şükela:  tümü | bugün
  • ikinci el kitap takas ve satış sitesi. faydalı olabilir. denemekte fayda var.

http://http/http://www.ukitap.com/
  • üye olduğum fakat kitaplarımın neredeyse hiçbiri sistemde olmadığından tek tek kayıt yaptırdığım site. biraz daha bilinmesi, keşfedilmesi lazım ki verimliliği artsın.
  • george orwell'ın bin dokuz yüz seksen dört romanının, orijinal dilinde bir liraya satışta bulunduğu site.
  • sistem olarak oldukça güzel olmasına karşın malesef henüz pek popüler olmamış kitap alış-veriş sitesi.
  • yeni çıkan kitaplar dahi uygun fiyatlara bulunuyor. bir göz atın derim.
  • kitap takası ve ikinci el kitap alış satışı için açılmış, kullanımı kolay zengin içerikli sitecik. cogzelmiş lan.
  • sistemi kolay ve anlaşılır olan ikinci el kitap sitesi. takas sistemi de iyi işliyor gibi görünüyor. henüz yeni üye olmama karşın iki takas yaptım. bakalım kargolarını gönderiyorum bugün. kitaplarımı aldıktan sonra edit gelir.

geç gelen edit: gelen kitaplar gayet temiz, pırıl pırıldı. ptt kargo ile de gayet ucuza geliyor. şansıma gayet iyi insanlarla takas yaptım.
  • cenabetliğini benim çektiğim site. arkadaş takas teklifi geliyo kabul ediyorum. aynı kitabı başkası satın almak için soruyo. takasta diyorum vazgeçilirse haber veririm. karşı taraf teklifi geri çekiyo, nezaketen mesaj atıp açıklama bile yapmıyo. satın almak için sorana mesaj atıyorum kitap şu an satışta alabilirsiniz diye. ben başkasından aldım diyo bu sefer. iki kez oldu aynı şey. artık takas teklifi yapana şart koycam kesin takas yapcaz dimi öyle son dakkada caymak yok diye ondan sonra kabul etcem. kitap serilerine toplu satış yapıyorum iletişime geçin diyen birine mesaj attım durdum cevap verme gereği bile duymadı. üstelik online oluyo da yani görüyo mesajı belli ki. kitaplar da hala satışta duruyo. nezaketen başkasına satcam de, satmak istemiyorum sana de ama bi açıklama yap bari. sinirleniyorum ben bu sitede gezdikçe. sistem güzel de insanlar hıyar! kullananlar azıcık nezaket öğrenseler tadından yenmiycek. (kibar kullanıcıları tenzih ederim)
  • iki gün önce üye olduğum ve tüm arşivi yığdığım site. baya baya satış, takas güzel ortam. kitap hastaları kaçırmasın diyorum şimdilik. ama ilk satıştan/takastan sonra ne derim allah bilir.
  • yaklaşık 5 aydır üye olduğum, 2 aydır da aktif bir şekilde kullandığım, giderek gelişen, her geçen gün yeni özellikler eklenen güzel site.

bu 2 ay içerisinde de hepsi olumlu olmak üzere 25 tane işlemim oldu.

bu nedenle siteye üye olacaklara, işlem yapma sıkıntısı ve tereddütü çekenlere birkaç tavsiyem olacak.

- ukitap takas öncelikli bir sitedir. alım/satım daha sonraki seçeneklerdir.

- siteye üye olacaksanız ticari amaçlarla gelmeyin. gelecekseniz de usturuplu davranın. asıl amacınız kitap okuma döngünüzü sürdürmek ve masrafınızı minimuma indirmek olmalı. eklediğiniz kitaplarınızın durumlarını doğru ekleyin. korsan kitap satışı kesinlikle yasaktır. kitabınız tertemiz ve orijinal olsa bile, hatta mağazadan daha dün almış olsanız bile liste fiyatının yarısından fazlasını isteyemezsiniz.

- ilk işlemleri yapmak önemlidir. çünkü sizin de sitedeki geleceğiniz buna bağlıdır. bu nedenle ilk işlemleri karnesinde olumlu işlemler olan üyelerle yapmaya gayret edin. sayfanın en altındaki "en iyi üyeler listesi" size bu konuda yardımcı olacaktır.

dipnot: edit olasılığı yüksek entry...