şükela:  tümü | bugün
 • 1987 burdur doğumlu olan kabak kemane sanatçısı. genç yeteneklerimizden.

  adem tosunoğlu ile birlikte yakında yapacakları albümü merakla beklemekteyiz.

  http://www.yoyom.tv/…unoglu-ve-ugur-onur-yeni-bolum
 • yetenekli bir kemane sanatçısı olmasının yanısıra girişken ve doğru zamanlarda doğru yerlerde olmasının ekmeğini yiyen bir müzisyen arkadaşımızdır.
  itü tmdk eğitimi esnasında trt istanbul radyosu thm gençlik korosu'nda bir dönem çalışmıştır öncelikle. şimdiye kadar onlarca genç müzisyen, mevzubahis koronun sınavlarında ter dökmüş, ardından asgari 1-2 senesini koro bünyesinde kayıt ve konser etkinliklerinde, üstelik karın tokluğuna efor sarfederek ve de hafta sonlarını feda ederek adeta kendini tüketmiştir, tabi ki bir umut belki en azından kadro olmasa da akitli sanatçı olarak trt'ye kapak atarım düşüncesiyle. neredeyse senelerdir bu gençlik korolarında yer alan genç arkadaşların peyderpey akit alacağı teraneleri tutturulurdu, maksat gençler radyodan kopmasın. ancak bu onlarca kişinin içerisinden radyodan akit alan yalnızca iki saz sanatçısı vardır ve onlardan birisi de uğur önür'dür. sebebi basittir, radyo bünyesi içerisinde profesyonel sanatçılar arasında kayıtlara, programlara iştirak edecek kemaneci sayısı yetersizdir. radyodan umudu kesen diğerlerinin birçoğu da konservatuvar eğitimlerinden sonra pedagojik formasyon alıp öğretmenliği tercih ederek fiili icracılık kariyerlerini noktalamışlardır, ki içlerinde gerçekten yetenekli pek çok ses ve saz elemanı vardı.
  akit aldıktan sonra pek çok şey değişti bu arkadaşımız için. ismi bant ve konser listelerine yazıldı radyo panolarında. öyle ki kendisinden sonra iyi bir kemaneci bulunamadığından dolayı erol köker'in ricasıyla daha önce elemanı olduğu gençlik korosunun konserlerine konuk sanatçı olarak çıktı. bunun dışında önce trt'nin televizyon programlarında da boy göstermeye başladı, ardından çevre genişleyince konserlerin, kayıtların, işlerin güçlerin ardı kesilmemek üzere geldi. bir de her kanala girip kendisini göstermeye çalışması onun işine yaradı kesinlikle. 4-5 yıldır birlikte oldukları ahuzar grubundaki arkadaşlarıyla dayanışma içinde oldular, birlikte resmi projelerde bile görev aldılar. kısa bir süre fatih üniversitesi'nde de görev yaptı.
  ve en nihayetinde geçtiğimiz yazki trt stajyer sanatçı sınavını geçerek kadrosunu aldı. ihsan mendeş'ten, ersin baykal'dan bayrağı devraldı artık.
  ha adem tosunoğlu ile bir dönem ortak çalışmalarda bulunmaları pek güzel bir durumdu ama nedense pek uzun sürmedi. bir ara kayda girdiklerini de duyduk ama gerisi gelmedi. uğur şimdi kendi başına yoluna devam ediyor. yakında kendi solo albümünü çıkaracakmış, bu bilgi en azından somut, yakında haberini alırsanız şaşırmayın. (ve dediğimiz çıktı tabi)
  her ne şekilde olursa olsun kendisini yaklaşık 5 yıldır takip eden biri olarak söyleyebilirim ki, her geçen yıl daha da fazla gelişim gösteren ve gelecek yıllarda ismini virtüözler arasına yazdıracağını düşündüğüm yeteneklerdendir kendisi.
  cafer nazlıbaş kadar ilgi görmemiş sözlükte. nedeni basit. cafer gibi macun arabesk falan meraklısı değil. saf halk müziği icracısıdır. tam bir teke yöresi icracısı. ayrıca orta anadolu abdal geleneği ve azerbaycan kemança tavrına da meraklıdır erkut özkan ve mesel ile yaptığı çalışmalardan da anlaşılacağı üzere.
  kemanesi susmasın, hizmetleri daim olsun bu yetenekli arkadaşımızın.
 • yakın zamanda "köy havası" adlı solo albümünün çıkacağını duyuran genç kemane ustası.
  https://www.facebook.com/…557856789/?type=1&theater
  (bkz: ben demiştim)
  adem tosunoğlu, özge öz gibi yol arkadaşları da enstruman ve vokal babında katkı vermiş. yönetmeni ise sinan ayyıldız
  klip de yoldaymış.

  edit:
  (bkz: #48755652)
 • hafta sonu dinleme şansım oldu. gerçekten sesi de harikaydı.
 • albüm haberi kendi hesabından "uğur önür - köy havası seyhan müzik etiketiyle çıktı !!! yarından itibaren müzik marketlerde yerini almaya başlayacak bu albümü bir hafta içerisinde de ttnet , itunes gibi sitelerden indirip dinleyebilirsiniz. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..." ifadesiyle paylaşıldı.

  su katılmamış bir halk müziği için bize de her ortamda kendisine destek vermek düşer. var olsun.
 • doğa için çal 6'da kabak kemane hünerlerini sergilemiş olan sanatçı.
 • tüm türk çalgılarına ilgi duyarım da bağlamayı bir ayrı severim. bana kalırsa bağlamaya en çok yakışan çalgı da kabak kemane. işte bu oğlan çok güzel kabak kemane çalıyor, geleneksel müzikten elini çekmiyor, ordan besleniyor ki kötü çalsa bile bu takdir edilesi bir duruş. bir de antalyalı galiba, genelde teke yöresinden çalmış.

  düzeltme: burdurluymuş, delican'a teşekkürler
 • genç kabak kemane üstadı. serikli abdal mehmet nazlı ile bir videosu var ki dillere destan.
  aman aman diyim böyle kabiliyetler köşelerde kalmasın.
 • çorak gönlümüze avuç avuç su ile gelen deli derviş