şükela:  tümü | bugün soru sor
  • imzalanan anlaşmaya göre dost ülke ukrayna, türkiye'den 6 adet bayraktar tb2 insansız hava aracı alacak, bu olay türkiye'nin üretim kabiliyetini gösterirken, ukrayna'nın başına bela olan ayrılıkçı teröristlerle mücadelesinde büyük katkı sağlayacaktır.

http://www.hurriyet.com.tr/…ya-iha-satacak-41081039

(bkz: slava ukraini)
  • guzel bir haberdir.
  • ukrayna'nın türkiye'den 12 adet bayraktar tb2 alması olayı.

selçuk bayraktar'ın da dediği gibi, bu ihracat türkiye için tarihi bir adım.
    umarım katlanarak devam eder.

edit: 10 yıl öncesine ait iha test uçuşlarını şuradan (#85466767) görebilirsiniz.
    bu güzel gelişmeler, o yoğun çalışmaların meyveleridir.
  • bi taraftan ruslara yanlayıp diğer taraftan ukrayna'ya silah satmamız.. bilemiyorum altan. iki süper güç de sik gibi ortada bırakmasın da..

güzel olay.
  • rus füzeleri tarafından düşürülecektir.adamlar acımadan içinde onlarca yolcu olan hollanda uçağını düşürdü.buna mı acıyacaklar?
  • tamamen reisin başarısı. abd gibi diğer ülkelerde kaos yaratıp silah satmaya başladık artık süper güç olduğumuzun kanıtıdır. zaten dünyanın en büyük 13. ekonomisiyiz. ama yetmez, durmak yok yola devam. reisin izindeyiz.
  • teknolojik değil siyasi hamledir. başarı olup olmadığını zaman gösterecek. nasıl biz rusya'ya domalmak için s-400 alıyor isek, rusya'ya karşı ukrayna da yanında olmamız için bunları alıyor. ha bu satılan 4 iha gotumuze nasıl sokulur rusya tarafından onu da zaman gösterecek.

edit: selçuk bayraktar pr'cılarının (mayışlı yalayıcılarının) mesajlarından sonra anladım başlığın neden açıldığını.

(bkz: bir pr mecrası olarak ekşisözlük)
  • bu ticaret ile özgüven kazanılması, yeni araçların üretimi açısından güdüleyici olması ve savunma sanayisinde dışa bağımlılığın azaltılması adına sevindirici bir gelişmedir.
  • daha önce katar'a da satılmıştı bu iha'lardan. çok ciddi bir başarı. rusya buna çok kızacak diyenlerin zihniyetini artık bu ülkede görmek istemiyoruz zira zaten 90 yıl bunların safsatalarını dinledik. abd'yi kızdırmayalım, çin'i kızdırmayalım, rusya'yı kızdırmayalım. oh ne güzel. oğlum siz bu kafayla eve nasıl ekmek götürüyorsunuz?
  • türkiye'nin (bkz: iha) ve (bkz: siha) üretiminde dünya çapında bir başarı yakaladığının kanıtı olan satış. inşallah çok daha güzel başarıların habercisi olan bu gelişmeleri gururla ve heyecanla takip ediyoruz.