şükela:  tümü | bugün
 • sosyal medyayı bazen suçluyoruz ama böyle bir durumu, dünyanın öbür ucundaki insanların duymasını sağlıyor. kadın yaşadığı o travmayı instagramda paylaşmış ve bu şekilde o anki duygularını tüm dünya görmüş.

  bir insan ne yaşarsa yaşasın istemediği şeyleri yaşamaya hiç bir şekilde hakkı yok diye düşünüyorum. ve ilgili linki aşağıda paylaşıyorum.

  ilgili haber linki

  edit:
  anlamadığınız nokta şu: kadının yaptığı şeyin doğruluğundan bahsetmiyoruz, tecavüzün ne şekilde olursa olsun yarattığı travmayı görüyoruz. kaldı ki kadının bu adamla geçmişi olmuş ve buna rağmen kadın kaldıramamış bu durumu !!!
 • sadece bir kez öptüğü ama birlikte olmak istemediği adamın beraber duş alalım teklifine olumlu şekilde cevap verip daha sonra duşta aynı adam tarafında tecavüze uğradığını iddia eden kavruk bir abla. sormazlar mı adama; e be amuğa godumm ne bok yemeye elin adamıyla duşa gidiyorsun? diye..
 • yaşadıkları doğru ise kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletmekle birlikte 2 gün önce tanıştığın adamın odasına banyo yapmak için gitmek nedir diye de sormak istiyorum. sen belki çok saf, çok iyi niyetli çok temiz bir insan olabilirsin ama dünya o kadar temiz değil.

  olayın bir miktar kurgu olduğundan da şüphelenmedim değil.
 • haberin altındaki yorumlardan bazıları.

  "elbet sefil olursa kadın,alçalır beşer.hotele adam ayarlamak için gidip,tecavüze uğradım diyenlerin yüzünden,esas tecavüze uğrayanları göremiyoruz."

  "tecavüze uğramak için elinden geleni yapmış. hepimizin anası bacısı karısı kızı var. doğru bir şey değil tabi. fakat buna zemin hazırlayıp sonra dövünmek nafile."

  "günaha davet et sonra ben istemiyorum de.. diğer tarafıda haklı bulmuyorum ama kuran-ı kerimde bile karşı cinsle yalnız kalmayın yazılı.. sebebi gayet açık."

  "tecavüze karşı kampanya başlatıyorsan, tecavüze teşvik edenide iyi bilmen gerekiyor. bu neden oluyormuşun cevabıda zaten orda gizli. sen bunları araştırmadan yada önemsemeden hareket ediyorsan ne yazık ki sende mağdurlardan birisi olabilirsin"

  "sanarsın dün olmuş olay. üstünden 2 ay geçmiş bide bakın instagram fotolarına kız zaten düzgün bir ayak değil daha akıllanmamış halk içinde çıplak geziyorum ve hoşuma gidiyor yazmış hadi buyur helal şakir be sana"

  burada doğmayı hak edecek ne yaptık bilmiyorum. erkek olarak ben böyle iğreniyorsam, ülkedeki kadınlar ne laf söylese yeridir.
 • odasında banyo yapmak ayrı bir şey, aynı anda kabine girip duş almak ayrı bir şey. kültür farkı var demeyin oyarım.
  tecavüzcüyü öpmüş sonra bu hata demiş çünkü sevgilim var demiş. çocuk demiş gel duşa girelim olur demiş.
  ben asla tecavüzü savunmuyorum. asla ama asla!!!
  istemiyorum dediğinde adam bırakmalıydı orada.
  ama sen öyle imtiyazlar tanımışsın ki herife. saf olmanın lüzumu yok.

  tanım: gerçek olamayacak kadar saçma bir durumun sosyal medyada paylaşımı.
 • şakire yanlış yapmış ablamız.
 • ortada bir gösteri olduğu açık. günümüz feminist meme'lerinin bir çetelesi tutulmuş sanki. nelerin tecavüzü "haklı" kılmayacağına ilişkin bir liste oluşuyor:

  -yabancı ve güvenlik problemleri olan bir ülkeye tek gitmem
  - ucuz bir hostelde kalmam
  - sevgilim olmasına karşın bana ilgi gösteren birini bir "kerecik" öpmem
  - sarhoş olmasına karşın odasına davet etmesine sevinmem. zira odamda sıcak su yoktu
  - duşunu kullanmam
  - çıplak olmam
  - adamın adı şakir'miş: müslüman olmamam
 • çok yakın bir zamanda bazı arkadaşlarımın böyle olmasada yine buna benzer taciz vakalarının olduğunu birkaç kız arkadaşımdan öğrendim. o an kendimi eşek gibi hissettim. nasıl oluyor da böyle insanlar çevremde bu kadar rahat hareket edebiliyorlar.

  bu tür haberleri aldığımda omuzlarımda bütün erkeklerin günahlarını taşıdığımı hissediyorum. ufalıyorum ve yerin dibine girmek istiyorum.

  hala bazı yazarlar tecavüzü haklı göstermeye çalışıyor. bu mudur ulan? kadın isterse çıplak olsun, bu senin o kadının vücudunda hak iddia edebileceğin anlamını çıkarmıyor maloğlu mal!!!

  edit: bazı yazarlar mesajlarıyla durumu ısrarla meşrulaştırmaya çalışıyorlar. hatta çok enteresan şekilde bir tanesi direkt bana yazdığım entrye ithafen "duygu sömürüsü yapınca veriyorlar mı?" demiş. yazık yemin ediyorum yazık. eğer biraz daha böyle mesaj gelirse deşifre etmeyi düşünüyorum bu yazarları.
 • bir kadın ne durumda olursa olsun, istemediği sürece o kadının vücudunu sırf sen kendini tutamadın diye ve isterse kadın haksız olsun, zorla elde etmek nedir?

  soruyorum size, lütfen bu defa beyninizle penisiniz arasındaki o ince çizgiyi aşın ve cevap verin, ve bu defa beyninizle cevap verin:

  aynı durumu siz yaşasaydınız, yine aynı cümleleri kurabilecek miydiniz?
 • aynı yataktasın sevişiyorsun sevgilinle ya da takıldığın kişiyle kadınsın ya da erkeksin, hayır dedin, bunun eveti olmaz.

  bu iş tecavüzdür çünkü kişinin rızası yoktur. şimdi ahmak ahmak çıkıp, öpmüş ağzından mı öpmüş? çıplak mı girmiş duşa vs demek; o pislikle empati yaptığın anlamına gelir.

  sevişmenin herhangi bir anında bırakmak istiyor karşındaki, adam gibi ya da kadın gibi defolup gideceksin yanından.

  iradesizliğin sonu iktidarsızlığa varabilir.

  çoğu evlilik içi tecavüz böyle oluyor. üzücü bir paylaşım.

  not; evlilik içi tecavüzde de, flört ettin benle tecavüz edebilirimde de, mini giydin arandında da aynı mantık var; duracağın yeri bilmemek, karşındakini insan olarak görmemek, çünkü kendini insan olarak hissetmemek. ataerkillik yapının kadın üzerine baskısı, zafer ve sahip olma hissi ve tabi güç duygusu, biz insanlar böceğiz.