şükela:  tümü | bugün
  • ak partimizin 7 haziran'da yüzde 52.3 oy oranıyla tekrar iktidar olması vesilesiyle diyanet işleri başkanımızın uçağıyla teşrif etmesini beklediğimiz yarışmalardır inşaallah...

edit: 80 sorunun 78'ine doğru cevap verdiğim ve iptal edilen 37. sorunun cevabının da uhud muharebesi olduğunda ısrarcı olduğum sorulardır.

medine'de yerine vekil bıraktığı ömer ibn-i ümmü mektüm'un rivayeti pegamber'in bu sözü haz.ali'ye dnerek söylediği şeklindedir.

ancak sahih hadislerde ve diğer nakledenlerde bu bilginin verilmemiş olması da soruyu butlan kılabilir.

işte böyle yobaz kardeşim. mesaj atıp bik bik etmeden önce düşünürsün artık. biz dinimizi diyanetimizi, vahhabi hayranlarından değil, hafize ninelerimzden, melami dedelerimizden öğrendik.

not: politik amaçla veya bir konuyu politize etme amacıyla yazılmamıştır.
  • bu sene 4. sü düzenlenecek yarışma.
    ilk 3 yarışmada sırasıyla şu konular işlenmiştir: ilmihal, kur'an-ı kerim meali, siyer.
    bu sene ise konu hadis-i şerif. soruların çıkacağı kitap riyâü's - salihin olarak belirlenmiş. sınav için bu kitabın özel bir baskısı da yapılmış. kitabın bu baskısını hazırlayan prof. dr. mehmet emin özafşar.
    online olarak tüm dünyada, basılı olarak tüm türkiye'de yapılacak bu sınava, bu sene hedef 500 bin katılım.

organizasyondaki çalışmalar tamamen gönüllülük esası ile yapılıyor ve yarışma yine gönüllüler tarafından finanse ediliyor.

yarışma 5 kategoriden oluşuyor. kategoriler için

tabi ki ödüller de var. ödüller için

bu hayır yarışında ben sadece katılımcı değil, gönüllü de olmak istiyorum, sizleri tanımak istiyorum diyenler için

kimsiniz siz diyenler için

hemen kaydolmak için ise buradan alalım

kayıt olduk kitap nerede diyorsanız, il il temin noktaları için
  • bu sene 5. si düzenlenecek yarışma.
    bu sene konu kur'an-ı kerim meali. kuran'ı anlamak, anlamıyla amel etmek için mükemmel bir fırsat. bu sene ödüller de oldukça zenginleştirilmiş.
    giderek profesyonelleşen bu yarışma organizasyonunun sloganı ise "kaybedeni olmayan yarışma". ne kadar güzel değil mi?

bu seneki hedef katılımcı sayısı ise 1 milyon olarak belirlenmiş.(bu rakam ösym'den sonra yapılan en büyük sınav demek.)
    kayıt olmak, gönüllü olmak ve yarışma detaylarını öğrenmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz: ufkayolculuk.com