şükela:  tümü | bugün
 • ukrayna'da kullanılan über benzeri, kredi kartı istemeyip ödemeyi nakit olarak yapabileceğiniz ülke genelinde yaygın olarak kullanılan bir taksi çağırma uygulaması. uygulama menüsünde aracın ne derece lüks olacağından tutun, şoförün ingilizce konuşanını çağırmanıza kadar seçenekler mevcut. içeriğindeki interaktif harita ile çağırdığınız aracın nerede olduğunu ve kaç dakikaya bulunduğunuz noktaya ulaşacağını anlık olarak görebilirsiniz. fiyatları ise o anki müsait taksi sayısı belirliyor. fakat genellikle überden daha ucuza taksi buluyorsunuz. ukrayna'ya yolu düşecek olan herkesin elinin altında olması gereken bir uygulama.
 • uber nedeniyle ekmeksiz kalan ukraynalı taksi şoförlerinin uber şoförlerini bıçaklamak yerine çağa uyarak geliştirttiği başarılı uygulama.

  uber'in haritasından nokta atış konum belirlenemiyor, çok ufak da olsa hatalar olabiliyor. uklon ise nokta atış.

  uber şoförü yolu uzatırsa fiyat yükseliyor. uklon'da ise fiyat sabit.

  uber şoförü seyahati iptal ederse 35 hrivna (6tl) ceza ödüyorsunuz. uklon'da ise en fazla ingilizce bilmeyen ukraynalı şoför telefonda yalvarıyor. :)

  uklon'dan feyz al türkiye. teknoloji ile kavga edilmez, teknolojiye ayak uydurulur.
 • ukrayna'da son derece güzel bir şekilde çalışan; uber'e rakip bir uygulama. istediğiniz araç tipini bile seçebiliyorsunuz. öncelikle size destinasyonun ne kadar tutacağını yazıyor. "order" verince de size onay verip hangi plakalı ve marka aracın ne kadar zaman içerisinde size ulaşacağını bildiriyor. uygulama ingilizce dilinde ve çok pratik. uber'i bilmiyorum açıkçası hiç kullanmadım ama uklon bu ülkede çok güzel işliyor. şoför iptal ederse anında yeni çağrıda bulunuyorsunuz.