şükela:  tümü | bugün
  • koç holding icra komitesi eski başkan vekili. 1958 - 1996 yılları arasında koç holding'de hemen hemen her pozisyonda çalıştı. halen alan menkul değerler yönetim kurulu üyesi'dir.

(bkz: ukteydim doldum)
  • magazin tarafında ise, can ekşioğlu'nun babası, tansa mermerci ekşioğlu'nun kayınpederidir.
  • sergen yalçın ile restleşmesi akıllarda yer eden eski beşiktaş yöneticisi. sergen bir basın toplantısında uğur ekşioğlu'nun kendisi hakkındaki eleştirilerine "10 numaralı formayı uğur ekşioğlu giysin o zaman" diye cevap vermiş ve beşiktaş ile arasındaki iplerin kopmasına neden olmuştu. bu hareket sonucunda sergen beşiktaş'tan 6 sene ayrı kalmıştır.
  • vefat etmiş.

allah rahmet eylesin...

şuncacık çocukkenden beri ismini bilirim. aşağı-yukarı 20 sene evvel asbaşkan iken sergen yalçın'ı ağır şekilde eleştirmiş, sergen de basına "o zaman 10 numarayı uğur ekşioğlu giysin de oynasın" diye konuşunca önce kadro dışı bırakılmış, akabinde ve detayında satış listesine konarak satılmıştı.

sergen satılınca, biz orta okullu ergen gerileri bu adama sövmüştük...
  • ceo'luğun en başarılı isimlerinden ve değerli dürüst bir işadamıydı.
  • beşiktaş'a hiçbir hayrı dokunmamış, tersine zarar vermiş bir adamdı. bir yukarıdaki entride başarılı bir ceo olduğu söylenmiş. bir tepe yöneticisinin en önemli vasfı insan kaynaklarını en verimli şekilde sevk ve idare etmektir. uğur ekşioğlu koskoca kerli ferli bir adamken daha delikanlı bir çocuk olan sergen yalçın'la bütün kamuoyunun önünde tartışmaya girmiş, o lüzumsuz tartışma sergen'in beşiktaş'tan kopmasına yol açmıştı. yıllar sonra sergen mircea lucescu'nun rahle-i tedrisinden geçmiş, ilerlemiş yaşına rağmen iyi bir yöneticinin elinde neler yapabileceğini göstermişti. dolayısıyla hayırla andığım bir adam değildir uğur ekşioğlu. iyi olmayan sadece yöneticiliği de değildir, o kadarıyla yetineyim.