şükela:  tümü | bugün
 • en erken 2,5 ay sonrasına randevu veren psikolojik danışman ve yazar.
 • tek seansta ilaçsız bir şekilde depresyonu, anksiyeteyi, panik atağı ve özgüven eksikliğini çözdüğünü iddia eden kişi.

  (bkz: hmm ok cnm kib grş öpt by)
 • dinden kazananlar listesine eklenen bir diğer isim.. 2-3 kez bulunduğum ortamlarda tv'de anlattıklarına denk geldim ve insanlar kendisini niye dinliyor, anlattıklarında veya yazdıklarında ne buluyor anlayamadım.. biri çıksın da bize kaynağının ne olduğu dahi belli olmayan dini hikayeler anlatsın, biz de gaza gelip ağlayalım diye mi bekliyorsunuz? nedir yani olay. adam nefes alırken allahı hissetme tekniklerini anlatıyor, millet de olayı ciddiye alıp pür dikkat buna kilitleniyor.. tövbe yarabbim.. hele işin garibi dini bu tip adamlardan öğrenmeye çalışan elit ve hikayesever bir kitle var ki en çok onlara gülüyorum.. hani şu umre ve şeb-i arus işine merak sarıp buralara cenneti garantilemeye giden kalantor tiplerden bahsediyorum.. yazları kıbrıs ve konken partileri, kışları ise şeb-i arus törenleri ve umre.. bir de yanına bu tip amcaları dinleyip allah allah nidalarıyla ağladın mı, tüm günahlara reset..
 • fena halde hakkına girilen insan.

  altını çizerek "ben hoca falan değilim" diyor. kitabının giriş sayfasına "yeni bir şeyler aramayın, bulamazsınız" diye yazıyor. ekranlara çıkıp sıradan vatandaş gibi -yani olduğu gibi- konuşuyor. mürit toplamak gibi bir derdi olsaydı şu tarz bir fotoğraf vermezdi. kitaplarında bilgi vermiyor, bilgiyi kullanmayı, tefekkür etmeyi, farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. ve kesinlikle başarıyor da.

  para kazanması mevzusuna gelirsek; emek veriyor, tabii ki kazanacak. adamın mesleği bu. şarkıcısı milyon dolarları götürür kimsenin laf ettiği yok. adamın biri çıkar, insanların gönlüne su serper, bir kitaptan aldığı 12 liraya laf edersiniz. evet, "12 lira." -aldığı en tırt kitap 20-25 liradan aşağı olmayan biri olarak memnun kaldım haliyle.-

  ve kitabın ismine bakıp, hemen su-i zanda bulunmayın. konusu allah sevgisi olan bir kitabın isminin salkım hanımın taneleri olması beklenemez. insanlara birazcık güvenin. her allah diyen, allah'la aldatacak diye bir kaide yok. ve yaftalamadan önce birazcık düşünün. kimse size silah dayamıyor "şu kitabı al oku" diye...

  uğur koşar'ı yeni keşfettim. elit tabakadan da değilim. kitabının daha sonuna gelmeden, kalbimde kin, nefret adına ne varsa uçup gitti. keramet kitapta veya yazarda değildi. yazarın söylediklerini düşünüp, hatayı kendi içinde aramasını bilen bendeydi. yazar da bunu söylüyor zaten...
 • kendileri tarafından gönderilen cevap metni aşağıdaki gibidir;

  yazar ve ruhsal danışman ugur koşar, tüm okuyucu ve takipçilerinin ''fıkıh, tefsir, hadis ilmi ve maneviyatla olan uyum konusunda kendilerini geliştirmelerine eserleri ve yaptığı çalışmalarla destek verirken, doğunun zen öğretisi ile sufi 'liği harmanlamış özel bir eğitmendir.
  bu özellikleri ve kendine has üslubu ile türkiye genelinde ve yurt dışında yaşayan milyonlarca okuyucu ve takipçiye ulaşan uğur koşar; tüm medya kurumlarında (gazete- dergi ve tv programlarında) düzenli olarak yer alırken, büyük ilgi , sevgi ve beğeni sağlamıştır.

  kamuoyuna saygı ile bildirilir.
 • bana göre kuranın özü olan bir söylemi kitabına isim yapan ama sanki kitabı, isminde geçen felsefeyi çürütmek için yazdığını düşündüğüm yazar.bu şekilde de bedavadan zengin olan yazarlardan biri . hem allah bana yeter diyeceksin hemde bu felsefeyle alakasız konulara gireceksin ve bu konuları ispat için yüzyıllardır anadolu insanına dayatılmak istenen sözüm ona mürsit, aracı, efsanelerini kullanacaksın; hem allah bana yeter derken bir yandan da allah'ın kelamı olan kuranı yetersiz görüp " islamiyet' te psikoloji anlatılmaz psikoloji eksik kalıyor o yüzden zen teknikleri ile islamı tamamladım" mealinde saçma sapan şeyler diyeceksin.ilahiyat veya psikoloji ilmi üzerine hiçbir eğitim almamış olacaksın, dayadığı tek şey hesapta atalarında kendine geçtiğini iddia ettiğin enerji olacak.... yeter ya!!!!!!! şu tek dayanağı allah olan milleti allah ile kandırmayın artık
  (bkz: bana allah yeter dedi 600 bin sattı)
 • remzi kitabevi'ne girip en çok satanlarda üç kitabını birden görünce ismini duymuş olduğum kişi. orada eskiden stephen hawking falan vardı lan.

  "madem bu kadar iyi satıyor, neden bu kadar az yorum var?" diye düşünmeden edemiyor insan. içinde bulunduğumuz dönemden ötürü bestsellerlara da mı karışılıyor artık bilemedim.
 • yeşilçam oyuncusu yaşar güner'e benzeyen adam. hele ki kemal sunal'ın postacı filmindeki sakallı halini bulun, sanki ikizi.
 • kim oldugunu, daha dogrusu nasil bir ozgecmisi ya da ekspertizi oldugunu tam bilmiyorum; fakat yanilmiyorsam asagidaki sozler kendisininmis: yeni bir sey veya bilinmedik degil evet, fakat coklukla benim unutmaktan hicap duydugum gercekler asagida yazanlar. o yuzden "dogru soylemis" demekten kendimi alamadim.

  "seni terk eden insanlar olacaktir,
  birak hepsi terk etsin.
  insan dunyadan uzaklastikca rabb'ine yakinlasir.
  o'nun dostlugu ile yeniden dogar...

  bir insan yuregini usutuyorsa uzulme;
  allah oraya rahmetini birakir, sicacik eder.
  sen yeter ki kapini acik tut!

  sen gozyasini bir elinle silerken
  melekler sirtini sivazlar ve der ki;
  'uzulme, hak teala senin hakkini ahretinde kendi verecek'..."