• linkedin'de kıytırık teknoloji paylaşımları yapan kıçımın fütüristi.

kimdir nedir diye sözlüğe baktım, tam da beklediğim gibi çıktı yorumlar. kendisine saygısı olan, daha doğrusu saygı yaratacak kapasiteye gelmiş hiçbir "uzman" robot vücuduna kendi kafasını yapıştırmaz, ahmet kural bile reklamda yapınca uyduruk duruyor, sen ciddi ciddi teknoloji anlatması beklenen biriysen çok afedersin ama bsg ablacım, pek ciddiye alamadım seni.

yaş olarak şanslı nesilden geliyor kendisi, zamanında üniversite mezunu olup da azıcık kafası çalışan herkes zaten üst düzeye geliyordu, şimdiki kadar rekabet yoktu, küçük şirketlerin büyüme aşamasında o pozisyonlara geldikleri için çok şey yapmış gözüküyorlar, gelsinler bugünün dünyasında yapsınlar aynı işi kolaysa.

ne güzel ya, gençliğinde 3-5 şirkette müdürlük yap, dünyalığını kenara ayır, orta yaşını geçtikten sonra fütüristim ben de, sorsan anlattığı şeyler zaten az buçuk teknolojiye hakim olan herkesin söyleyebilecekleri şeyler, bir de bunları yazıp kitap bas, millete konferans ver, kadın boşluğu görmüş, çok güzel yere dükkan açmış, kıskanmıyor da değilim hani.
  • dunya'nin en bos beles insanlarindan biridir. futurizmin nihat dogan'idir. kendisiyle tanisip konusan her tahsilli insan bunu 5 dakikada anlar.

suna para verip de etkinlik diye sirkete getiren sirket yonetimini de ayrica ensesinden opeyim.
  • (bkz: üfüristik)

linkedin'de ne kadar boş beleş video varsa sonsuz heştek ve saçma sapan çıkarımlarla paylaşıp kendine güldürmektedir :)

bugün sabahın 6:30'unda şu videoyu

"nano teknoloji sen nelere kadirsin! hadi hayallerinize gem vurmadan yazın bakalım; bu kumaş nerelerde, neler için, neden, nasıl, ne zaman, kimler tarafından kullanılır?
    ...
    #nanotechnology #nanofabric #transparentdress #fabric #kumaş #fashion #design #tasarım #health #magic #trick
    ...
    softtrends #hardtrends #smartpeople #smartfuture #wearefuturing #futurluyoruz
    ...
    #futurist #futurism #ufuktarhan #tinsan #gelecekguzelgelecek #happyfuture #gelecekhibridgelecek # yarınınişiniyarınabırakma #keynotespeaker #moderator #augmentedreading #artırılmışokuma #yılıneninıvatifişkitabı #futuristufuksözü #digitalcivilizations #dijitalmedeniyetler #dataeconomy"

açıklama ve heştekleriyle paylaşmış.

üniversiteye gitmenin aauuuuv olduğu yıllarda odtü'ye gittin, okuyanın yönetici olduğu dönemde kurumsal hayata girdin, donanım ve yetkinliğini kullandın ve üst düzey pozisyonlara da geldin, tebrikler, saygılar.

peki ya sen neyin fütürüğüsün, neyin teknolojisisin allah aşkına be teyzecim? dünyalığını yapmışsın, emekliliğinde sıkılmak istemiyorsun, boşluğu görmüşsün dijital ajans diye şirketi kurmuşsun, ayı gibi networkün var ve seni bozan da yok diye ordan durmadan üfürüyor, konuşmaydı, etkinlikti, moderasyondu cukkalamaya devam etmek istiyorsun; okumayan bir milletiz bunu biliyorsun, yabancı kaynaklardan bulduğun yazı çizi ne varsa çevirip çevirip bir de onları çakıyorsun tamam da, bari bunu kendine güldürmeden yap be teyzecim.
  • sayısız konuşmasına katıldım bu kadının; gerek ödül törenlerinde, gerek dernek yemeklerinde, gerekse de iş dünyasının önemli zirvelerinde. fütürist etiketini üzerine yapıştırmış ama inanın anlattıklarının gelecek bilimiyle uzaktan yakından alakası yok. neredeyse tümü kuru lakırdı. yıllarca apple ve steve jobs anlatıp durdu insanlara. şimdi de ağzında sürekli ''y kuşağı'', ''z kuşağı'' laflarını geveleyip duruyor. bunca yıl öylesine güçlü bir network oluşturmuş ki kendine, nereye gitse kabul görüyor, yüksek meblağları cebine indiriyor. siz siz olun bu iyi yürekli insanın anlattıklarını boş verin, onunla bir diyalog kurup networkünden faydalanın. gençlere yardımcı olmayı fazlasıyla sever zira.
  • youtube'dan video indirip linkedin'e upload etmek gibi müthiş bir meziyeti olan teyze.

dans eden robot, uçan araba, kaçan süpürge paylaşıp, robot resminin üstüne kafanı photoshopla koydun mu oldun sana futurist.

bu ülkede doğru yere dükkan açınca liyakatın, yeteneklerin filan önemli kalmıyor.

linkedin'de paylaşımlarını beğenen herkesi engelliyorum.

gitsin 100 yıllık şirketlere keynote speaker olsun.
  • t-insan isimli kitabını okudum. o kadar sabun köpüğü ve o kadar şişirme bir kitap olmuş ki insan gerçekten hayret ediyor.

yahu kitabın adı t-insan, t-insan ne demek, nasıl t-insan olunur falan kitabın son sayfalarında lütfen biraz anlatılmış. "bir şeyin her şeyini, her şeyin bir şeyini bilmek" demekmiş. vay canına gerçekten vizyoner bir model. bu arada sitesi falan var, isterseniz siz de "t-insan" olabiliyorsunuz (vesikalık fotoğrafınızı t-insan avatarının kafasına monte ediyorlar hepsi bu).

o kadar buzzword o kadar lalettayin "-ecek -acak" iddiası geçiyor ki akıl alır gibi değil. bir de o nasıl bir kurgu allahaşkına ya? daldan dala ordan oraya.. bir dediği lafı dönüp dolaşıp sürekli tekrar etmeler vs.

robotlar geliyor!! robot.. robot.. robot demiş miydim!! her yer robot olacak.. hepiniz işsiz kalacaksınız!! işsizlik!! dünya krizlerle boğuşacak..!! toplu işten çıkarmalar!!
    dedikten sonra birden pollyannacılığa bürünüp, merak etmeyin canııım, çalışmama hakkı olacak, devlet hepinize vatandaşlık maaşı bağlayacak hadi iyisiniz köftehorlar. tadında geçiştiriveriyor en önemli konuyu (sırf bunun üzerine bile aşırı detaylı ve kapsamlı bir kitap yazılıabilir).

sözün özü dijitalleşme vs. son dönemdeki trend konulara az çok meraklıysanız zaten kitapta geçen bir çok kavramı çok daha detaylı bir şekilde biliyor olma ihtimaliniz çok yüksek.

ha bir de kitap yazım hatasından (typo) geçilmiyor. keşke o anlattığı süper teknolojilerden kendisi de faydalanıp bir spell check yapıverseymiş.
  • kendi kendini fütürist ilan etmiş teyze. homo deus'u okuyan fütürist oluyor memlekette zaten.
  • kendini, fütürist ve ekonomist olarak adlandiran ufuk tarhan benim gördügüm en büyük overrated!
  • konuşmalarının içeriği oldukça boş olan kadın. hani konu hakkında 3-4 terim öğrenip, o konuyu bildiğini göstermeye çalışan tipler vardır ya bu kadın da aynen böyle.

söylediklerinin hiçbirinin altı dolu değildir, sorduğunuz sorulara tamamen jenerik ve sorduğunuz soruya cevap veremeyen cevaplar alırsınız. ancak ne hikmetse tahminimce networku sayesinde buralara kadar gelmiş.
  • bos beles biri tamamen.

yillar once sirkete gelmisti sozde konusmaya. ne dediyse; dedigi hakkinda en ufak bir fikri yok. ne ayrintiya girebiliyor, ne cevap verebiliyor.

bir kac suslu laf ve konsepti satip duruyor millete, gercekten uzulmustum bu kadini takip edenler adina.

tarihe not olarak dussun; ziya selcuk istifasina “gercek bir meb nasil olmali gorduk, keske devam edebilseydiniz” yazmis. ciddi ciddi basarili oldugunu dusunuyor ziya selcuk'un, iste boyle biri. daha yorumum yok.
hesabın var mı? giriş yap