şükela:  tümü | bugün
  • ufo bilgisyara suadiye ile ayse kadin arasinda bi yerlerde bulunan bi acaip esnafti. bilgisayar oyunu ceken bi muessese idi ama alisilmisin disinda isletenler kadindi. amerika da olsa sitcom konsuu olurdu ama biz pek sallamamistik cocuk halimizle.
    birisi geckince, biri 40 larina yaklasan iki kadin, bi de minicik bi kizlari isletirlerdi dukkani.bi bok anlamazlardi bilgisayardan, ama olsundu bizde anlamazdik, evimize yakinligi tercih sebebi idi.
    o kucuk kizin c64 bilgisyara tv ara kablosuyle ip atladiginib ilirim, muesseseye saygi duyarim.
    batmistir sanirim
  • birçok sözlükçü gibi benim de evime yakınlığı nedeniyle dakka başı gidip oyun çektirdiğim güzide bilgisayarcıydı. (bkz: oyun çektirmek) yanında da bir bakkal vardı yanlış hatırlamıyorsam. işin komik tarafı ben de bisikletimle giderdim. demek ki o zamanlar adettenmiş bilgisayarcıya bisikletle ulaşmak. plastik disket kutum vardı. içine koyardım disketleri. sonra gelsin prince of persialar gitsin guybrush threepwoodlar. sonra ne oldu bilmiyorum ama galiba biz büyüdük ve kirlendi dünya.
  • sahipleri 2 kız kardeşti. aile dostumuz olduğundan bedavaya oyun çektirirdim. * küçük yaşlarda ki bir çocuk için amiga bilgisayarlar büyüleyici bir dünya gibiydiler hey gidi günler hey.
  • evi bostancı , suadiye , erenköy civarlarında olan bir sürü 80 ler çocuğu için bir kere bile olsa uğranılmış ufacık bir mekan. bir tanecik masası üzerinde zamanın bilgisayar dergileri (64ler , amiga dünyası) beklerken canınız sıkılmasın diye konmuştu. o iki teyze ve muhtemelen bir adet yardımcı elemanları her zaman sizi güleryüzle karşılardı. çocukluğa ait en berrak anılardandır.
  • kendisi artık olmasada, bir dönem commodore64 oyunları yüklenirken kullandıkları çam ağacı görseli ile birlikte çizgi çizgi beliren 'yeni yılınızı kutlar sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz. ufo bilgisayar' mesajı hafızamdan silinmeyecek, tıpkı çocukluğumun dertsiz yılları gibi.
  • dükkana girildiğinde hiç değişmeyen bir parfüm kokusu ile karşılaşılırdı. o koku hiç değişmezdi, hep aynı parfümü kullanırlardı. ufo bilgisayarı hala o kokuyla hatırlarım.
  • evet, adından da anlaşıldığı gibi bu cihaz etrafınızda uzaylıların olup olmadığını test ediyor. eğer ki etrafınızda uzaylıların olduğunu tespit ederse, ışıkları yanıp sönmeye başlıyor ve uyarı sesi çıkartıyor.
    87$ karşılığında bu ürüne sahip olabiliyorsunuz.
  • gittiğim ilk bilgisayarcı olabilir. almak istediğim 486 cpu’lu bilgisayar için noname fiyat vermişti.