şükela:  tümü | bugün
  • entelektüel seviyesi ile göz doldurmaktadır.
  • dünya hayatıyla ilgili çalışmaları olan birey.
    video
  • (bkz: nur mektebi)
  • ahiret inancının fıtrata uygunluğunu çocuklar üzerinden anlattığı bir videoyu izledim. cennet kandırmacasının noel baba gibi bir yaşa kadar olumlu olabileceğine ikna oldum.

konuşmanın bir bölümünde de ateist anne babadan anne ölünce, babanın kızına "annen yok oldu, artık onunla konuşamayacaksın" dediğini kızın da kafayı yediğini ve düzeltemediklerini anlatıyor. bu tip "yalanlar" müslümanlarca nedense kabul edilebilir bulunuyor zira daha çok müslüman kazanmaya yönelik yalanlar bunlar. insan gerçekten hayret ediyor.

konuşmanın genelinden de ahiret gerçektir çıkmıyor zaten, gerçek olduğuna kendimizi inandırırsak daha rahat ederiz çıkıyor. saçma sapan işler...
  • facebook'ta saçma sapan şeyler yazan cahil şahıs. neymiş hastanede yakınımız ölmek üzereyken anlarmışız "bize allahtan başka hiçkimsenin yardımcı edemeyeceği" ni. e o zaman hastanede ne işin var? allaha götür tanıdığını.
  • 45-50 yaşına gelmiş evim olsun diye çabalıyormuş adam ama ahireti için çabalamıyormuş. bu yaşta evi ne yapacaksaymış. böyle bir cümle kurmuş geri zekalı. evet geri zekalı hatta mal. uğur karakafa demek daha yerinde. 50 yaşına geldiği halde bu adamın neden evi olamamış, bu nasıl sistem ülkedeki diyeceği yerde bu yaşta evi ne yapcaksa, ahireti için çabalasayaymış. ne kadar saydırsam bu karakafaya olan sinirimi yatıştıramayacağım. susuyorum, susuyorum ve de susuyorum...