şükela:  tümü | bugün
 • betonarme dışında anılarını yazdığı kitapları da vardır;

  - bir efsane bir demet insan
  - bir zamanlar mersin'de
  - sislerin ardında kaybolmayanlar
  - bozkırı yeşertenler

  kitaplarından birinde ilginç bir anısı var.
  uğur ersoy uçakta yolculuk yapıyordur, yanında genç bir kadın oturuyordur, kadın inşaat mühendisidir, uğur ersoy'a inşaat mühendisliği üzerine küçük bir konferans verir, hoca da hiç bozuntuya vermeden dinler. kadın en sonunda konuştuğu kişinin uğur ersoy olduğunu anlayınca fena bozulur.
 • aurasini yaninda gezdiren, her maca 1-0 galip baslayan sayili insanlardan biridir. odtu insaat k2 binasindaki 2. kattaki odasinin laboratuari dikizleyen komple cam bir yuzu vardir.
 • 1.92 boylarında endamıyla ilk once urkuten,kucuk burjuva die dusundurten aslında burjuvanın allahı oldugu anlasılan,bize pek bi zararı dokunmadıgından sevilen iletisimde asmıs bi nevi muzik adami..15 tane enstruman calıp aynı zamanda bı donem mesut yılmazındanısmanlıgını yapmıs hali hazirda turk egitim vakfiningenel mudurlugunu yapmaya baslamıs cok konusan az konusturan her seyi bilen adam..
 • bir zamanlar galatasarayda fubol oynadıgı,zamanının türkiye güzeli ile evlendigi,bilmem kaç tane enstrüman çalıp,bilmem kaç tane kitap yazdığı,bilmem kac tane kızla çıktıgı iddia edilen dersini dinlemek için sabahın altısında kalkılıp okula gelinilen, yer kapılınılan sonra kapılınan yerde uyuklanılan insaat mühendisligi profu.
 • odtu insaat muhendisligi kurucusu. kariyerin dibine vurmus yuce insan. soyle ki kendisi robert college mezunudur. orada okurken galatasaray da futbol oynamistir.
 • inşaat müh. bölümünün gururu, emsalsiz hoca. 27 yaşında odtü'nün rektör yardımcılığını üstlenmesinden bu yana 3 kez rektörlük yardımcılığı görevini yinelemiş, bir defa kurucu dekan ve iki defa da bölüm başkanı olmuştur. betonarmedeki ünü dünya çapında olmakla beraber, kişiliği, tevazusu ve engin ufkuyla da örnek bir akademisyendir. 72 yaşında olması halen daha çözülemeyen ve inanılamayan mevzuların başında gelir. yaşamındaki ve kariyerindeki dinamizmiyle biz gençlere taş çıkartıyor olması da yadsınamayacak bir gerçektir.
 • betonarme yapilarda burulma davrani$i uzerine yaptigi cali$malarla literature gecmi$ degerli bir akademisyen. ayrica elitist bir tarzi vardir. yazdigi "reinforced concrete structures" isimli kitabi, odtu insaat'ta betonarme dersinde ders kitabi olarak okutulur.
 • "beton kız gibidir, ne zaman ne yapacağını tam olarak hiç bir zaman bilemezsin" diyerek beton dersine bakış açımı değiştirmiş büyük insan. evet, betonu kıza benzeterek insanların ilgisini ve hevesini arttırdığı doğru, ama şöyle de bir şey var: hayatında bir kızı tam olarak anlayabilmiş kaç kişi var allah aşkına? beton de öyle bir ders; kız gibi olduğunu öğrenince üzülmek lazım kesinlikle, bir iki ay içinde bir kızı anlayabilmenin ne kadar zor olduğunu tüm öğrencileri görecek.
 • dün eşi feri hanım'ı kaybettiğini öğrendiğimiz değerli hocamız.
 • ankara'li bir muzisyen. 6 mart 2006 gecesi martfestodtu kapsaminda sahne alan kisilerden biri. (bkz: ankara muzisyenleri)