şükela:  tümü | bugün
  • ege üniversitesi iletişim fakültesi'nde araştırma görevlisidir. ege iletişim'de uğur hoca kadar öğrenciye yakın biri daha yoktur sanırım. ders anlatımından, bizlerle diyaloğuna kadar kendisini ne kadar övsek az. reklamcılık alanını bir grup olarak çok sevmemizin nedenlerinden biridir de diyebilirim hatta. donanımı ve iletişim konusunda ne kadar uzman olduğunu gerek derslerde gerekse kendisinin bizimle olan sohbetlerinde bir kere daha anlıyoruz. hoca gibi hocadır, hatta iletişim hocası gibi hocadır. hem hocamızdır, hem bizden biri gibidir, hem arkadaşımız gibidir. kesinlikle çok şey öğrendiğim ve üniversiteyi bitireceğim bu yılda sonsuz teşekkürlerimi sunacağım arkadaşlarımla birlikte. bilir öğrenciye kendisini sevdirmeyi ama çizgiyi de aşamazsınız uğur hoca'nın karşısında. toplanır grupça odasına gider çay kahve içerek sohbet edersiniz, yeri gelir öğle yemeğine çıkmaz öğrencilerini kırmamak için. yardımseverliği konusunda tek kelime söyletmeyeceğim hocalarımdandır aynı zamanda. bu kriterlere her hoca sahip olamaz. favorimizdir. arkadaşımız gibi görürüz onu ama hocamız olduğunu da unutmayız. son derece yardımsever, donanımlı, paylaşımcı, sıcakkanlı, işinin uzmanıdır.
  • akademik kariyeri bir kenara dursun; kişilik olarak da çok beyefendi, sevecen, her koşulda öğrencisine yardım etmeyi seven, ayaküstü sohbetlerinde bile (mesleki açıdan) insanın içini ferahlatan, rutin öğretmen mottosu olan "çalışmak çalışmak çalışmak" yerine, "çok gez, çok izle, çok dinle, çok oku" vb. keyifli önerilerle öğrencisini zinde tutmayı başaran, değişim/yenilik odaklı düşünmeyi aşılayan işini layıkıyla yapan hocamızdır; saygı duyulası ve pek sevilesidir.
  • bütün bunların haricinde bir uğur bakır daha var ki şuan siz o'nu tanımıyorsunuz, ben tanıyorum ama eminim çok yakın bir zamanda hepiniz onu tanıyacaksınız, o zaman belki o beni unutur.

kendisi şuan anadolu üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümünde okumakta ama ben inanıyorum ki bu bölümde olmasaydı da, kendi olmakla bile insanları güldürebilir veya ağlatabilirdi. ama neyse eğitimini de alsın tabi, bir iletişim hocası kadar olmasa da arada onun da bir ortamda karizmasi olsun.

bu adamı her ne zaman olursa olsun, bir şekilde bulup tanıyın, tanıyın diyorum çünkü hiç biriniz aynı şekilde tanımayacaksınız. hepimiz bambaşka ugur'lar tanıyacaksınız, çok komik, çok hüzünlü, bazen çok çocuk, bazen çok adam, çoğu zaman sessiz bir sürü uğur'lar tanıcaksınız. ama yne ben hepsini sizden önce tanımış olacağım.yani umarım hepsini tanımaya zamanım yeter.

aslında bazen ben bile tanıyamıyorum.misket falan oynuyo, çocukluğuna dönüp, o uğur'u ben de tanımıyorum çünkü cok küçüktüm ben o zaman.

velhasıl, sizin şuan tanımadığınız ama benim tanıdığım uğur şuan yanımda.hayranlarına söyleyecek bir şeyin var mı diyorum; azim ve başarı diyor. ne söylemek istediğini bende anlamadım ama vardır herhalde bir bildiği.o zaman bende sizinle anlarım anlamamız gereken gün geldiğinde ki biliyorum gelecek.

o gün belki ben elimde cekirdek, saçım başım dağınık, her şeyi denemiş ama mutlu olamamı,dalgın ve umursamaz bir kadın olarak, televizyon izlemek isteyeceğim sonra " azim ve başarı" diyerek uğur ne demek istemiş, sizinle birlikte bende anlamış olacağım.

sonra insanların her gün her saniye yüzüme karşı sergiledikleri oyunlardan sıkılıp gidip kendime gerçek bir tiyatro bileti alacağım. koltuğa oturup, oyunun başlamasını beklerken tam da sahneye uğur çıkacak.
    yine mi sen deyip kaçacağım tiyarodan...ben seni kimsenin tanımadığı zamanlarda tanıyorum diyeceğim. kızacağım önce ona, sonra kendime sonra yine o'na.

sırf siz bu entry e geldiğinizde, o zamanlar geldiğinde yani, bende bir şekilde gündeme geliyim falan diye 1 sayfa entry girdim şuan.
    umarım bir gün bende emeklerimin karşılığını alırım sözlük. çünkü o şuan da o karşımda 17 yıl öncesindeki çocuk misket oynuyor ve o çocuğu yalnızca ben tanıyorum...imza: kırmızı başlıklı kız
  • kariyer yolculuğunda ismini vermek istemeyen müzmin bekar olarak ilerlerken, bugün itibariyle artık deve kuşu sevenler derneği sözcüsü eleman olarak devam etmeyi seçmiştir.