• dizinin senaristi meric acemi , ayni kiralik ask'ta yaptigi gibi diziyi güzel baslatip kötü bitirmistir.
    dizi ilerledikce mantik hatalari, tutarsizliklar, karakter degisimleri filan derken dizinin de iyice boku cikti.

yine kiralik ask dizisinde oldugu gibi sezonun sonuna dogru 15-30 dk. normal cekim, 1 saat 30 dakika müzikli agir cekim sahneleri ile zaman calmis, bölüm sonunda "ben ne izledim az önce" dedirtmistir.

kaliteyi bozmadan ilerleyen bir türk yapimi bulmak gercekten cok mu zor?
  • tanım: süper sezon bok gibi olan dizi.

yıllardır tv den dizi takip etmeyen biri olarak aşırı boşluktan dolayı 2 diziyi takibe aldım.
    birincisi çukur.
    ikincisi ufak tefek cinayetler.

birincisinde yıllarca unutulmayacak bir sezon finali izledim. senarist ekibin eline, kalemine, zihnine ve cesaretine sağlık.

diğerinde korkak bir senarist grubunun, "dizi tuttu daha da tutsun" diyerek başından beri ölmesi gereken 4-5 ana karakterden birini öldürmeyip zavallı bir yancıyı öldürmesi ile güzelim diziyi rezil eden bir sezon finali izledik. tırsaklığınıza yanın.

ps: dur ben bunu o dizinin başlığına da yazayım.
  • limonatanin tsubasanin gol atma sahnesi gibi yolculuk ettiği dizi.

katil mila'nin dadısı.
    bu yorumları bir yerde okudum hoşuma gitti.

benim orijinal yorumlarıma gelirsek:

serhan "neyi paylasamiyorsunuz?" sorusu senin yarım iq'nu serhan.

#direnrashel
  • serhan gavatı
    “napiyim yani çekiliyim mi ben aranızdan?” dediğinde birbirine bakan oya ve merve keşke bi anda
    “evet çekil aramızdan” diyerek aşağıya itse müthiş olurdu.

koca bir sezonu soyadı bile olmayan edip hocanın ölümünü öğrenmek için izlemiş olmak koysa da, sonuna kadar merve aksak rocks <3
  • daha yeni sezon finalini izlediğim dizi. dizideki yavaş çekimleri çıkarınca zaten 5 dakikada izleniyor. bütün her şeyi bir kenara bıraktım yahu onlar nasıl çekimdir öyle gram ciddiyetim kalmadı kahkaha atarak izledim resmen.

hiç beğenmedim lakin güzel başlamıştın utc. bu seneki hayal kırıklığım sensin :(
  • sevim koooş, utc'nin tekrarı vaar.
  • bu aptal dizi için sözlukte sayfalarca methiye dizilmiş ya... böyle de entelektüel bir ortamız.
  • senaryosu saçmalıklarla dolu, yönetmenliği, görselliği ve bazı oyunculukları ile farklılaşan bize de nispeten iyi vakit geçirtmis olan bir sezon oldu. kıyafet seçimlerindeki abartılar ya da sadelikler, müzik seçimleri kamera acıları ile görsel bir şölen evet vardı ve başından olayları merak ettirecek bir flash forwardi vardı.

ancak hikaye çok uzatıldı. bazı diyaloglar çok saçmaladı. karakterlere eşyanın tabiatına uygun olmayan sözler soyletildi hareketler yaptırıldı. bu kadar karakterden seyirci bile merve ile özlesebildi. o da oynayan oyuncunun* başarısı.

özetle takdir görmesi gereken özgünlükleri ve türk dizilerine has diğer klişeleri ile bence başka bir yerde durdu yapım olarak. belki uzun olmasa uzamasa bir efsane olarak bitebilirdi.
  • bütün bir sezon birbirini gırtlaklamak için her fırsatı kullanan kadınlardan hangisi ölecek diye merakla beklerken, sezonun sonunda etliye sütlüye bulaşmayan kendi halinde takılan edip'in camdan aşağı uçmasıyla büyük hayal kırıklığına uğradığım dizi.
  • tek sezonluk konunun daha çok para kazanmak için sakız gibi uzatıldığı ve izleyicinin enayi yerine konduğu dizidir. sezon ortasına kadar ben de destekledim diziyi ancak sonra senaristler azıttı.
hesabın var mı? giriş yap