şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı'nda kafasına isabet eden kurşunla yaralanmış, durumu ağır olduğu için israil'de bırakılmış abimiz.

  önce şehit olduğu haberini almıştık, hem üzülüp hem sevinmiştik. sonra yaşadığı haberini aldık, yine sevindik. komadaymış şu anda.
 • 'beyin ölümü gerçekleşti' haberi gelmişti dün. birkaç saat sonra tel aviv'den ankara'ya gelen ağır yaralılar arasında olduğunu ve ameliyata alındığını öğrendik. durumu hala ağır imiş.
 • mavi marmara'nın şehit gazisi.
  31 mayıs 2010'dan bugüne hala komada.
  gözünü açıp ayağa kalkmasını bekliyoruz.
  rabbim acil şifalar versin...
 • bugün itibariyle -inşallah- şehitlik mertebesine ulaşmış abimiz.
 • vefat etmiş.gemide tanıştığı ingiliz vatandaşıyla şöyle güzel bir fotoğrafı bulunmakta .
 • vefat etmesine rağmen ekşi sözlükte hala bahsedilmiyor. o kadar dhkp-c'linin ölümüne yas tutan ekşi yazarlarının insanlık yardımı taşıyan bir gemide israil tarafından şehit edilmesi önemli olamaz tabi. mümin olmasından kaynaklı olsa gerek bir de.
 • ölmüştür, geçmiştir. hem ne işi vardı oralarda? israil askeri silahlı olup olmadığını nereden bilecek? askerler eli kolu bağlı mı duracak yani???

  tanıdık geldi mi he orospu çocukları?? bu meftanın (şehit falan değil) evinde kuran okuyan oluşum, kendi polisinin öldürdüğü insanlar için bunları demişti.

  öldürdüğü madenciler için bir başsağlığını fazla gören bu oluşumdan bahsediyoruz.

  eklemeden geçemem, mavi marmara ile bile bile ölüme gönderilmiştir
 • rabbine verdiği sözü yerine getiren bir yiğit.

  geriye; mavi marmara gemisine binmeden önce yazdığı vasiyetini bırakmıştır.

  "kardeşlerim, vasiyetimi yazmadan evvel sizleri allah’ın selamıyla selamlarım. şu günlerde allah izin verirse, ihh’nın organize ettiği insanı yardım gemisiyle gazze’ye gitmek üzereyiz. bu kararımı verirken mazlum filistin halkının israil zulmüne karşı bizler de sizlerin yanındayız yargısını verip yardım etmek üzere yola çıkmak üzereyiz. kardeşlik sorumluluğumuz bilinciyle hareket ederek her şeyimizi bırakıp bu yolda başımıza gelecek her türlü zorluğa karşılık allah’a dayanarak sabretmeye hazırız. çünkü yeri gelince davamız uğrunda her şeyimizi allah için terk etmeliyiz. çünkü allah’ın davası islam, her şeyin üzerindedir. israil’in her türlü tahditlerine karşı hazırız. vururlarsa şehit oluruz, zaten en büyük idealimiz şehitliktir. eğer allah yolumuzu açık ederse, ambargo halinde olan kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırırız ve inşallah ölene kadar bu hal üzeri yardımlar ulaştırmak için rabbimizden yardım dileriz.

  sizlerden ricam filistin davasına gösterdiğiniz duyarlılığı, yaşadığımız toplumdaki tağuti güçlere karşıda gösterelim. sorumluluk duygusuyla hareket edip aramızdaki tevhid ehli gruplar olarak ihtilafları çözüp tek vücut halinde küfre karşı cemaat bilinciyle hareket edip allah’ın dinini hakim kılmak için allah’tan yardım dileyelim. birbirimizi allah için sevelim. emin insanlar olalım, çünkü allah resulü peygamberlik gelmeden önce emin insandı, her şeyin başı emin olmaktır. vasiyetimi uzatmadan sizden ricam kardeş olun, birbirinizi allah için sevin ancak müminler kardeştir. hiçbir zaman tevhid çizgisinden ayrılmayın. şeytandan allah’a sığının. inşallah hep birlikte tevhidi kardeşler olarak cenneti gerçek yurdumuz olan ahret yurdunda buluşalım. hakkınızı helal etmenizi rica ederim.

  kardeşiniz
  uğur süleyman söylemez

  http://www.ihh.org.tr/…-abimiz-sehadete-kavust/2339
 • adını anmadan geçmek içime dokundu.
  nur içinde yatsın. kimin ne dediği umrumda diil, o gemiye bindi çünkü öyle ya da böyle güzel şeyler vardı aklında kalbinde. o gemide öldürüldü- şehit edildi her ne ise çünkü bu dünya malesef böyle.

  bi susun allah aşkına bi susun. sizle aynı görüşte değildi diye insanların ölülerinden çekin şu ellerinizi dilinizi. furkana bok yoluna dediniz, etheme dediniz, berkine ismaile aliye... adların ne önemi var? iğrenç kusmuklarınızı çekin artık onların üzerinden. yeter.