• (bkz: lisedeki herkesi tanıyan hafif kilolu merve)

(bkz: adı taylan olanların esmer ve yavşak olması)

gibi iki efsane başlığı tek çatı altında buluşturan dizidir.
  • diziyi izlerken tek düşünebildiğim şey, mert fıratın hiç yakışıklı olmadan nasıl bu kadar yakışıklı olması?
  • dürüm yiyen avukat detayıyla yarmıştır ahaha!
  • iki üç bölüm önce oya izmir'e dönmeye karar vermişti ve kliniği kapatacağı için asistanı ilhan mağdur olmasın diye ona para vermişti. o paranın akıbeti ne oldu bilmiyorum. ilhan sanırım iç etti onu. o paranın takibindeyim, oya için önemsiz olabilir ama sonuçta iyi niyeti suistimal etmemek lazım. o parayı geri ver ilhan efendi!
  • liseli yaşında liseli oyuncu seçimleriyle şaşırtmıştır.
  • serhan’ın limonları yere atıp oya’ya yürüdüğü sahnede, halamın oturduğu koltuktan aniden ayağa fırlayıp“ işte bu beee“ dedikten sonra babamla göz göze gelmesi...

not; halam yeni boşandı.
  • sizin benim annemin izlediği dizide arctic monkeys çalmaya ne hakkınız var lan *
  • pilates hocası = şeyma subaşı
  • meclis tv izlerken üst kat zemininin çöküp komşunun televizyonunun bizim salona düşmesi sonucu izlediğim dizi. bu yapımda tülin özen bebeğim için "patatese döndü", "pasaklı", "sıkıcı" gibi laflar edildi, bakın beyler, bu tekrarlanırsa 1000 farklı hesaptan sizi rtük'e şikayet ederim. bu terbiyesizliğin dışında güzel dizi, kinoalar, smoothieler, partiler, koşular, yoluşmalar, ben tatmin oldum.

- tüm entrileri okudum, çok memnun kaldım. ben de oya'nın her şeyi baştan planladığını düşünenlerdenim. lise müdürünün cenazesine gitmeden önce bunların oraya geleceğini de, serhan'la merve'nin, taylan'la pelin'in, arzu'yla mutfak robotunun evli olduğunu da, ürediklerini de, ne yiyip ne içtiklerine kadar her şeyi biliyordu. yemek esnasında emlakçıyla konuşup ev aradığını belli etmesi, merve'nin teklif ettiği eve zart diye taşınması, sürekli serhan'ın karşısına çıkıp durması, merve ve pelin'in attığı zokaları yutması, tokat manyağı olması, hepsi planlı. bundan edip'e bile söz etmiyor çünkü en iyi ve en kötü planlarını kişi daima kendine saklamalıdır.

- merve, pelin ve arzu neden antep gelini gibi çalışmamakla övünüyorlar anlamadım yalnız. hadi kitchenaid arzu çeyizindeki 2000 cilt yemek kitabını da alıp 18 yaşında koşa koşa evlenmiş de pelin ve merve de mi üniversite bile okumamış? özkinoa üniversitesi uluslararası takı tasarım bölümü de mi okuyamadınız kız? hem bu çağda çalışmamakla övünmek ne demek? bakın instagram koca parasıyla kendine meslek uyduran kadın dolu. aliexpress'ten 0,09 dolara toptan alınan takıları satacağınız bir marka kurmak, yazın 4 ay bodrum'da "doğurdum ama hala 42 kiloyum :d" temalı fotoğraflar paylaşırken araya macbook air'le çekilmiş çk çlşyrm fotosu serpiştirmek, fashion week başlayınca "bu hafta çok yoğunum, bu tempoda tek dayanağım çükübik multivitamin kompleksi" paylaşımı yapıp hem sponsordan günlük 20 bin cukkalayıp hem de moda haftasında kıç gezdirmeyi meslek diye yutturmak, bioya "fashion and lifestlye blogger, founder of aliexpress" yazmak o kadar zor mu? siz de yapabilirsiniz tatlııım.

- herkes sürekli yemek pişiriyor, bunu sevdim. merve en son tarhana karıştırıyordu, oya kendine yulaf unlu kek, salata filan yapıyor, arzu zaten ocağın başından ayrılıp kocasının ne puşd olduğunu anca anladı. ama pelin yapmıyor da yemiyor da, evinde tencere kaynadığından şüpheliyim, yere göğe koyamadığı kocası da kendini fast fooda vermiş evde bi lokma bir şey pişmediği için, götü göbeği salmış, eve gelmeden big mac gömüyor belli çünkü dolap boş.

- gelelim bu dizide tülin özen'e çirgin denmesine. sincap tipli pilates hocası sen kim köpek lan o'na patatese dönmüş diyecek? iki bölümdür tarak sürülmemiş saçlarına, üstü başı karışık kızartma kokmasına rağmen senden, diğer üç kadından, benden, hepinizden, hepimizden güzel. eteklerini öpeceksiniz. ayrıca müthiş oynuyor, aldatıldığına emin olduğu andan itibaren o mimikleri, kocası doğumgünü konuşması yaparken dinledikçe "sus artık aqdumun herifi sus" bakışları ve duruşu mükemmeldi. gerçi herkes rolünün hakkını veriyor, bade işçil mesela bu rol için kendini kampa alıp 9 ay içinde histeri ve fitnelikten 45 kilo vererek 15 kg kalmış.

- her şey bir yana, öğretmen olduğunu bildiğimiz edip galata'daki o full manzaralı şahane evi nasıl tutmuş biri bana bunu açıklayabilir mi? titreyerek açıklama bekliyorum, iftira attılar diye dava açıp kazansan gelen parayla o evin anca tuvaletini satın alabilirsin.

- görgü tanıklarından sarışın teyzenin radyo tiyatrosu korku kuşağında seslendirme yapar gibi konuşmasına hastayım, diziye bir seynan levent'le akşama doğru havası katıyor bence, gayet güzel.

- yazmayı unutmuşum, bence açılış sahnesinde camdan düşerek ölen kadın dörtlüden biri değil, başka biri. hiçbir tanık ölmüş biri hakkında o kadar rahat konuşamaz. bunlar başka birini öldürdü de kim?

haha harika dizi lan buram buram tom ford black orchid kokuyor.

edit: sorgudaki alacakanlık kuşağı sesli hanımefendinin ismi hülya böceklioğlu. şöyle de yetenekli bir insamış.
  • annem izlerken göz ucuyla bakıp oya'ya yapılanlara çok üzüldüğüm dizidir. gözlerim doldu lan 28 yaşında adamım. sanırım yumurtlama dönemimdeyim.
hesabın var mı? giriş yap