şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu genç yaşında yeditepe üniversitesi reklam tasarımı ve iletişimi bölümünü kurgulayan adam. hali hazırda da yardımcı doçent. üstüne bir de reklam yazarı, gode reklam bilişim eski kreatif direktörü.

  ödüllü rüzgâr sörfçüsü bir de yahu. sahilde kaslı kaslı gezerken fotoğrafları var. gitar falan da çalıyo. ayıp.
 • kendisiyle birlikte çalışma şerefine nail olduğum kreatif direktor'um.

  önce ekibini düşünen yüce insan. öğretileri ve akademik bilgileri ile ölü beyin hücrelerimizden kurtardığı için önünde saygıyla eğiliyorum. ayrıca mükemmel kişiliğinin yanında, acayip süper aromalı kahve yapıyor.
 • yeni kitabı reklamın dili kitapçılardaki yerini aldı.
  hayırlı olsun hocam diyorum.
 • pazarlamadunyasi.com'da yine pazarlama üzerinde yazılar yazmaktadır.

  http://www.pazarlamadunyasi.com/…lt.aspx?tabid=5322
 • artık yeni yüzyıl üniversitesinde ikamet eden akademisyen, yazar, reklamcı kişi.

  aldığım duyumlara göre reklamın dili'nden sonra bir kitap daha çıkaracakmış, merakla bekemekteyiz.
 • genneration, the brand age, grafik tasarımı, pazarlama dünyası gibi mecmualarda yazılarına denk gelebileceğiniz yazar kişisi.
 • alicenap bir insan olmakla birlikte bilgisini, sektörün ilk sırasında, bayrağı elinde taşıyan bir asker edasında sergiler. reklamcılığın şatafatlı görüntüsünün arkasında var olan tüm gerekli bilimsel bilgilerinden haberdar olabileceğiniz kitapları mevcuttur. reklamcılık ve reklam yazarlığı, son dönemde twitter ve facebook öncülü sosyal medya sayesinde, eli kalem tutmaya başlamış, iştahı kabarmış tüm gençlerin gözünde parlayan bir sektördür. uğur batı bu noktada mutlak olarak bu sektörün çok katmanlı, iç içe girmiş ve çeşitli kavramlar sayesinde zenginleşmiş bir meslek olduğunu belirtiyor ve gandalf edasında eski zamana ait bu iştahı kabarmış meslek şeytanlarına, yolun ortasında, "oğlum bak git!" diyor. iyi de ediyor.
 • alfa yayınları'ndan çıkan ve 2. baskısını yapan marka yönetimi kitabının yazarı. 83 ayrı bölümde marka yönetiminin inovatif prensiplerini, çağdaş yöntemlerini, 4 renk baskıyla, görselli anlatımla, rahat ve anlaşılır bir üslüpla adeta sürahiden bardağa limonata dökercesine aktarmış, anlatmış. kavramsal pazarlama iletişimi uzmanı uğur batı, bu hafta içinde bana röportaj vermeyi de prensipte onayladı.
 • mediacat yayıncılık'tan raflara taze çıkartılmış ben bilmem beynim bilir! üst, nöropolitik, karar bilimi, biz zavallı seçmenler ve oy verme davranışlarımızın nedeni alt başlıklı kitabın orhan erdem'le birlikte eş yazarı. batı'nın nöropolitik alanında dünyada ilk olma iddiası taşıyan son eserinin sayfaları ayrıca nöropazarlama ajansı neuro discover’ın katkılarıyla gerçekleştirilmiş araştırma sonuçlarıyla dolu. mesela kitapta yer alabilsin diye 25 milyon satır ham eeg verisi işlenmiş. eeg, eye tracking, facial expressions, elektrodermal tepkime ve kalp ritmi araştırmaları ile onlarca denek üzerinde toplam 6 ay süren beyinbilim araştırmaları yapılmış. sonuçları kitapta yer alıyor. bu araştırmalar, copenhagen business school’da denemeleri yapılan, beyin dalgalarından satın
  alma ve yaklaşma/kaçınma motivasyonunun formülize edildiği dünyadaki ilk nöropolitik araştırması olma özelliği taşıyormuş. uğur batı'nın sıradan okur usunda yeni ufuklar açma yolculuğu sürüyor...