şükela:  tümü | bugün
4254 entry daha
  • öncelikle dizi çok yüksek reytingler alsa dahi kesinlikle uzamaması lazım yani bu sezon kesin final yapmalı

iyi kötü dizi 17.bölüme geldi. son iki bölümde ufak tefek değil ciddi mantık hataları yapıldı
    --- spoiler ---

okuldaki yangın sahnesi ve pelinin otel odasına girmeye çalıştığı sahne.
    --- spoiler ---

17. bölümün 2. fragmanına baktığımızda görünüşe göre arzu ve mehmet’in orman sahnelerinde yine saçmalarsa ve olay örgüsüne hiçbir katkı sağlamazsa
    -umarım ben yanılırım- bu izleyiciyi baya kızdırır. artık dizide geri dönülemez olayların yaşanması lazım final vurucu olacak diye dizi kısır döngüye girmemeli.

karakterlere geldiğimizde:
    merve: bu diziyi götüren ana karakterimiz zaten dizinin istikrarlı karekterlerinden ve aynı zamanda dizinin antagonist karekteri buradaki tek sıkıntı izleyici merve’yi daha çok sevdi. merve’yle ilgili son olarak lütfen edip’e aşık oldu ayağına onu da oya gibi kezbanlaştırmayın.

oya: dizinin protagonist’i en problemli olmaya başlayan karakter tamam aşk insanı aptallaştır tamam ama siz oyayı direk kezbanlaştırdınız. aşık olmanın aldı ne ara keznçbanlık oldu! acilen oya’nın asıl olaya dönmesi savaşmaya yeniden başlaması lazım yani biraz merve’ye hakettiğini vermesi lazım.

pelin: merve kadar olmasa da diziyi götüren bir başka karekter. genellikle ucuz entrikaların peşinde ve dizide ortalığı karıştıran. yine merve gibi dizinin istikrarlı karekterlerinden biri. hatta durum olarak en memnun olduğum karakter.

arzu: dizide en rahatsız olduğum karakter etkisiz eleman istkrarsız tam bir kaypak. ana olaylara hiçbir katkısı yok entrika kötülük yaptığı falan yok dizideki başrollerden biri ile kapıştırılmalı olaylara dahil olmalı.

burcu: nam-o diğer pilates topu iq’su iki basamaklı arzu kadar olmasada o da olayların dışında kalmaya başladı o da dahil edilmeli o da biraz birileriyle kapışmalı.

son olarak sorgu sahnelerine gelelim: en geç birkaç bölüm sonra- eğer senarist kimin katil kimin maktul olduğuna tam olarak karar verdi ise- olayın içindeki karakterlerden birinin halini göstermeli.
  • bütün dizilerde işlenen ormanda kaybolma sahnesi bu akşam yayınlanacak bölümde işlenecektir.

ilk bölümleri özlüyorum.
    yavaş yavaş seyirci kaybetmeye başlayacak gibi.
  • 17. bölümün ilk sahnesiyle alakalı bir youtube yorumu:

'... oya: bir süredir yazılıp çiziliyor, konuyla ilgili konuşuluyor. bize de her gün soruyorlar 'doğru mu değil mi?'. 'değil' desek de inanmıyorlar, 'yok öyle bir şey' desek de inanmıyorlar. demek ki hissediyorlar. evet, doğru. serhan'la sevgiliyiz...'

https://m.youtube.com/watch?v=kyjzhukjnyi
  • severek ve (reklam sağnağından korunmak için) geriden takip ettiğim dizi. internetten reklamsız reklamsız izleyip son bölüme kadar geldim. son birkaç bölümdür sorgu sahnelerinin azaldığı dikkatimi çekti. çoğunluk o sahneleri sevmiyordu, biliyorum; ama benim hoşuma gidiyordu. edebiyat öğretmeninin aşırı teatral anlatımı, sarışın polisin amirine imalı bakışları falan.
    --- spoiler ---
    merve'ye karşı oya'yı tutuyorum, uğradığı haksızlık az buz değil sonuçta. ama her şeyi anlatması yeterli bir intikam mıydı bilmiyorum. öte yandan, hala oya'nın aslında gizli bir master plan peşinde olduğunu, serhan'ı ayartmasının falan bunun bir parçası olmasını istiyorum. sezon sonu fleşbeklerle bu gerçek ortaya çıksın fln. şu haliyle oya çok düz, sıkıcı bir karakter. her yerde hep en doğruyu o yapıyor. işte atıyorum arzu boşanıyor, merve'yle pelin "girl's night" yapmaya geliyorlar, aşırı düşünceli oya nilay'ı alıp dışarı çıkarıyor arzu'ya "sen yalnız kal, kafanı dinle" diyor. o iyi, diğer kızlar kötü oluyor. yani bilmiyorum, ergen wattpad romanlarındaki karakterler gibi biraz (evet, okumuşluğum var maalesef), hep hep hep doğru. serhan'la ilişkisi onu biraz robotluktan çıkarıp insana benzetti, o açıdan destekliyorum. "yok evlilik dışı, merve evli" diyenleri de dürümlerin efendisi avukat hanıma havale ediyorum, olayı çok güzel özetledi kendisi. ay yalnız serhan'la da dünyanın en sıkıcı çifti olabilirler, çok bayık bir aşk hikayesi bence. öte yandan bu dünya iyisi kızımız birçok yerde doktorluğunu suistimal ediyor, o sahneler beni aşırı derecede irrite etti. hani merve'yi zehirlediğini düşündürtüyor falan ya, o kliniğin kapanması az bile. intikamını al, alma demiyorum; ama doktorluğu buna alet etmeyi asla kabul edemem. aynı şekilde serhan'ı kurtarmak için dedektiflik yaparken yine doktorluğunu kullanıyor. etik değil, hoş değil. neyse, o kadar da mükemmel değilmiş işte.
    bir de merve'nin bunu habire "sen evli değilsin" diye ezmeye çalışması yok mu, o anlarda da içim cız etmedi değil. oyacım seni çok iyi anlıyorum. sen çok iyi doktor olursun, hayvan gibi zengin olursun (dikkat ediniz, hiç düşünmeden sosyetik siteden ev alabilecek kadar zengin), nobel alırsın, kocan yok diye seni adamdan saymazlar. o yalnızlığını, kendini bir yere sığdıramama duygunu anlıyorum tatlım. neden cevap veremediğini de anlıyorum, "hadi ordan paçoz, ben koca parası yemiyorum" desen yine sen kötü olacaksın. o açıdan epey gerçekçi bir karakter. yani olaylar arada saçmalıyor olabilir; ama bu gibi ayrıntılar bu diziyi güzel yapıyor.
    merve'ye laf yok, tam bir sosyopat cadı, izlemesi de çok zevkli. ama kötü işte, içi kötü. kendisi ve şürekası tomris hanım'a o kadar hayranlar, ama hiçbiri de demiyor "ben de kendi işimin sahibi olayım".
    arzu da tam bir "en kötü özelliğim insanlara aşırı güvenmem" insanı değil mi. sen her haltı ye, oya'ya iftira at, serhan'ın müşterilerini çal, sonra "ay kötü niyetim yoktu". zor seçimler yapması gerektiğinde hep sınıfta kalan, zayıf karakterli bir kadın. ama çok gerçekçi. yalnız dizinin tanıtım metninde arzu için "güçlendikçe kötüleşecek" gibi bir şey yazıyordu, daha büyük yılanlıklar bekliyoruz kendisinden.
    pelo benim favori karakterim. bade işçil'i de çok beğeniyorum, nasıl da güzel oynuyor. tam bir kifayetsiz muhteris, histerik manyak. oya'nın sevgilisini öğrenmek için çıldırması, böyle yüzüne yalandan oturttuğu o boş bakışlar, haset haset bakışları falan, off sen nasıl bir manyaksın pelin ya. serhan'ın odasına girecek kadar manyak, ah bir önünde sevişseler de sonsuza kadar travmatize olsan. gerçi bu manyak travma falan da geçirmez, hemen kayda alır. severek izliyoruz.
    pilatesçi burcu da çok sinir bozucu; ama demek ki iyi oynuyor da sinirimizi bozuyor.
    erkeklere pek lafım yok, taylan tam bir yavşak ve çok komik. oğluyla olan sahneleri benim çok hoşuma gitti.
    oranj mehmet de bence çok güzel oynuyor, tam bir basiretsiz. her an kendisinden gece kulübünün ortasında bir kalp krizi bekliyorum.
    serhana da oya için yazdığım her şey geçerli. sıkıcıııı, düüüz, tam bir wattpad jönü. darkside markside da görmedik hiç. keşke merve'ye kızıp entrikalara o da girişse de gönlümüz şenlense.
    edip: bence ölen kişi o; çünkü hikaye onun ağzından anlatılıyor. tam biraz atıl kalıyordu ki oyuna o da dahil oldu, çok da iyi oldu. bence onun da gizli bir planı var, merve'ye yanaşması falan bundan. yatıp kalkıp bırakmayı da düşünüyor olabilir; ama umarım daha sinsi bir şeydir. ilerki bölümlerde bir chuck bass - blair waldorf tarzı entrikacı, aşk-nefret ilişkisi olan bir çift potansiyeli görüyorum kendisinde ve merve'de.

--- spoiler ---
    umarım eski ivmesini kazanır, bence hala yeterince entrika var da, oya-serhan ilişkisi biraz daha geri plana atılır, cinayet ön plana alınır.
    şimdilik yorumlarım böyledir.
  • gelecek sezon kuvvetle muhtemel 'better call sitare' adlı yapım ile yoluna devam edecek dizidir.
    neden olmasındır*
  • oooo çok farklı ülke standartlarının üstünde diye başladık son iki bölümdür bayağı soğuduk. lütfen bu akşam yayınlanacak bölüm son iki bölümde düşen kaliteyi ve tempoyu toparlasın yoksa ciddi anlamda izleyici kaybedeceğini düşünüyorum. şahsen bu akşamki bölüm benim diziye vereceğim son şanstır. e haydi bakalım.
  • camdan aşağı atılanın edip, atanın da merve olduğuna emin olduğum dizi.
  • oya/serhan öpüşmesi sizin olsun
    edip/merve öpüşmesi istiyorum..

oya ile serhan'a zerre heyecanlanmadım
    edip ve merve yakınlaşması çok heyecanlı.
    bişiler yapın lütfen.
  • merve dunyanin en evli kadini ya, bir instagram hesabi varsa bio'sunda "serhanin esi milanin annesi erkekler no dm" filan yaziyordur
  • --- spoiler ---

''salak oya''

pelo dizinin başından beri en doğru şeyi söyledi.
    --- spoiler ---
125 entry daha