şükela:  tümü | bugün
 • neden olmasın? diploması vardır en azından. en azından promptera bakmadan konuşabilir.
 • asıl komik olanın kaybettiği seçimdir.
  şimdi ukrayna dediğimiz ve küçümsediğimiz ülkede, bakanlık seçiminde son tura kalan iki kişi stadyumda herkesin önünde birbirlerine soru sordular. (bizim gibi ileri demokrasilerde pek mümkün değil. biz anca ana muhalefet liderini dövelim)
  bu soru cevap gösterdi ki komedyen olan poroşenko. eğer vaktiniz varsa şunun son 3 dakikasını seyredin.
 • mevcut başkan poreşenko seçim kampanyasını tamamen nefret söylemleri üzerine kurdu. halka hiçbir kanıt göstermeden zelensky'i putin'in adamı olarak gösterdi. hatta seçim afişlerinde kendisinin karşısına zelensky değil putin'in fotoğrafını koydu. "ukrayna halkı ya bana oy verecek ya da fet..." pardon "putincilere oy verecek" dedi. ekonomi dağılmış, vatandaş aç, yolsuzluklar almış başını falan hiç bu konulara girmedi. ukrayna'da bizim gibi "bekaaaa, bekaaa" deyince gaza gelen sığır sürüsü oranı bize göre daha düşük olduğu için rusya'dan ezici oranda nefret eden ukrayna halkı bundan bıktığını gösterdi ve rusya'ya karşı durmak dışında bir vaadi olmayan poreşenko'ya ezici oranda sktir çekmiş oldu bu seçimde.

  ha zielinsky de öyle mütevazi bir aday değildi bu arada. ülkenin en zengini hatta kimilerine göre üst aklı, gizli yöneticisi ıhor kolomoyskyy'nin çalışanıydı ve güçlü kampanyasını yüksek oranda o finanse etti. hani malum şahsiyeti sıfırdan parti kurup seçime girerken, zamanın hocaefendisi, şimdinin teröristi malum şahsiyetin finanse etmesi gibi. oy veren kesimin büyük bir kısmı da kendisine şüpheyle bakıyor. ama işte dediğim gibi poreşenko o kadar bıktırdı ki bundan kötü olamayız diye düşünüyorlar.

  daha mı iyi olacak yoksa poreşenko'yu bile mumla arayacakları hale mi gelecekler, bunu ukraynalılar bile kestiremiyorken ekşisözlük dış politika uzmanlarının yorumlarını okumak da ayrı bir keyif bu arada.*
 • waldo sen misin?

  (bkz: black mirror)
 • dünyada güzel şeyler de oluyor. şimdi gelsin komiklikler şakalar. bize de lazım cem yılmaz'ı mı seçsek?
 • ukrayna'da devlet başkanlığı seçimlerini, vladimir zelenskiy adında ki bir komedyen kazandı. şaka gibi bir olay. vladimir zelenskiy oyların yüzde 73,2'sini, petro poroşenko yüzde 25,3'ünü almış.
 • kendisini popüler yapan programda temiz bir politikacıyı canlandırdığı düşünüldüğünde, ukrayna halkının gerçeklik ile bağının koptuğunun işaretidir; bütün beyin cerrahlarının ya alkolik olduğu ya da bıçak parası isteği bir ülkede, beyin ameliyatı olmak için soyadı cerrah olan bir oto tamircisine gitmek gibi bir şey. ama en azından ukrayna'yı nefret söylemi üzerinden değil de espriler üzerinden bölecek olması ukrayna için iyi bir şey.

  "kötü espriye hayır, erken seçime evet" ya da "yapma bize makara nerede bizim grivna" gibi sloganlar ile protesto edilebilir.
 • bu adam ülkeyi rusya ile birleştirir demedi demeyin.
  putin için daha iyisi olamazdı,avrupanın en verimli tarım toprağı ukrayna'da.
 • amerika'da geçtiğimiz dönem olan şeyin ukrayna'ya da yansıması.