şükela:  tümü | bugün
  • anlamamıştır.
    şahsen iki kez okudum, anlamadım.

hecelenen ve çember sesinin ağır bir kayıtsızlıkla "iki adımlık yerkürenin bütün arka bahçelerinde" ölgün ve sedef bir bakışa/gülüşe; dönüşüne iz sürerek tanıklık etmek güzeldi. biricik ve kıyılmazdın... pelin'din. ulaş 2 kasım 2011

bak buraya aynen yazdım yine anlamadım.
    (bkz: ne diyon ulaş sen?)

edit: barışa değil bakışa
  • paragrafin iceriginden ve yazma seklinden ulas'in tam bir denyo oldugu anlasildigi icin normal hadisedir.
  • amme hizmeti olarak paragrafta anlatılmak isteneni öğelere ayırırsak;

pelinin sesi, hecelenen ve çember bir ses bunu hepimiz biliyoruz.
    bu pelin’in hecelen ve çember sesi; iki adımlık yer kürenin tüm arka bahçelerinde dönüşüyor.

-hmm peki neye dönüşüyor bu hecelenen ve çember ses?

ölgün ve sedef bir bakış’a, gülüşe dönüşüyor.

nasıl dönüşüyor?

-anladığımız kadarıyla ağır bir kayıtsızlıkla.

işte ulaş arkadaşımız, bu dönüşe tanıklık etmenin güzelliğinden dem vuruyor.

gerisi anlaşılmıştır diye umuyorum.

not: işimdeyim gücümdeyim
  • "susar mısın dil bilgisi ağlıyor şu an." imza: pelin.

ulaş'ın pelin'e hediye ettiği kitap değil de pelin ile ilgili bir yazı karaladığı kitap olmasın o. sahafa kitabı satan bence ulaş.
  • kötü edebiyattan haz etmiyordur. o yazıyı yazan ben olsam utancımdan insan içine çıkamam.
  • pelin muhtemelen evden gitmiş, artık ya evlendi ya okumaya gitti. annesi de eski kitap vesaire ne varsa hurdacıya vermiş, mandal ya da leğen almış. bunları sahafa satan o hurdacı. ne demiş erkin baba;
    "kör olası çöpçüler aşkımızı süpürmüşler".
  • kitap verdim ellerine,
    lsd sürdüm sayfalarına,
    tek yapacağın numaraları yalamaktı,
    ne güzel kafamız olacaktı.
  • pelin tarafından tek harcananı hediye ettiği kitap olmayan ulaş. üzmüştür.
  • nilgün marmara der ki;

ey, iki adımlık yerküre, senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!

(bkz: düşü ne biliyorum)

içinde nilgün marmara barındırmasıyla daha da güzelleşen, arka bahçelerini olanca açmış bir ulaş'ı görememiş pelin'dir.

bizden değildir.
  • r harfini söyleyemeyen adam cok görmüştüm ama yazamayanını ilk kez görüyorum. ulaş bey o ne biçim r öyle allasen kuzum?