• uluslararası okçuluk federasyonu (fita) başkanlığına seçilerek türk spor tarihinde bir ilki başaran spor adamımız. ayrıca ülkemizin önemli göz doktorlarından birisidir.
  • dün itibariyle "tıp fakültesinden rektör atanır hacettepe'de" geleneğini bozmamış, "ikinci olanı seçerim ben ehe ehe" geleneğini bozdurmuş kişi.
  • rektörlük seçimlerinde son bir aydır süregelen tartışmalara dün itibariyle son noktayı koymuş kişidir. bu sene hacettepe üniversitesi'nde rektörlük seçimlerinde birinci sırayı almış, ikinci iskender sayek, üçüncü murat tuncer, dördüncü hasan bayhan olmuştur. yök tarafından cumhurbaşkanına gönderilen seçim listesinde ise murat tuncer listeden çıkartılmış ve hasan bayhan üçüncü isim olarak gönderilmiştir. bunun sonucunda büyük tartışmalar başlamış, murat tuncer dava açmış ve gazetelere kınama ilanları vermiştir. herkes tarafından cumhurbaşkanının listeyi yök'e geri göndermesi beklenirken, birinci sıradaki ismin seçilmesi ile atama tamamlanmıştır. ancak yasal olaylar daha uzun süre devam edecek gibi gözükmektedir.
  • artık ioc üyesi olan spor adamı. her an cep telefonundan bulunabilen ender insanlardan biridir şu memleket topraklarında. bir de gerçekten karşısındaki değer verir ve sorduğunuz soruya bile teşekkür edip sizi şaşırtabilir.
  • milliyet gazetesinin duzenledigi geleneksel yilin sporcusu anketinde yilin spor adami adaylarindan biri.
    digerleri ne alakaysa adnan polat ve ahmet agaoglu.

kime oy versem bilemedim...
  • hacettepe üniversitesi'nde yaşanan kolluk kuvveti, ögb baskıları, yasaklar döneminde artmıştır. gene döneminde toplulukların olmadığı kadar bürakrasi ile işlem yaptığı savlanagelinmekte. hacettepeli arkadaşlar hakkında o kadar da iyi konuşmazlar.
  • hacettepe store açılışı ile gündem yaratan adam. gerçi pek bir gündem falan yok ortada. yine duymak isteyen duyup görmek isteyen görüyor.
    ama siz yine de görünüz. duyunuz.
  • uluslararası olimpiyat komitesi (ioc) üyesi, dünya okçuluk federasyonları birliği (fita) başkanı ve hacettepe üniversitesi rektörü'dür ve artık yeni bir unvan olarak, türkiye milli olimpiyat komitesi (tmok) yönetim kurulu başkanlığına getirilmiş kişidir...
  • (bkz: #24269665)
hesabın var mı? giriş yap