şükela:  tümü | bugün
 • haberleşme kısmı sınıfta kalan bakanlık...bir bakanlığın internet sayfası (hemde bünyesinde haberleşmeyi bünyesinde barındıran bir bakanlık!) bu kadar mı yavaş açılır.
 • havaalanlarında üstünde "durmak yok yola devam" altında "t.c. ulaştırma bakanlığı" yazılı reklam ve bilgilendirme panoları bulunan bir bakanlıktır.
 • yüksek hızlı tren reklam panolarında "büyük düşündük, türkiye'nin hızına hız kattık" yazan bir bakanlıktır.

  tesadüf o ki önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de reklamları ve bilgilendirme panoları ak parti seçim sloganları ile benzerlik gösteriyor.
 • bi otobüs firmasının muavininden duyduğuma göre ankara'da mesa, ümitköy köprüsü, samsun yolu vs. gibi noktalarda şehirler arası seyahat eden yolcuların indirilmesini yasaklamış. ankara'ya otobüs ile intikal eden herkes ille aşti'de inecekmiş. ulaştırma bakanlığı'nın sitesinde böyle bişi tabi yok. sayın büyükşehir belediye başkanımızın bu işle bi alakası varsa onu bilemicem.

  bildiğim şey muavin baya sabırlı bi insan çıktı. yolculardan biri ısrarla ben mesa'da incem, bi güzellik yapsanız diye direttikçe muavin kardeş efem.. malesef efem.. bizim elimizden bişi gelmez efem.. diye diye güzellikle ikna etti yolcuyu. ben olsam "dur ben binali yıldırım'ı arıyom şimdi az bekle" der, ilk mola yerinde de arkadaşı unuturdum.

  lan bi dakka. bu ulaştırma bakanlığı'nın yutupla bi ilişkisi var mıydı?
 • ülkemizde gsm, yerel telekom hizmetleri ve internet iletişiminden sorumlu olduğu gibi tren yollarından da sorumlu oluşunu anlayamadığım bakanlıktır. bu durumda bir başka şehire yolcu ve yük "ulaştırma" ile internet ve/veya telefon üzerinden veri (ses, görüntü) "'ulaştırma" sanki aynı meslek dalının konusuymuş gibi ele alınıyor. bilişim ve telekomünikasyon kısmının bu bakanlıktan ayrılması son derece mantıklıdır.
 • türkiye'de dijital yayıncılık ve internet'in gelişememesinin en büyük sorumlusu.
 • ulaştırmama bakanlığına dönüşme yolunda hızlı adımlarla ilerlediği son yaptıklarıyla görülmektedir.
 • eskiden gümrük ve tekel bakanlığı varmış birbirinden alakasız iki farklı iş. ulan gümrük ne alaka tekel ne alaka. bu ulaştırma bakanlığı da bunun gibi. gümrük ve tekel gibi iki ismi yok ama birbirinden alakasız iki farklı iş yapıyor. çok merak ediyorum nasıl bu duruma geldi. yani bir bakanlık var yol, havalanı, demiryolu falan yapıyor, otobüsler, vapurlar, uçaklar falan... sonra hop birgün ülkeye telefon internet falan geliyor lan bu da ulaştırma diyip o bakanlığa mı veriyorlar? nasıl iş lan bu? bari adını değiştireydiniz ulaştırma ve iletişim bakanlığı diye. onun sıkıntısına bile girmemiş adamlar. düşün aynı bakan hem yol inşaatı yapıyor hem de sürekli değişen ve gelişen internetten de sorumlu. çok fantastik gerçekten.