şükela:  tümü | bugün soru sor
 • caniligine "cok sarhostum kopegime saldirdi" diye bahane uydurmus.

  baska birileri de caniliklerine "o da kediyi oldurdu" diye bahane uyduruyor.

  burada "benim bahanem daha gecerli"den baska iki caniyi birbirinden ayiran hicbir sey yok. "canilik" yine "canilik".

  caniligini 700tl para cezasiyla gecistirmis olmasi da ufuk gunaydin'in degil, bizzat devletin maharetidir. ufuk gunaydin hayvanlara siddet uygulayip 700tl ile yirtan ne ilk insandir ne de sonuncusu. ofkeni ufuk gunaydin'dan cikartmaya calistikca devleti masum cikariyor, onun bu isten cepte 700tl ile siyrilmasini sagliyorsun. daha da onemlisi gelecekte bu siddetin tekrarlamasina okey veriyorsun. ufuk gunaydin linc edilsin de sonra hayvanlara siddet devam etse de olur, di mi?

  onun gucu anca kediye yetmis.

  senin gucun de devlete degil anca ufuk gunaydin'a yetiyor.

  zavallilikta degisen bir sey yok anlayacagin.
 • çok direndim yazmayayım diye, çünkü ayarım kaçtı bugün çok, benim kendisine söyleyecek bir şeyim var, seni anlamıyorum ufuk günaydın. ben o kediyi öldürdüğün yerin yanındaki can can meyhanesi var ya, geceler boyu içtim orda. o kediler var ya, onlar bir köpekle birlikte aynı kaptan yer, sarılır, oynar, birlikte uyurdu, demişsin ya alkollüydüm diye, ben her gece alkollüyüm oralarda 17 yaşımdan beri, 17 seneden beri. biz evimizin yolunu bulamazken gördük o kedileri orda, sevmekten başka bir şey de gelmedi aklımıza, rahatsız ettiysek de severken etik bir tek. sen nasıl bir ........... biliyordum lan ben o kediyi, bir şey ifade ediyor mu sana? siz sevgili sözlüğümün aydın yazarları, "linç kültürü" sikim sokum, anlatın dinliyorum. ben yarın yine sarhoş olucam can can'ın kapısında, bornova küçük.
 • köpeğiyle yer değiştirse köpek bunun tasmasına asılırdı, o kedi de ölmezdi.
 • gariban hayvanı tekmeleyerek öldürmesi sonrası aldığı ceza hayvanları koruma kanunun çok güzel işlediğine işaret ediyor. gerçekten "hayvanları" koruyor bu kanun.
 • köpeği derhal elinden alınması gereken bir... şey. doğru düzgün bir ceza almamasını geçtim, zararsız bir sokak hayvanını acımadan canice öldürebilen bir herifin hayvan sahibi olmasına izin vermek kepazeliktir.

  hedef gösteriliyormuş. vah vah. senin adalet sistemin toplumsal düzeni yerine getirmiyorsa toplum kendi düzenini sağlar güzelim. sen gözü dönmüş bir ruh hastasını 300liralık makbuzla toplum içine bırakıyorsan toplumun doğal mekanizmalarının işlememesini beklemeyeceksin. yarın bu adam dövülerek öldürülse bunun suçunu ne toplum, ne de bu yaratık üzerine atabilirsin. bunun suçlusu olsa olsa onu fiilen öldüren adam ve senin bu linç mekanizmasını tetikleyen, toplumun adalet beklentilerini karşılayamayan adalet sistemin olur, hiç başkasına yıkmaya heves etme.
 • katildir...
 • hedef göstermek mi?

  dostum burada, kendisine bir hayırsever tarafından verilmiş küçücük kutusunda huzurla uyuyan bir kediyi uyandırıp kafasını ezerek öldüren bir varlıktan bahsediyoruz.

  sen diyorsun ki, bu adam şimdi linçle karşı karşıya. tamam, sen bu kişinin ne yaptığının hala farkında olamayabilirsin ama anlayacağın dille anlatayım:

  bu ufuk denen kişi, yani uyuyan, kendini savunmaktan aciz bir kediyi zevk için kafasını ezerek öldüren kişi, kimbilir günün birinde bir insana karşı ne yapar? bunu düşündün mü hiç?

  acilen yakalanmalı, bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırılıp tedavi edilmeli. yaptığını haklı gören veya yapmasında bir sakınca olmadığını düşünen, yahut yaptığı şeyin abartıldığından söz edenlere örnek olması için deşifre edilmeli.

  böyle bir şeyin bahanesi mi olur? bunu yapabilen bir insanla arkadaş mı olunur?
 • çok üstüne gidilen çocuk.
  açıklamış işte garip; kedi elinde kesici aletle, ana-avrat küfürle karışık üstlerine saldırmış yavrucakların. allah bilir alköllüdür de serseri. kendilerini savunmuşlar bir sevgi çiçeği ve dört pıtırcıklar. ağır tahrik altında işlenmiş bir "kabahat".
 • kedi severim
  hukuk severim
  linç sevmem

  ama bu adamın temiz bir dayak yediğini bilmek içimi rahatlatır. o kadar.
 • sözlükteki çok empatik çok hümanist çok entellektüel kesimin olaya sağduyulu bakması , bu kadarı da artık fazla lan dedirtmiştir.

  olm ntvnin sitesinden izlediniz galiba siz görüntüyü . açın bakın mynette sansür yok. kediye atılan insanlık dışı tekme, üzerine inanılmaz bir şiddetle kedinin kafasının ezilmesi,kafası ezilen kedinin 1 saniye içerisinde can vermesi , akan kanın kaldırımdan yola doğru süzülüp gitmesi.. biraz olsun insan olduğunuzu hatırlayın lan kültür mantarları. bu durumda bile bu insan hakkında sağduyu sıçan entryler girmeye çalışıyorsunuz. bu adamdan nefret etmeyen,edemeyen insan değildir arkadaş.

  tanım: kediye attığı tekme sonrası düştüğünde, kafasını kaldırıma vurup keşke kendi kafasını patlatsaydı diye iç geçirdiğim insan *