şükela:  tümü | bugün
 • uefa'nın futbol federasyonunun işi eline yüzüne bulaştırmasına daha fazla seyirci kalamaması neticesinde ortaya çıkan durum.
  söylenecek tek şey var:
  (bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)
 • galatasaray kulübünün 'kendi kangrenli parmağımızı kendimiz kesemezsek, birileri gelir kolumuzu keser. biz yapamadık, onlar yaptı diyemeyiz.' sözlerine aldırış etmeyenlerin yol açtığı durum.

  tabi bazı moronlar çıkıp galatasaray yüzünden oldu biz kendi aramızda çözeceğidik galatasaray uefa'ya şikayet edip ayıktırdı diye zırlayacaklardır muhtemelen.siktir edin efendim böyle denyoları.beter olsun pezevenkler.
 • umarım gerçekleşir de objektif bir el olaya el koyup hem şike olayları hem de play-off saçmalığı ortadan kalkar.
 • sen içerden çözemezsen dışardan böyle sokarlar işte.
  (bkz: misyoner pozisyonu)
 • bu haber vesilesiyle milliyet, galatarasay'ı hedef göstermiştir bile. çok sinsice. sinsice de değil, alenen. "şu iddaa ediliyor, bu iddaa ediliyor" diye psikolojik savaş yürütüyor her zaman olduğu gibi galatasaray'a karşı.

  haberin saatine bakıyorsun; sabaha karşı 2.30...kim iddaa etti peki anacım o saatte söyler misin?

  ha bu adamların tff karar açıklamadan bir gün önce fb hisselerinin ok gibi fırladığından haberleri yok değil mi? popüler kültürün kallavi öğesi olarak insanları neden sikine göre yönlendiriyorsun? çıkarın ne?

  neden bundan bahsetmiyorsun "iddaa ediliyor" diye?
 • beklenendir, hazirligi yapilmistir.

  uefa başmüfettişi, ictigi cayin bile "marka degeri" martavallarina muhattap olacaktir.
 • türk futbolu açısından sevindirici bir gelişmedir... nasıl sevindirici olur bi sikimizi doğrultamadık derseniz :

  arkadaş bir galatasaraylı olarak ben fenerbahçenin daima karşımda ezeli rakip olarak dikilmesini isterim. rekabetimiz temiz olsun isterim. ki temizdir de inşallah. ama iş öyle bir dallanıp budaklandı ki tff'nin aldığı hiçbir karar toplumu bütünüyle mutlu edemeyecekti... buna sebep olarak günümüz futbol (ve hatta aziz yıldırımın şahsından dolayı siyasi ) konjoktürü mü dersiniz, artık tff'nin başında bir fenerbahçe yk üyesi olması mı ( ki hakkını verdiği müddetçe bence hiçbir sorun yok. adam spor adamı sonuçta) bir sürü sebep var.

  tff herhangi bir kulübü düşürse, o kulübün taraftarları ayağa kalkacaktı. düşürmese şimdi benim de hissettiğim gibi bu işte daima bir çapanoğlu arama durumu ortaya çıkacaktı. federasyon fenerbahçeyi temizlese bile birçok insan fenerbahçeyi şikeci olarak anacaktı. şimdi uefa geldi. tüm takımlar hatta üzerinde uefa'nın yaptırım gücü olmadığı mahkemelerimiz açtık götümüzü bekliyoruz kontrol etsinler diye... bi bok püsürük bulunursa vay halimize... ama bulunmadığı takdirde, uefa'nın aklayacağı bir fenerbahçe hem şerefi hem de itibarı iade edilmiş bir şekilde yine rakip olarak sahaya çıkacaktır. ve ben yine 5 de yesek 6 da yesek bu maçları seyretmekten zevk alabileceğim, ligi seyrederken sadece saha içini düşünebileceğim. o yüzden gelsin diyorum uefanın adamları. gelsinler de temizlesinler şu götümüzü...

  ve bu konuda sorulacak soruları teke indirsinler... esas soruyu ortada bıraksınlar... esas sorulacak sorunun "fener şike yaptı mı?" olmadığını, esasen esas sorunun "biz bu kadar takım bu kadar spor adamı bu kadar medya ve mahkemelerimizle beraber bu kadar taraftar, neden kendi bokumuzu temizleyemedik? neden kendi götümüzü kollayamadık da ille dışardan birilerine işi ihale etmek durumunda kaldık?" sorusu olduğunu göstersinler...
 • mehmet ali aydınlar'ı dünyalar kadar rahatlatacak olay. el birliğiyle bok etmeyi başardıkları ve play off saçmalığı ile tüy dikecekleri 2011-2012 futbol sezonu için bir umut kapısı. hatta "baba biz beceremiyoruz bi el atın kurtarın bu göçükten" demişliği kuvvetle muhtemeldir. korkaklığınızı seveyim sizin.
 • malum cemaatin isidir kesin.
 • buna sevinilmesi sıkıntılı bir durum. tff saçmalamış olabilir, saçmalamamış da olabilir. uefa'nın olaya el koyması her açıdan bizim zararımıza olur. tam olarak hangi kısmına seviniliyor çözemedim.