şükela:  tümü | bugün
  • "işaretlerin sırrı" ve "gizemli mezarlar" adlı kitapların yazarı, türkiye'nin (bence) en bilgili definecisi ve aynı zamanda uğur elektronik dedektör teknolojilerinin kurucusudur.

youtube'daki uğur elektronik kanalında definecileri bilgilendirme amaçlı yayınladığı videolarla birçok defineciye yol göstermektedir.

tüm bunların dışında benim yerli indiana jones'umdur :)

kendisini hayranlıkla takip etmekteyim.
  • az önce haber türk'te denk gelip biraz dinleyeyim bakalım ne anlatıyor dedim. iyi ki demişim. sabah sabah iyi güldüm. tarihî defineleri diş güçler çıkartmamizı istemiyormuş. cinler filan hep gerçekmiş. 8 metre kuyudan yavru bir kedi çıkartmış ve kedi aslana dönmüş. bir keresinde ağaçta güzel bi kadın varmış bunlar define ararken ortaya laf atmış filan. :)

vesile ile oylum talu'yu da tanımış olduk. akıllı kadınmış vesselam. sorduğu sorular ile bu beyfendinin tüm çelişkilerini gözüne soktu ama nafile, amcanın kafası pırıl pırıl.
    kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

şu vecizesini de eklemek istiyorum.
    "allah'ın özel yarattığı bir ülkeyiz, çok altın rezervimiz var"
  • ülkenin kültür varlıklarını köşe dönme malzemesi olarak gören, bilimsel hiçbir yeterliliği olmayan (zaten derdi de bu değil) bir adam. aslında böyle adamlardan anadolu'da çok var . işin kötü yanı, bu ve bunun gibi adamları bir marifet yapıyorlarmış gibi tv'ye çıkartmak, diğer insanlara rol model gibi pazarlamak.

bunlara aferin dedikçe arkeolojik eserler daha çok yurt dışına kaçırılacaktır. sonra da 3 parça eseri milyon dolar maliyete geri getirip başarı diye pazarlarız.