şükela:  tümü | bugün
2157 entry daha
  • bu sitedeki herkes zengin ve varlıklı değil mi? nedir bu merve korkusu. sanki hepsini maaşa bağlamış gibi tavırlar.
    kendi balarına bir dadı tutamayacak milyonerler mi bunlar?
  • dizide en sevdiğim şey diğer sevdiğim dizi ve müziklere de yer verilmesi. (game of thrones bahsi geçmesi, serhan-oya sahnelerinde lost on you çalması, serhan'ın oya'nın koltuğunda love me if you dare'in dvdsini bulması vs. vs.)

ikinci en sevdiğim şey de arzu'nun iş bağlamaları. arzu'yu daha çok çalışırken, günü kurtarırken görmek istiyorum nedense.

en sevmediğim şey gökçe bahadır'ın saçları kötü olmasına rağmen bade işçil'in sürekli saçlarını kıskanırcasına övmesi. cildi o kadar iyi değilken (yanında bade işçil var) herkesin "oya da nasıl parıl parıl parlıyo" falan modunda olması.
    ya senaryoya göre birini seçseydiniz ya da gökçe bahadır'a göre yazsaydınız senaryoyu. taş gibi fiziği var falan deseydiniz mesela.
  • yeni fragmanda merve'nin abisine yakınlık göstermesi beni kıllandırdı.
    kesin,abisi yüzünden eşinin başına gelenlerden dolayı abisini fena harcayacak.
  • bölümle ilgili binlerce yorum yapılmış ama ben şuna değinmek istiyorum.

--- spoiler ---

belki de merve ve oya tahmin ettiğimiz gibi düşman olmayacak? bu bölüm gördüğümüz merve serhan tanışma hikayesinin detaylarına bakıldığında öyle çok da sevgisiz bir ilişki olduğu söylenemez. tamam merve başta yakın olmak için onun sevdiği şeyleri seviyormuş gibi yapmış olabilir, ama arada belli bi sevgi aşk vs oluşmadan sırf aynı şeyleri seviyoruz diye evlenilir mi? evlenilmez elbet. serhan’ı hapishanede ziyaret etmeden önce gördüğümüz sahnede küçük merve küçük serhan’a ne sözü veriyor hatırlayalım ;
    "iyi günlerinde kötü günlerinde hep yanında olucam. hiç yalnız bırakmicam seni."

işte bize bu noktada senarist “bakın size bir tutam oya-serhan verdim ama asıl olay merve-serhan evliliğinde” mesajı verdi. serhan’ın başından beri boşanmaya meyili olmaması, bu olaylarla birlikte merve’nin evliliğine, ailesine daha çok önem vermesi, herşeyden önce çok iyi bir anne olması, serhan’ın oya ile bir hayal kurmaya çalışırken bile kızını görmesi yani kızından dolayı oya’ya asla daha yakın olamayacak mesajı vb. şeylerden dolayı, oya ve serhan arasına mesafe koyulacaktır.

merve ve oya bu olaydan sonra hiç olmadığı kadar yakın olmaya, zamanında merve’nin yıktığını beraber toparlamaya çalışacaklar belki de. çünkü yeni düşman pelin. merve bir şekilde o evi geri alacak, orası net. bir süre sonra çok büyük ihtimalle sezon finaline doğru kızların hepsi tekrar yakın olacak.

o olacak bu olacak’a son vermeden önce, yeni bölüm fragman ve özetinde vurgulanan “merve serhan’ı terk edecek abisiyle kaçacak” kısmının %500 ters köşe olduğunu söylememe gerek var mı? merve aksak’ta korkup kaçacak, terk edecek göz var mı “tatlım benim”? sarmaşık kadınlarının her birine ayağını öptürmeden ölür mü o kadın? rıza’yı fena harcayıp x1000 gücünde geri döneceğinden nickimin asiriciddilibifindik olduğundan daha fazla eminim.

--- spoiler ---
  • merve'nin, serhan'ı nasıl kapakladığını böylece öğrenmiş olduk. gerçi, ilk bölümlerde, nasıl kapakladığıyla ilgili kelamlar etmişti merve. "off tatlım ya, senin ilgini çekmek için yapmıştım onları" demişti. bahsi geçen bu "kapaklama" olayını, hayatının bir bölümünde yapmamış insana saygı duyuyorum. ben yaptım, uhuaha hem de ökküz gibi yaptım. pişman mıyım? hayır, neden pişman olayım. taylor swift yılansılığında, tsısısıs diye güldüm hem.

bu zamana kadar kimden hoşlandıysam, ilk görüşte hoşlandım, yalan değil. o zaman hoşlandığım çocuğu kantinde görmüştüm ilk kez. önce adını soyadını öğrendim, sonra feysbuk'tan arattım, beğenilerine, oynadığı oyunlara, kimleri dinlediğine, hangi film ve dizileri sevdiğine baktım. haklarında konuşurken sıçmayacağım düzeyde bilgi sahibi olduğum ilgi alanlarını hafızaya attım.

bir hafta sonra, arkadaşımla kafenin tekinden içeri girecektik. baktım herifçi, dışarıda telefonla konuşuyor. arkadaşımı dürtüklüyorum, laaaaan burda burda şşşttt diye. içeri oturduk, arkadaşım girişken biriydi. şansıma, onların masasından ortak arkadaşı varmış. benim yanımdan ayrılıp onların masasına gitti. bi süre geçti, baktım "gel, gel" diye işaret ediyor, fıtı fıtı gittim.

abooov, konuşma sırası bana geldi. sağdan soldan fırlatıyorum çocuğa. sevdiği dizilerden, filmlerden replikler, ay cnm o yönetmene bayılırım:))) demeler, sürüyle oyun terimleri. bi süre sonra bakışlarının değiştiğini fark ettim, eli ayağı titredi ahdhdhdf.

"sn n kdr frklsn yha, snn gbsni hç grmmştm. :))) ehehe" demeye başladı. senin haberin yok tabii, evvelinde iki saat stalklayıp bilgi akışı yaptım ben. kolay mı? ha, aksakların oğlu değildi, evlenmedik, kısacık sürdü ve bitti. eğlendim. biterken eğlenmedim. bitene kadar eğlendim.
5157 entry daha