• bu sahisin siradisi bir duzenleme ile yaptigi tek seni sevdim adli parcasi nasil olduysa playlistime girmis bir sekilde. elektro gitar, keman ve saz duzenlemeli bir parca yapmis. kotu degil ama farkli olmus. intro ve nakrat guzel fakat her bir sarkinin arasina siir sikistirma modasini takip ettigini gordum bu sarkicinin.
  • "haydi anadolu" isimli şarkısıyla 3 kasım 2002'de başlayan anadolu ihtilalini kalplere kazıyan büyük sanatçı. bilmiyorum kaç sefer seçim meydanlarında coşkuyla "ak ak ak" demişimdir. (nakarat)
  • laktasif etki deyince akla son gelen şeydir.
  • kaçak akı reaktansı deyince akla hiç gelmeyen bişeydir.
  • 29 ağustos ~ uğur işılak @ feshane meydanı

http://twitter.com/istanbulkonser
  • söylediği şarkılar türküler şair kimliğini arka planda bırakmıştır. bana göre yaşayan en büyük şairdir. türkçeye yeterince hakim dizelere sözünü geçirmesini bilen bir insandır.
  • diploması yokmuş ama haram lokma yememiş. çok şükür köylüymüş. şarkı sözü var böyle. köylü olmak neden bir gurur ya da bir eziklik meselesidir anlamam.
  • en büyük şanssızlığı sağ görüşlü olması, sol görüşlü olsaydı şimdi bambaşka yerlerde olurdu.
  • en büyük şansızlığı kötü şarkılar söylemesi, halbuki halasının taşşakları olsa çok başka yerlerde olurdu.
  • teknik olarak bakabilen (müziğin içinde olanlar yani, tonmaister, miksajcı falan) kesinlikle takdir ediyordur, çevremde var bir kaç tane böyle anlayan, hani övünmek gibi olmasın kendi kulağımda sağlamdır, hakikaten işin teknik boyutunu aşmış kişi, kendi tonmaisterliğini yapıyor her albümde, hemen hemen her zaman aynı sağlam ekiple çalışıyor, seçtiği elemanlar hep işinin erbabı kişiler, yani müzikal anlamda eleştiren varsa ya zevki uymuyordur ve beğenmiyordur yahut işten anlamıyordur kesinlikle.

sözlere gelince, bir şair ruhlu biri olarak, her türlü şiiri (divan, serbest şiir, hece) okuyan ve az çok bilen biri olarak gerçekten sağlam yazıyor. teknik olarak sağlam, içerik olarak genellikle manalı ve dolu yazıyor. bazen ısmarlama olarak stv'ye ve o gruba yönelik eser yapmasa olmaz sanki, çünkü onlar gerçekten sırıtıyor, 'bir gün güneş doğacak' gibi eseri mesela. neyseki çok fazla değil bunların sayısı, çoğunlukla şahesere yakın eserler üretiyor muhteva ve teknik olarak işte.

konserlerine çok gittim, yakındanda tanıyorum kendisini, çok tuhaf bir kişiliğe sahip, espri anlayışı tamamen herkesten farklı, bir ortamda herkes bir espriye falan gülüyorsa o kesinlikle gülmüyordur ve kendi yaptığı bir espriye yerlere yıkılacak dereceye varır gibi gülüyordur ama nerdeyse kimse gülmüyordur, öyle biri işte.

milli muhafazakardır evet, hoşunuza gitmeye bilir ama takdir edin ki milli muhafazakarlığın hakkını veriyordur, hakiki milliyetcilik, milletini sevmek nedir tam gösterir, tarihini okur bilir, muhafazakarlığa gelince, dinini okur kendi özünde yaşar, kimseye bir şey dayatmaz, katı olarak özümsemiştir islamiyeti belki ama bunu kendinde yaşar, başkasına pek aksettirmez. boş yere siyasi görüşü yoktur, varsa sebepleri vardır ve detaylıca size neden birisini tuttuğunu anlatır, boş bir insan değildir çünkü, koyun asla değildir. böyle olunca sağcı da olsan solcu da olsan takdir etmelisin bence ve saygı göstermelisin, illada senin görüşünden değil diye silip atmamalısın.

kahveye ve özellikle espressoya bayılır, evinde çeşitli espresso makineleri vardır, en iyi espressoyu yapma adına, dışarda da nerde olursa olsun espresso içer hep, yoksa çay içer, espresso hakkında saatlerce sohbet edebilir size.
hesabın var mı? giriş yap