şükela:  tümü | bugün
2125 entry daha
 • bu sitedeki herkes zengin ve varlıklı değil mi? nedir bu merve korkusu. sanki hepsini maaşa bağlamış gibi tavırlar.
  kendi balarına bir dadı tutamayacak milyonerler mi bunlar?
 • dizide en sevdiğim şey diğer sevdiğim dizi ve müziklere de yer verilmesi. (game of thrones bahsi geçmesi, serhan-oya sahnelerinde lost on you çalması, serhan'ın oya'nın koltuğunda love me if you dare'in dvdsini bulması vs. vs.)

  ikinci en sevdiğim şey de arzu'nun iş bağlamaları. arzu'yu daha çok çalışırken, günü kurtarırken görmek istiyorum nedense.

  en sevmediğim şey gökçe bahadır'ın saçları kötü olmasına rağmen bade işçil'in sürekli saçlarını kıskanırcasına övmesi. cildi o kadar iyi değilken (yanında bade işçil var) herkesin "oya da nasıl parıl parıl parlıyo" falan modunda olması.
  ya senaryoya göre birini seçseydiniz ya da gökçe bahadır'a göre yazsaydınız senaryoyu. taş gibi fiziği var falan deseydiniz mesela.
 • yeni fragmanda merve'nin abisine yakınlık göstermesi beni kıllandırdı.
  kesin,abisi yüzünden eşinin başına gelenlerden dolayı abisini fena harcayacak.
 • bölümle ilgili binlerce yorum yapılmış ama ben şuna değinmek istiyorum.

  --- spoiler ---

  belki de merve ve oya tahmin ettiğimiz gibi düşman olmayacak? bu bölüm gördüğümüz merve serhan tanışma hikayesinin detaylarına bakıldığında öyle çok da sevgisiz bir ilişki olduğu söylenemez. tamam merve başta yakın olmak için onun sevdiği şeyleri seviyormuş gibi yapmış olabilir, ama arada belli bi sevgi aşk vs oluşmadan sırf aynı şeyleri seviyoruz diye evlenilir mi? evlenilmez elbet. serhan’ı hapishanede ziyaret etmeden önce gördüğümüz sahnede küçük merve küçük serhan’a ne sözü veriyor hatırlayalım ;
  "iyi günlerinde kötü günlerinde hep yanında olucam. hiç yalnız bırakmicam seni."

  işte bize bu noktada senarist “bakın size bir tutam oya-serhan verdim ama asıl olay merve-serhan evliliğinde” mesajı verdi. serhan’ın başından beri boşanmaya meyili olmaması, bu olaylarla birlikte merve’nin evliliğine, ailesine daha çok önem vermesi, herşeyden önce çok iyi bir anne olması, serhan’ın oya ile bir hayal kurmaya çalışırken bile kızını görmesi yani kızından dolayı oya’ya asla daha yakın olamayacak mesajı vb. şeylerden dolayı, oya ve serhan arasına mesafe koyulacaktır.

  merve ve oya bu olaydan sonra hiç olmadığı kadar yakın olmaya, zamanında merve’nin yıktığını beraber toparlamaya çalışacaklar belki de. çünkü yeni düşman pelin. merve bir şekilde o evi geri alacak, orası net. bir süre sonra çok büyük ihtimalle sezon finaline doğru kızların hepsi tekrar yakın olacak.

  o olacak bu olacak’a son vermeden önce, yeni bölüm fragman ve özetinde vurgulanan “merve serhan’ı terk edecek abisiyle kaçacak” kısmının %500 ters köşe olduğunu söylememe gerek var mı? merve aksak’ta korkup kaçacak, terk edecek göz var mı “tatlım benim”? sarmaşık kadınlarının her birine ayağını öptürmeden ölür mü o kadın? rıza’yı fena harcayıp x1000 gücünde geri döneceğinden nickimin asiriciddilibifindik olduğundan daha fazla eminim.

  --- spoiler ---
5770 entry daha