şükela:  tümü | bugün
  • bir fenerbahçeli olarak; asparagas.
  • fenerbahçelilerin hayali (bkz: sazan.avi)
  • *ffp için belgelerin teslim gününe yanlış bilmiyorsam 5 gün daha var.

bu durumda tanım: yalan haber, bilgi.

ancak yine de söylemekte fayda var, tam takip edemiyorum bu aralar vizeler yüzünden, eğer son günlerde çıkan vergi borcu muhabbeti doğruysa galatasaray'ın o borcu ödemesi gerekiyor 5 gün içerisinde. ya da önceki gibi belli bir kısmını falan işte, tam bilmiyorum. zira vergi borcu o düzeydeyken *ffp muhabbetinden geçer not alması imkansız galatasaray'ın.

*ffp için (bkz: finansal fair play)
  • son günlerde çıkan vergi borcu doğruysa (ki sonuçlanmış bir inceleme olduğunu düşünürsek doğru diyebiliriz), uefa organizasyonlarına katılmadan evvel beyan ettiği mali duruma aykırı bir görüntü ortaya çıktığından gerçek olması muhtemel durumdur. tam olarak detayını bilmemekle birlikte beşiktaş da benzer bir nedenle ceza almıştı sanırsam.
  • sanmıyorum böyle bir şey olacağını ama manchester city, paris saint germain, zenit st. petersburg, as monaco, chelsea gibi kulüplere bir şey olmazken uefa'nın diş geçirebileceği kulüplere yaptırım uygulaması çok da şaşırtıcı olmaz açıkçası.
  • uefa'nın barcelona'ya rakip olabilecek tek takım olarak galatasaray'ı gördüğü için yaptığı harekettir.

(bkz: altan tanrıkulu)
  • elbet gerçekleşecek olan. taşak geçilmesini pek anlayamadım.

üç büyükler hatta bütün futbol takımları devletin kucağında değil mi olm? daha dün vergi olayı kol gibi girmedi mi? hükümetin neredeyse vatan haini ilan ettiği berkin elvan'ı sahiplendi takımlar, ardından twitter yüzünden atarlandı bizimkiler ve şlak diye geçirdiler vergi olayını. çarşı yüzünden beşiktaş'a da bu sene garip şeyler yapıldı. haramzadeler'in saldığı ses kayıtlarında gördük ki bu adamlar parmağında oynatmayı seviyor futbolu.

demem o ki devlet, hükümet isterse bataklığa sürükler istediği futbol kulübünü. galatasaray'ın men edilmesi her yönden işine de gelebilir bu adamların. bence fener ve beşiktaş bir süre gidemeyecek avrupaya bence. bize de vergi yüzünden ceza gelirse iyi olabilir büyük adamlar için. yarın uefa şike olayları yüzünden ülkeye ban çakarsa ''zaten üç büyükler gidemiyordu, değişen şey yok. farketmez'' deme imkanları olacak.

bu vaka fenerlinin ıslak rüüyasıdır, canları öyle istiyordur bilemem. ama beni korkutuyor ağalar. mümkün yani.
  • aklı başında hiçbir fenerlinin rüyasında olmayan şeydir.

rakibimizin büyüklüğü ile büyük olabileceğimizi bilenlerdeniz. bel altı vurmak bize yakışmaz.