şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #25324780)
  • çağımızın yanılgısı.
    cümle içinde kullanmak gerekirse: "bu kadar ulaşılabilir olmanın iyi bir şey olduğunu sanmıyorum."
  • bir dönem haddinden fazla önem verdiğim bir hadiseydi, inanmayanı olur elbette ama bir felsefesi bile vardı benim için. özetle olacaksa olmalı, gelecekse gelmeli, bulacaksa bulmalıydı iyi ya da kötü her ne ise.

şimdilerde ise yerini gizliliğe ve gizliliğe dayalı manipülasyonlara bıraktı. yanında olmak istediğim, yanında görmek istediğim 3-5 insanla temas kurabiliyorsam gerçekten ulaşılabilir olmak şu an için en uzak olmam gereken durum.
  • ufff şimdi kim kalkıp kumandayı alacak dediğinde masaya baktığın da sadece uzanıp alabileceğini gördüğünde yaşayacağın duygudur.
  • teknoloji nedeniyle çok kolay hale gelen durum. kötü olduğunu düşünüyorum, hiç çaba sarf etmek yok, özlemek, beklemek, beklerken heyecanlanmak yok. bu kadar kolay olunca arsız insanlar oluyormuşuz gibime geliyor. belki de haksızımdır.
  • şehir içerisinde bir yerin gelişebilmesi için artırılması gereken ilk konulardan biridir. bir noktanın ulaşılabilirliği ne kadar artarsa, yani kent içi ulaşım vasıtaları o noktayı ne kadar çok ve kaliteli beslerse, o noktanın değeri artar, bir merkez haline dönüşür. keza örneğin bir belediye nerelerin rant yapmasını istiyor, oralarının arsa değerinin artmasını istiyorsa, oralara olan ulaşımı kolaylaştırır, geniş yollar yapar, otobüs seferleri koyar, metro inşaatı yapar vs.
  • 8 ocak 2007'de isa kılıçaslan şöyle demiş: "yataklara ulaşılabilirlik (yatak takibi). acil servis / zemin ilişkisi. transfer servisleri. hastaların acil servislerde kaldıkları sürenin güvenilir...” (bkz: http://file.atuder.org.tr/…eupload/2gfqnd8fhl9j.pdf)
  • birileri ya da bir kimse tarafından kurcalanmaya izin verme durumu. fazla kurcalanma durumunda ise sonuçlar vahim olur. mutlaka biri kafayı yer.
  • çağın vebası