7517 entry daha
  • sarabande gibi efsanevi bir parçayı kulaklarımıza kazımasından dolayı bile takdir ettiğim proje. iyi başlayan ilk sezonuyla efsaneleşen, ancak dozu aşırı fazla yükseltmesi nedeniyle ve katili beklenmeyen bir kişi yapmak uğruna aslında topuğuna sıkan ikinci sezonuyla veda ediyor.

eğer birinci sezon finalinde arzu ve burcu hesaplaşması olmasaydı, ikinci sezon ortalarına bırakılsaydı ve edip ciddi bir kavganın içine çekilerek öldürülseydi katilin gerçekten bunu anlık bir sinirle yaptığı gerçeği kabul edilebilirdi.

ayrıca ana karakterlerden birini öldürelim de şok etkisi yapsın temalı olan ve oyuncunun kendisi dahi ayrılmak istese, oluşan ölümler domino etkisi yapar. arzu'nun ölümü sonun başlangıcı oldu, zira tülin özen'in fark edilmese de diziye çok büyük bir etkisi vardı, karakterlerle ilgili bilgilerin verildiği alt metinde aslında en önemli karakter oydu ve iyi-kötü insan evrimini anlatıyordu.

ayrıca en çok oyun kurulan karakterdi ve ilk bölümden sezon finaline kadar aslında onun hayatı ve etrafında şekillenenler aktarıldı bizi. aldatılan kadın, vefasız dostlar, çocuklar ve onun için her şeyi yapabileceğini iddia eden anne ve babalar.

bu arada dediğim parçayı dinlemek için:

handel, sarabande
  • taytayın hayat tarzını anlatan , merve'nin gençliğini oynayan kızın ve merve'nin de olduğu bi dizi istiyoruz
  • arzu'yu sevgilisine çarpacaktı diye burcu malı öldürmüş olsun.
    oya malı da oğluma kastı var diye bi cinnetle şebnem malını öldürsün.
    burcu'yla oya kodese, gereksiz şebnem de cehennemin dibine gitsin.
    serhan da aşk acısından sersefil olsun.
    final böyle olursa içim soğur ve ikinci sezondaki tüm saçmalıkları affederim. yoksa birinci sezondaki reyting haklarımı helal etmiyorum.

edit: geyik yaptıydım yav. oya'nın doğal olarak hapisten yırtması dışındaki her şey ikinci sezona layık bi finalle karşımızdaydı valla. o açıdan şaşırmadım yani, tebrikler(!)
  • serhan - oya meselesine kurban edilmiş dizi.

o mevzuya hiç dalmasalardı ilk bölümlerdeki kafayla yola devam etselerdi çok daha sağlam bir şekilde final yapabilirlerdi.

sonuna kadar merveciyiz.
  • 24.bölümde merve'nin gençliği ile yüzleştiği sahneden bir önceki sahnede merve edipin evinde koltuktaki kitabı eline alır ve inceler. bu kitap (bkz: alper canıgüz)'ün (bkz: kan ve gül) adlı mükemmel ötesi romanıdır.

--- spoiler ---

bu kitapta kahramanımız kendi geçmişine gider. ve geçmişini tekrar yaşamaya başlar. kitabın alt başlığı da bir kara dejavu zaten.
    --- spoiler ---

daha sonra merve rüyasında geçmişiyle yüzleşir.

güzel bir selam olmuş bölüm yayınlandığında kitap yeni çıkmış sayılırdı. dizi içinde böyle ufak tefek güzelliklerde oldu. kendilerini reytinge kurban etmeleri yazık oldu.
  • (bkz: #84197576)
    senarist: peki :d

ya kendinizi niye bu kadar nimetten sayıyorsunuz ki metres sevici tayfa olarak toplasanız bütün sosyal medyada 20 kişisiniz. onu da geçtim ordu olunsa yine de adamların takacağını sanmıyorum. dizinin en başından beri tüüümmm ekibin ve seyircinin sevdiği benimsediği tek karakter *merve aksak. tabii ki sonunda merve’nin kazanacağı ya da en azından onun öne çıkabileceği bir final yazılacak. oya kim ki ? aa metresti dimi :) ehehe tamam hatırladım teşekkürler *
  • merve karakterini çok özleyeceğim.. kendisi smk'nın ideal eşi olabilirdi.
  • cinayetin ufağı tefeği mi olur? adı bile saçma
  • yerli dizi şöyle uzun, senaristler şöyle saçmalıyor bik bik diye konuşurken, eee paragöz yeteneksiz senaristi aynı zamanda başka diziye başlamış onu naapıcaz dedirten dizi.

senaristi için daha dizisi saçmalamadan, nuran devres-tayfun güneyer karışımı demiştik. yine şaşırtmadı.

diziyi alıp sırtlayan aslıhan gürbüz olmasına rağmen ona bile aşırı gıcık diyaloglar yazan senarist malı, gayet dramatik sahnelerde "takılmak", "tatlım" gibi kelimeler kullanabilen bir mal çünkü.
  • artik o uzun uzun bakismalardan bayginlik gecirmemek icin izlemiyorum.
272 entry daha
hesabın var mı? giriş yap