şükela:  tümü | bugün
 • 2001 yılında kurtuluş lisesi bünyesinde sahnelenen, üç perdeden oluşan; müzikleri, senaryosu ve yönetmenliği gürkan gürak'a, yönetmen yardımcılığı gül ümit'e ait, tiyatro oyunu.

  terakki vakfı liselerarası tiyatro şenliğinde en iyi dekor, en iyi kostüm, en iyi erkek oyuncu (hasan gümen), en iyi kadın oyuncu (nihan okutucu), jüri özel ödülü olmak üzere 5 dalda ödül kazanmıştır.
 • aşktan doğan nefretin ve intikam alma güdüsünün görüp görebileceğiniz en güzel anlatımı.
 • dünya klasikleri arasında yer alan bir emily bronte kitabı. yahu ben daha önce bir aşkın bu kadar güzel anlatıldığı bir kitap okumadım, şiddetle tavsiye edilir
 • eski foça'dır.
  temmuzda bile gece dışarı çıkın gece ve bakın. anlayacaksınız uğuldamak ne demek.
 • aşkın en güzel anlatıldığı hikaye.. bu zamana kadar okuduğum hiçbir kitapta ya da izlediğim hiçbir filmde böyle güzel anlatılmamıştı ve ben bu kadar etkilenmmiştim. cathy’nin hırçınlığı, heathclife’in öfkesi ve aralarındaki bitmek bilmez bağlılık.
  ayrıca kitap birçok kez sinemaya uyarlanmış. ben 2009 yapımı, tom hardy ve charlotte riley’nin oynadığı iki bölümlük tv filmini izledim ve tom’a yine aşık oldum. heathclife olmak nasıl da yakışmış ona. aynı anda nefret, öfke ve aşk dolu bi adam. charlotte’a da hakkını vermek lazım tabi..
 • iki manyak insanın aşkı üzerine kurulmuş kitap. emily bronte'nin gencecik yaşında nasıl böylesine derin karakterler yaratabildiğine şaştığım kitap.

  15 sene önce ilk defa ingilizce ardından türkçe okuyup çok etkilendiğim, seneler sonra okurken hissettiğim duygunun korku gibi bir şey olduğu kitap. lanet olsun hitklif ve keti denen o iki manyağa, zavallıcıklar hareton ve linton dediğim kitap.
 • sadece otuz yaşında ölen emily bronteun tek kitabıdır.
  yayımlandığı dönemde ağır eleştirilere maruz kalmış olsa da günümüzde başarılı bir eser olarak kabul edilmekte. benim içinse neredeyse bütün karakterlerinden nefret ettiğim, ama nasılsa bir bütün olarak çok sevdiğim için özel olan kitaptır.