şükela:  tümü | bugün
  • 8 temmuz da las vegas ta düzenlenecek.
    son zamanlardaki en sağlam main card a sahip ufc gecesi olacak.

miocic ve dc kemer birleştirme maçına çıkacaklar,

holloway müthiş bir çıkış yakalayan ortega ya karşı kemer koruyacak,(karşılaşma iptal,max beyin sarsıntısı geçirmiş)

miocic e karşı hezimete uğrayan ngannou lewis e karşı,bu ikili ufc nin açık ara en kuvvetli ikilisi olabilir tankların mücadelesi olacak,

chiesa pettis e karşı (bu maç daha önce olacaktı conor reis otobüse saldırısı sonucu chiesa sakatlandığı için 226 tablosuna eklendi),

ve bizim türk gökhan saki ufc de 2.maçına çıkıyor rakibi rountree jr.

dip not:ana geceye dahil olamayan uriah hall - paulo costa maçı bile başka bir zaman tek başına geceye adını verecek maç olabilir ufc 226 nın nasıl sağlam bir tabloya sahip olduğunun başka bir göstergesi de bu
  • cormier e kıl birisi olarak miocic i desteklediğim maçtır. gökhan saki için ise kolay bir maç olacağını düşünüyorum.
  • bu senenin, bana göre, en zengin kartına sahip ufc organizasyonu.

son maçında ngannou'yu darmadağın eden heavyweight şampiyonu stipe miocic ile oezdemir'e karşı kemerini koruyan light heavyweight şampiyonu daniel cormier karşılaşacaklar. boks temelli, ağır ellere sahip hırvat miocic mi, olimpik güreşçi, jon jones belasından kurtulduğuna sevinen cormier mi kazanacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz. ikisine karşı da nötr olduğum için taraf seçememekle birlikte, miocic'nin bir tık daha maçı kazanmaya yakın taraf olduğunu düşünüyorum.

bir diğer kemer maçında, featherweight şampiyonu max holloway, aynı sikletin 1 numarası, 14 maçta yenilgisiz brian ortega'ya karşı kemerini savunacak. hem sporcu hem insan olarak çok sevilen ortega'nın kemeri alacağını düşünüyorum bu maçta.

miocic'e karşı favori gösterildiği maçta derdest olan heavyweight 1 numarası francis ngannou, 19-5'lik karneye sahip olan 5 numara derrick lewis'i mağlup edip itibarını geri kazanmanın peşinde. bunun pek de kolay olacağını düşünmüyorum açıkçası. lewis ilk roundu bir şekilde atlatıp nakavt olmazsa bir şansa sahip olacağını biliyordur.

mcgregor yüzünden yapılamayan ve bu karta eklenen maçta lightweight 9 numarası michael chiesa, 12 numara anthony pettis ile kapışacak.

ve en son olarak, aylardır beklediğimiz, aslında çok önce yapılacak olan ama sakatlık nedeniyle bugüne kalan maçta, ufc'de dövüşen tek türk gökhan saki 2. maçında khalil rountree jr ile karşılacak. dizinden sakatlanıp ameliyat olan, toparlanma süreci çok olumlu geçen, ılir latifi, alexander gustafsson gibi isimlerle birlikte kamp yapan saki maçı nakavktla kazanacağının sözünü verdi. rakibi khalil de kendisi gibi stand-up dövüşmeyi seven bir striker, saki'nin ilk maçında yaptığı gibi bu maçı da ilk roundta nakavktla bitirmesini bekliyorum, umuyorum bunu gerçekleştirip daha üst sıralara tırmanacaktır the rebel.
  • müthiş bir ufc kartı ama yine birisi işi batıracaktı ki bu son maçında olduğu gibi yine max holloway oldu.

ulan fare surat tarzını severim, aldo'yu içerde * dışarda * maymun ettiğinde büyük sükse yapmıştın. hatta inanıyorum ki mevcut formunla conor'un da eline verirsin ammmaa önce khabib maçında ortaya fırlayıp maça 1 gün maçtan çekilmen şimdi de sikletin altın çocuğu ortega ile çıkacağın maça 2 gün kala ayılıp bayılıp maça çıkamayacak durumda olman fena karizma çizdi.

şöyle düşünün; real madrid - barcelona maçı için program yapıyorsun, maça 2 gün kala madrid maçtan çekiliyor yerine malaga - barcelona maçını izliyorsun.

az bak kendine amk çocuğu, ikidir heyecanlandırıp yarı yolda bırakıyorsun.

neyse kart yine de ortalamanın çok çok üstünde, izleyip görelim.
  • gökhan ilk yumrukta gitti,
    chiesa ne kadar boş bir adam olduğunu ispatladı, showtime rahat kazandı,
    ve gelelim dc - miocic e evet ilk round ve kolay bir galibiyet daha
    yani net bir şekilde holloway in sakatlanmasından sonra devam eden süreç geceyede damgasını vurdu sonuç: dağ fare doğurdu
    gecenin en heyecanlı anı da dc nin brock lesnar a meydan okuması ve lesnar ın kafese dalması idi...

aa evet lewis -ngannou maçını yazmaya bile unuttum şimdi aklıma geldi o maç için yorumum sadece şu seyircilerin de bağırdığı gibi fight fight fight , (rezalet bir maç)
  • güzel kapanış oldu ancak çok wwe koktu. ufc'e bulaşmasın asla bu tiyatro vari oyunlar.