373 entry daha
  • uğur mumcu bir dönemin yitip giden umutları oldu; binlerce umut dolu insanın umudunu alıp götürdüler onunla birlikte. düzenin ve sistemin; düşünen, isyan eden, haykıran, yanlışları gören ve bunları değiştirmeye çalışan bireyleri yok etme çabasının bir kurbanıydı o da. sistemin yavaş yavaş planlanmış ve eksiksiz işleyen o hain planları tek tek yok ederken hedeflerini; bize de vermek istediği mesajı her defasında veriyordu.

önceki bir entryimde yazmıştım; beni yaşlandıran ne ailemin ve dostlarımın yaşadığı kötü olaylar ya da üzüntüler oldu şimdiye kadar. sadece ve sadece şu memlekette yaşadığım acı olaylar, insanlık dışı travmalar oldu, başka hiçbir şey değil.

bu yüzden; birçokları gibi daha da çok sığındım hoşgörüye, insanların güzelce ve dostça yaşamasına, bir olmasına. uğur mumcu; bu noktada isyan etmemi, düşünmemi, aksaklıkları eleştirmemi bana öğreten, bir dönemin hiçbir zaman susmayacak ve unutulmayacak bir sembolüdür.

kısaca ve hepsinin sonucunda; son 30 yıldaki karanlık dönemi yaşayan ve içi yanan her birey bunların hiçbirini unutmayacak ve her zaman savaşını sürdürecektir. bunu yaparken yalnız kaldığını düşünen her insan, bu yazıları ve düşünceleri okuyarak, hissederek devam etmeli savaşına, insanlık için uğraşısına.

nur içinde yatasın...18 sene olmuş..
    daha dün gibi.
  • vurulduk ey halkım...
    unutma bizi..

unutturma..!
  • katli meçhul kaldığı sürece, meslektaşının katili medyada şov yaptığı sürece, diğer meslektaşının katilinin serbest bırakılması gündemde olduğu sürece, elleri kanlı oldukları kesinleşmiş ve onu hedef seçen teröristler toplu tahliye edilirken bir diğer meslektaşı hükümsüz tutuklu kalmaya devam ettiği sürece ve gündemi örtbas etmekle yükümlü sözde meslektaşları köşebaşlarını tutmaya devam ettiği sürece her 24 ocakta tekrar tekrar öldürülen ve ölen insan.
  • yarın sabah 18. kez kendisini öldüren katilleri göremeyeceğiz(!)
  • katilleri aramızda yaşayan.
    aramızda,sağımızda,solumuzda, yakınlarımızda..
    unutmadığımız büyük insan.
    kalpaksız kuva-yı milliyeci, sakıncalı piyade güzel insan.
  • 18 yıl oldu.
2399 entry daha
hesabın var mı? giriş yap