şükela:  tümü | bugün
  • tanım: müzik dünyamızın gelecek ışıltısı olacağı pek malum, değerli bir müzisyen.

müziklerinden pek çok kişi gibi damat koğuşu filmi ile haberdar oldum. internetten yaptığım ufak araştırma ile daha da ilgimi çekti.

tam olarak kaç yaşında olduğunu, ülkenin ya da dünyanın neresinde doğduğunu, büyüdüğünü bulamadım. ancak müziklerine bakarak ve klasik bir söylemle anadolu’nun bağrından kopup geldiği kesin gibi. özellikle damat koğuşu fragmanı öyle bir his uyandırıyor. (bkz: bilemiyorum altan)

damat koğuşu fragman

hollywood medya müzik ödüllerinde, serhat karan ile birlikte ürettikleri nokta adlı şarkı ile enstrümantal dalda en iyi beste ödülüne layık görülmüşler. burada herhangi bir dalda aday olan, ödül alan ilk ve (emin olmamakla birlikte) tek şarkı olduğunu da belirtmek gerek. fikrimce bu başarının ülke medyasında yeterince yer almaması da haksızlıktır. ben olsam çok üzülürdüm.

4 aralık 2011 yılında yüklenen bu videoda ayrıntılar var. link

aynı yıl yeditepe aşıkları adlı şarkı ile dünya müzikleri kategorisinde yarıştıklarını da belirtmek gerek. nokta adlı şarkının linkini vereceğim bir kaynak bulamadım ama videoda çalıyor bir kısmı.

yeditepe sevdalıları

müziklerini merak edenler için bir adet soundcloud hesabı buldum. ama benim favorim kahve mahmuttan gelir adlı jingle. *

kahve mahmuttan gelir

anladığım kadarıyla, pek çok projede yer almış isminin duyulması yakındır.

imdb profili

bu arada tek isteğimiz koğuşta çalan o şarkıyı bizimle paylaşması please. aradım aradım bulamadım, insafsız şarkıyı saklamış resmen.