uefa şampiyonlar ligi .....olarak da bilinir.

  uefa'nın daha önceleri düzenlemekte olduğu avrupa şampiyon kulüpler kupası'nın biraz daha genişletilerek yeniden düzenlenmiş hali.

  önceleri ön elemelerde elenip katılamadığımız, sonraları ise sırasıynan tek takımla zorla katılabildiğimiz; zamanla iki takımla katılmaya alıştığımız, bu sezon ise ikinci turunu da geçerek çeyrek finaline ulaştığımız ve seneye üçüncü takımla katılabilme hakkını kovaladığımız futbol turnuvası.
 • ba$ta star'da olmak uzere bir cok kanalda dinledigimiz muziginin bestesi ise sanilanin ve $u vakte kadar benim sandigimin aksine vangelis'e ait degildir, zadok the priest adli bir eserin yorumudur* .
 • eski devirlerde şam'da oynanan satranç müsabakalarına verilen ad. o zamanlarda ilimde, fende olduğu kadar satrançta da pek ileri gitmiş olan şam'da usta oyuncular tarafından organize edilen, piyonların da en az diğer taşlar kadar önemli olduğunu vurgulamaya yönelik, beynelmilel bir etkinlik. kayısıdan sonra şam'ın ikinci medarı iftiharı.
  (bkz: bundan iyisi şamda kayısı)
 • galatasaray bu organizasyona katilim bazinda porto'nun ardindan 2. gelir.
 • iligiyi arttırmak için lig 2.lerinin hatta ülke puanına göre 3.lerinin de katılmaya başlamasının ardından şampiyon olamayanlarında katıldığı lig
 • aylardir icimde ukte oldu yazamadim bir yerlere, bu gece artik zamanidir diyorum.
  nedir bu ligte (ozellikle) bu sene kacirilan gollerin daha dogrusu gol olmamami$ pozisyonlarin durumu/sayisi? hangi hafta mac pozisyonlarini izlesem boyle goller de kacmaz ki diyorum. bu ak$am liverpool, hatta owen'in kacirdigi goller "kesin kara buyu var bu ligte" dedirtti. barcelona -phanatinaikos* macindakiler ayri bir olay, her mac icin tek tek ornek verebilirim ama gerek yoktur, mesaji alan almi$tir.
  $imdi birisi derse "bu ligdeki oyuncularin uzerindeki baski cok fazla, tedirgin oluyorlar", ben de o zaman "a bre dermansizlar!* bahsettiginiz adamlari owen, rivoldo, figo gibi her gece 50 bin ki$iden kufur yiyorlar, onlar icin sorun mu olur?" derim.
  ama guzelim bucurum owen'im o golleri kacirinca aile huzuru diye bir $ey kalmiyor ya.
 • galatasaray'ın 2002-2003 sezonu itibariyle eleme oynamadan katılacağı, ve en büyük hedefinin fatih terim ile bu kupayı kazanmak olacağı turnuva...
 • yayin haklari yillardir star tv'de olan futbol organizasyonu..