şükela:  tümü | bugün soru sor
 • entelektüel seviyesi ile göz doldurmaktadır.
 • dünya hayatıyla ilgili çalışmaları olan birey.
  video
 • (bkz: nur mektebi)
 • ahiret inancının fıtrata uygunluğunu çocuklar üzerinden anlattığı bir videoyu izledim. cennet kandırmacasının noel baba gibi bir yaşa kadar olumlu olabileceğine ikna oldum.

  konuşmanın bir bölümünde de ateist anne babadan anne ölünce, babanın kızına "annen yok oldu, artık onunla konuşamayacaksın" dediğini kızın da kafayı yediğini ve düzeltemediklerini anlatıyor. bu tip "yalanlar" müslümanlarca nedense kabul edilebilir bulunuyor zira daha çok müslüman kazanmaya yönelik yalanlar bunlar. insan gerçekten hayret ediyor.

  konuşmanın genelinden de ahiret gerçektir çıkmıyor zaten, gerçek olduğuna kendimizi inandırırsak daha rahat ederiz çıkıyor. saçma sapan işler...
 • facebook'ta saçma sapan şeyler yazan cahil şahıs. neymiş hastanede yakınımız ölmek üzereyken anlarmışız "bize allahtan başka hiçkimsenin yardımcı edemeyeceği" ni. e o zaman hastanede ne işin var? allaha götür tanıdığını.
 • instagram'da olup olmadık yerlerde karşıma reklamları çıkan kişi. tanımıyorum ilahiyatçı mı diyeyim, yazar mı diyeyim, şeyh mi diyeyim.

  bana yaptığı tek çağrışım pilot kalem ile ateizmi çökerten şakirt

  ya bu şakirt yüzünden artık güzel şeyler anlatan kimseyi beğenmiyoruz

  ya da bu şakirtler hep aynı model olduğu için hiç sorgusuz sualsiz hepsini aynı kabul ediyoruz

  çok da anlama niyetim yok ben zaten nihat hatipoğlu dışında dini program izlemiyorum
 • bir konuşmasında ‘uyuşturucu bağımlısı arkadaşım’ örneği veren şahıs. bunun muadili var bir de. onun adını unuttum ama hemen hatırlayacaksınız kimden bahsettiğimi. o kişi de ‘belki yer çekmiyor gök itiyor’ diyen arkadaş.

  bu insanlar sürekli böyle örneklerle beyin yıkıyorlar. yok benim ateist arkadaşım şöyle dedi ben de lafı gediğine koydum gönderdim. gerçekten inananlar var bunlara. ateist arkadaş daha kabul edilebilir bir yalan da, uyuşturucu bağımlısı arkadaşım ne ya öh be kardeşim! hepinizin öyle arkadaşları var ki hepsi sizin savunduğunuz fikirleri desteklemenize doğrudan veya dolaylı olarak yardımcı oluyorlar.

  ateistle aralarında şu muhabbetin geçtiğini iddia ediyor;

  - şu çınar ağacını görüyor musun ?
  +hangi çınar ağacı ?
  - görmüyor musun koca çınarı ?
  -siz orada bir ağaç olduğunu farz ediyorsunuz ondan efenim.
  -(ateistin telefonunu kapmış)
  +telefonumu alabilir miyim ?
  -hangi telefon ? öyle farz ettiniz herhalde ?

  herkes kopuyor tabii bunun üzerine. şu muhabbetin gerçek olduğuna inanan adamı salın zaten ne yaparsa yapsın. bir akıllı da çıkıp demiyor ki ‘mübarek nedense bütün olaylar sizi haklı çıkaracak şekilde sırayla gelişmiş. allahın işine bak hiçbir şey de ters gitmemiş.’ murphy kim ki zaten. bulup dövelim lavuğu.

  ateistlerin hepsi mal. hiç zekice bir argümanla gelmiyorlar bu arkadaşlara. bunlar da her seferinde çatır çatır imana getirip yolluyorlar kerizleri. (bkz: yersen)
 • kemal sunal filmleri repliklerini ateistlere karşı kullanıp imana getirdiğini iddia eden cem yılmaz taklitçisi bir cemaat abisi..zamanında çantacı necmi diye bir sikik vardı, götünden uydurduğu şinasi isimli ateiste laf sokmalarını anlatır, ıq seviyesi ayakkabı numaramdan düşük ortalamaları kahkahaya boğardı, youtube'da bulabilirsiniz..fetoş patlayınca piyasadan kayboldu o yavşak, şimdi de bu amipin videoları dolanıyor sosyal medyada..sıradan bir ateiste denk gelse ayar manyağı olacak bir zır cahil..