şükela:  tümü | bugün
 • david eddingsin hayran olduğum oldukça realist karakterlerinden biri.diyaloglarını okumak insanı gülmekten kırabilir.gayet de zekidir kendileri.
 • ulath sarışın, iri yapılı ve saçları örgülü viking tipli şahane bir adamdır, bir konuşur pir konuşur, lafını hiç esirgemez. sparhawk'la aralarında şöyle bir diyalog geçmiştir:

  sparhawk: niye bizim gibi tam takım değil de* basit bir örme zırh* giyiyorsunuz? bizimkisi daha avantajlı olmaz mı?
  ulath: nehir geçmek zorundaysan olmaz ve geldiğim thalesia'da bir sürü nehir vardır. örme zırhı nehrin dibindeyken bile çıkarabilirsin ama diğeriyle kurtulamazsın.
  s: bu anlamlı.
  u: evet biz de öyle düşündük. tam takım zırh giymemiz gerektiğini düşünen bir eğitmenimiz vardı. kardeşlerimizden birisini örme gömlekle nehirden aşağı attık. gömleğini çözüp yukarı çıkması bir dakikadan az sürdü. eğitmen tam takım zırh giyiyordu. onu attığımızda yukarı çıkamadı. belki aşağıda daha ilginç bir şey buldu.
  s: kendi eğitmeninizi mi boğdunuz yani?!?!?!
  u: hayır, onu zırhı boğdu. sonra sir komier'i seçtik. salakça öneriler yapmayacak kadar anlayışlı.

  adamımız aynı zamanda pek bir çapkındır. başından yaralandığı bir dönemde kendisine bakan sephrenia'yı tanımayıp hemşire zannetmiş, her türlü ahlaksız teklifte bulunmuştur. ayrıca uykusunda troll dilinde konuşmak yahut sayıklamak gibi bir de özelliği vardır. troll küfürleri konusunda süper bir bilgi dağarcığına sahiptir.
 • genidian tarikatı şampiyonu şövalye..
 • david eddings in yarattigi en eglenceli karakterlerden biridir.
  alti kitap boyunca kari-kiz düskünlügünden bahsedilse de hiç icraata geçemeyen herhalde tek kahramandir.
 • yemek hazırlama sırasının kimde olduğunu takip ederek sürekli tyniana ve sparhawka giydiren hiç bir zaman sıra kendisine gelmeyen genidian şövalyesi.

  hafiften bi zor durumlarda espiri yapan hollywood herosu rolü üstlenmiştir. okunurken yüzünüzde gülümsemelere neden olur
 • sözlükte yazar olsa karma lakabı düz adam olurdu muhtemelen. sap gelmiş, sap gideceklerden. çapkındır çapkın olmasına ama her seferinde boş atar. bir icraatını göremedik daha. ama öyle ince bir mizah anlayışı vardır ki okuyanı hayran bırakır kendisine. ekibin az ve öz konuşan ama her konuştuğunda da yarıp geçiren üyesidir.
 • pratik zekası ve olaylara yaklaşımı ile anında kanka olunmak istenen hayali karakterler listesine en baştan girecek adam.

  gerçek olsalar, böyle bara falan da götürmeyeceksin. kalten ile bunu alacaksın, çekeceksin faça şahini kartal sahile, bagaj açık son ses arabesk çalarken gömeceksin rakıları.
  çilingir sofrasını nasıl olsa bize kitler ibiş.