• maç takvimi. ılk 16 siralamasinin tamamı şampiyonaya katılacak. kazanan 170 bin pound, en yüksek seri 5 bin alacak. toplamda 850 bin pound ödül dagitiliyor.

resmen kıran kırana mücadele olacak. tüm oyuncular bu turnuvaya bilendi.
  • ding junhui'nin daha ilk roundda kalbimi kırdığı turnuvadır. zira 11 framelik maçta 5-1 öndeyken elenebilmek herkese nasip olmuyor.

kuzey irlanda açık son 16'sı gibi bir faciayla karşılaşmayız umarım. haftalardır durmaksızın oynayan büyük oyuncular yorgunluktan sırayla elendiği için keyifsiz bir turnuva olmuştu. hayaller numpty-free zone diyerek ronnie'yi anıyor ve higgins'i izlemeye kaçıyorum.
  • ilk 16'da yer alan ding junhui ilk turda, ali carter ve mark selby 2. turda elendi.
  • an itibari ile shaun murphy- liam highfield maçı müthiş geçiyor, murphy siyah oyununda aldı. 5-5.

edit: kasıntı shaun murphy aldı.
  • ronnie oldukça keskin ve konsantre görünüyor. selby'nin elenmesi ile kazanması çok olası. görücez. bıngtao da elendiğine göre yolu daha açık gibi :d
  • olası bir ronnie - higgins finali görebileceğimiz turnuva. 1 ay içinde 4. kez bu ikiliyi oynarken görmek enfes olur. diğer dişli isimlerden bir shaun murphy kaldı, o da ikinci turda elenmenin eşiğinden dönmüştü, ricky walden'ı yenerek sonrasında -muhtemelen- higgins'le oynayacağı maçta turnuvaya veda edecek gibi hissediyorum. bir de mark allen var, onu severim gerçi ama şöyle yarı finallere kadar gelip oradan evine geçerse pek memnun olurum. sonra ver elini ronnie-higgins finali.

kuzey irlanda açık ve shanghai masters'da tahminlerim güzel tutmuştu (bkz: #72170020), dilerim bu entry baştan yatmaz, ronnie bir şampiyonluk daha alır, ben de evde kendimce sevinirim.

edit: entry baştan yattı, mark king decidera kalan maçta higgins'i eledi.
    edit 2: entry sondan kazandı ve ronnie 6. kez uk championship turnuvasında şampiyon oldu, dediğimin arkasında olarak evde kendimce seviniyorum.
  • roni finalde.. rakibi ryan day - shaun murphy maçında belli olacak.
  • shaun murphy ile ronnie o'sullivan'ı karşı karşıya getirecek final maçı, bugün saat 16:00 ve 22:00'da 2 seans şeklinde oynanacak. ilk seans eurosport 2 de, ikinci seans eurosport 1 de yayınlanacak.

internetten izleyebilecek olanlar için link: http://cricfree.sc/euro-sports-1-live-stream

edit: ikinci link http://live.livewidget.net/…ive-stream-4532825.html

2. edit: kazanan 10-5 ile ronnie o'sullivan oldu. 2. seansta ezdi geçti resmen.
  • final maçının 5-5 biten ilk seansından sonra sazı tamamen eline almış bir ronnie izliyoruz. akşam seansında arka arkaya aldığı 4 frame neticesinde skor şu an 9-5 ve oyunu tamamen domine ediyor. snooker adına yapılması gereken her şeyi yapıyor an itibarı ile. öyle ki, %93 gibi inanılmaz bir pot başarısı ile oynayan murphy bile akşam seansını oturduğu yerden izlemek zorunda kaldı. gerçekten muazzam oynuyor adam.
  • en sevdiğim runner-up (bkz: shaun murphy) yine 2.ci sırada kaldı ama en sevdiğim winner (bkz: ronnie o'sullivan) müzeye bir kupa daha ekledi. bu düzey devam ederse 6.cı dünya şampiyonluğu neden olmasın.
hesabın var mı? giriş yap