şükela:  tümü | bugün
  • entelektüel seviyesi ile göz doldurmaktadır.
  • dünya hayatıyla ilgili çalışmaları olan birey.
    video
  • (bkz: nur mektebi)
  • ahiret inancının fıtrata uygunluğunu çocuklar üzerinden anlattığı bir videoyu izledim. cennet kandırmacasının noel baba gibi bir yaşa kadar olumlu olabileceğine ikna oldum.

konuşmanın bir bölümünde de ateist anne babadan anne ölünce, babanın kızına "annen yok oldu, artık onunla konuşamayacaksın" dediğini kızın da kafayı yediğini ve düzeltemediklerini anlatıyor. bu tip "yalanlar" müslümanlarca nedense kabul edilebilir bulunuyor zira daha çok müslüman kazanmaya yönelik yalanlar bunlar. insan gerçekten hayret ediyor.

konuşmanın genelinden de ahiret gerçektir çıkmıyor zaten, gerçek olduğuna kendimizi inandırırsak daha rahat ederiz çıkıyor. saçma sapan işler...
  • facebook'ta saçma sapan şeyler yazan cahil şahıs. neymiş hastanede yakınımız ölmek üzereyken anlarmışız "bize allahtan başka hiçkimsenin yardımcı edemeyeceği" ni. e o zaman hastanede ne işin var? allaha götür tanıdığını.
  • 45-50 yaşına gelmiş evim olsun diye çabalıyormuş adam ama ahireti için çabalamıyormuş. bu yaşta evi ne yapacaksaymış. böyle bir cümle kurmuş geri zekalı. evet geri zekalı hatta mal. uğur karakafa demek daha yerinde. 50 yaşına geldiği halde bu adamın neden evi olamamış, bu nasıl sistem ülkedeki diyeceği yerde bu yaşta evi ne yapcaksa, ahireti için çabalasayaymış. ne kadar saydırsam bu karakafaya olan sinirimi yatıştıramayacağım. susuyorum, susuyorum ve de susuyorum...
  • instagram'da olup olmadık yerlerde karşıma reklamları çıkan kişi. tanımıyorum ilahiyatçı mı diyeyim, yazar mı diyeyim, şeyh mi diyeyim.

bana yaptığı tek çağrışım pilot kalem ile ateizmi çökerten şakirt

ya bu şakirt yüzünden artık güzel şeyler anlatan kimseyi beğenmiyoruz

ya da bu şakirtler hep aynı model olduğu için hiç sorgusuz sualsiz hepsini aynı kabul ediyoruz

çok da anlama niyetim yok ben zaten nihat hatipoğlu dışında dini program izlemiyorum
  • bir konuşmasında ‘uyuşturucu bağımlısı arkadaşım’ örneği veren şahıs. bunun muadili var bir de. onun adını unuttum ama hemen hatırlayacaksınız kimden bahsettiğimi. o kişi de ‘belki yer çekmiyor gök itiyor’ diyen arkadaş.

bu insanlar sürekli böyle örneklerle beyin yıkıyorlar. yok benim ateist arkadaşım şöyle dedi ben de lafı gediğine koydum gönderdim. gerçekten inananlar var bunlara. ateist arkadaş daha kabul edilebilir bir yalan da, uyuşturucu bağımlısı arkadaşım ne ya öh be kardeşim! hepinizin öyle arkadaşları var ki hepsi sizin savunduğunuz fikirleri desteklemenize doğrudan veya dolaylı olarak yardımcı oluyorlar.

ateistle aralarında şu muhabbetin geçtiğini iddia ediyor;

- şu çınar ağacını görüyor musun ?
    +hangi çınar ağacı ?
    - görmüyor musun koca çınarı ?
    -siz orada bir ağaç olduğunu farz ediyorsunuz ondan efenim.
    -(ateistin telefonunu kapmış)
    +telefonumu alabilir miyim ?
    -hangi telefon ? öyle farz ettiniz herhalde ?

herkes kopuyor tabii bunun üzerine. şu muhabbetin gerçek olduğuna inanan adamı salın zaten ne yaparsa yapsın. bir akıllı da çıkıp demiyor ki ‘mübarek nedense bütün olaylar sizi haklı çıkaracak şekilde sırayla gelişmiş. allahın işine bak hiçbir şey de ters gitmemiş.’ murphy kim ki zaten. bulup dövelim lavuğu.

ateistlerin hepsi mal. hiç zekice bir argümanla gelmiyorlar bu arkadaşlara. bunlar da her seferinde çatır çatır imana getirip yolluyorlar kerizleri. (bkz: yersen)