• (bkz: #138334280)
  • abd'den aldığı javelinleri suriye'deki cihatçı örgütlere satan terörizm destekçisi ülke.

suriyeli htş militanının çektiği videoda sarı şeritli ukrayna javelinlerini görebilirsiniz.
  • dünyadaki terör örgütlerinin ve kartellerinin %95'i rus yapımı silahlarla savaşırken ve dünyadaki terör saldırıların büyük çoğunluğu rus yapımı silahlarla gerçekleşirken mandacı rusçu faşistlerin "terörizm destekçisi" diye salladığı, şu sıralar faşist rus ordusuna, nazi wagner grubuna ve kadirovcu teröristlere zor anlar yaşatan ve bazı malların kölesi olduğu faşist emperyalizme karşı kurtuluş savaşı veren ülke.
  • hts'nin eline geçen javelin'ler rusya tarafından sağlanmış olamaz değil mi? rusya her hafta bir miktar anti-tank silahı ele geçiriyor ukrayna'da.bunları batının ukrayna'ya olan desteğini azaltmak için terör örgütlerine veriyor olabilir.
  • htş dediğimiz örgüt suriye'de rusya'nın baş düşmanıdır, rusya 2014'ten beridir htş, nusra, el kaide gibi örgütlerle savaşıyor baş düşmanına silah vermedi yani. suriyeli teröristlere giden silahlar tamamen ukraynalı silah tüccarlarının işidir.

ukrayna'ya gönderdiler, suriye'den çıktı odatv
  • bulgaristan tarafından kendilerine ağır mühimmat verilmeyeceği, şimdiye kadar yeterince yardım edildiği ve bundan sonra edilmeyeceği bildirilen ülke.

link
  • savaştan kaçan vatandaşlarının çoğunun geri döndüğü, benim de önümüzdeki ay gitmeyi düşündüğüm ülke.

anladığım kadarı ile kara sınırları açık durumda. vize işlerine girmeden geçilebilecek tek kara sınırı da moldova gibi duruyor. ayrıntılı bilgisi veya tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

olası soruları şimdiden cevaplayayım da sadece bilgilendirme amacıyla mesaj alabilirim belki:

hayır, manyak değilim, canıma da susamadım. savaşmaya gitmiyorum. kadın peşine de gitmiyorum. kanser tedavisi gören çok yakın bir arkadaşıma şöyle bir haftalığına gidip sürpriz yapmak istiyorum.
  • neden bunu okuyayım ki? haber sitesi mi burası sayfalarca kopyala linkle gel bu nedir?
  • baslikta bahsedilmemis hic ama belirtmek lazim. rusca sozlu en iyi muzigi yapanlar hemen hemen nerdeyse hep ukrayna kokenlidir. bunun nedenini rus hatuna sormustum, onlarda sanatsal egilim bizden daha yuksek ama dilleri ise yaramaz demisti. grup olsun yada bireysel olsun farketmez benimde modern zamanlarda dinledigim rus sarkilarinin cok buyuk kismi putin’in deyimiyle bu yavru vatandan cikiyor.
  • ordusu içindeki aşırı sağ, beyaz ırk yücelticisi unsarlara trilyarlarca dolar silah ve mühimmat verilen ülke. dünyadaki bütün beyaz ırkçı örgütler iletişim ve ittifak halindedir. bu silahların savaştan sonra mesela almanya ve fransa'da bulunan neo nazilerin eline geçmesi işten bile değil. daha önce amerika ve avrupa başta olmak üzere yeni zelanda'da bile terör eylemleri gerçekleştirmiş bu aşırıcı gruplar ileride büyük katliamlar yapabilirler. başta türkler olmak üzere avrupadaki göçmenler bence tedbiri bir tık arttırmalıdır. göçmen düşmanlığı zaten son 10 yıldır pik yaptı avrupa kıtasında. umarım korktuğum olmaz

dipnot: işbu entry putinci değildir ve sadece bir olguya dikkat çekmektedir.
hesabın var mı? giriş yap