şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ismail özay'ın milletvekili seçilmesiyle çanakkale belediye başkanı olmuş chp'li siyasetçi.
 • seçildiği günden beri çanakkaleye bişi verememiş olan, şehrin eksiklerinden bile bi haber olan ve seçim zamanı yaklaştığından oy toplamak için gezmelere başlayan sözde çanakkale belediye başkanı.
 • çanakkale gibi bir yerde meydana gelen kar fırtınası sonucu bazı yerlere 11 gün elektrik 7 gün su kesintisi yaşatmış "belediye başkanı". lüzumsuzluğun son noktası. melih gökçek'e laf edenlere bir de çanakkale'yi görün demek istiyorum. sonra laf etmeye devam edin, orası ayrı.
 • ismail özay geri dönene kadar çanakkale belediye başkanlığını yürütmesi gerekiyor. ismail özay'ın geri dönüp dönmeyeceği de belli olmadığı için de ülgür gökhan'ın başkanlığı devam ediyor.
 • 2009 yerel seçimlerinde bir kez daha seçilerek çanakkale belediye başkanı olmuştur. çanakkale'de cumhuriyet halk partisi'nin belediye başkanlığı'nda 4. dönem de an itibarı ile başlamıştır. 5 yıl daha, sokaklarinda, ayran yerine aynen eskisi gibi bira içilmeye devam edilebilecek olması, yine sokakların özgürlük ve rahatlığından asla ödün vermeyecek olması ise çanakkale aşıkları için leziz bir haberdir.
  (bkz: sahil şehirlerinin akp'ye oy vermemesi)
 • kültür&sanat faaliyetlerine önem veren bir başkandır, aynı zamanda kent müzesi de onun döneminde kurulmuştur.
 • kazdaglari ve cevresinde altin arayan sirketlere "karılarımızın kollarındaki bilezikleri bunlara verelim, buradan defolup gitsinler" diyerek tepkisini sert bir sekilde dile getirmis belediye baskanidir.

  politikacilara hayatta guvenmem ve bu adamin da belediye baskani olarak diger faliyetlerini bilmem; ama bu konu hakkindaki tavri baya hosuma gitti. para ugruna(ki o paralar halka gidecegine, cebe iniyor yuksek ihtimal) hes ler dahil turlu turlu cevre ve tarihi eser katliamina izin veren digerlerine ornek olsun.

  8 subat 2011 tarihli milliyet ten:
  http://www.milliyet.com.tr/…011/1349721/default.htm
 • dünyada içinden deniz geçen şehir sıfatına haiz sayılı kentlerden olan çanakkale'nin yerel yönetiminin başında bulunan ve yıllardır çanakkale'yi görsellikten mahrum bırakmış belediye başkanıdır. çimlendirilmeye veya çiçeklendirilmeye müsait bilimum alanın çöplük görüntüsü taşımasının, üzerinde hiçbir döşeme olmadığı için kabak gibi görünen kordonun ve halihazırda balçık çamur içerisinde bulunan yalı caddesinin baş müsebbibidir.. çanakkale'de boş makam koltuğunun üzerine chp bayrağı koysan seçimi kazanır mantığı devam ettiği müddetçe, durum pek de değişecek gibi görünmüyor..

  ekleme: işbu yukarıda yer alan entry 2011 yılı baz alınarak yazılmıştır.. mal gibi gaza gelip laf çakma gayretine gireceklere peşinen ihtar olunur.. yapımı aylaarr aylar sürse de kordonun son hali gayet güzel.. yalı caddesi çamurdan temizlenmiş durumda ama şehir merkezinde yeşillendirme konusunda hala sıkıntılar var.. çocukluğumun geçtiği ve evimin bulunduğu bu şehir yine de çok daha güzel olabilir.. (bu chp'yi yeren siyasi bir mesaj değil asla yanlış anlaşılmasın, çanakkale'nin akp'nin eline geçtiği takdirde nasıl bir rant merkezi olacağının farkındayım zira.)
 • kendisini geçtiğimiz pazar günü donanma çay bahçesi'nde batak oynarken gördüğüm çanakkale belediye başkanı. çanakkale'nin eksiklikleri vardır, belediye başkanı olarak başarılıdır başarısızdır bunu çanakkaleliler daha iyi bilirler ama bu şehre dışarıdan gelmiş biri olarak kendisini halkın arasında görünce sempatimi kazandığını söylemeliyim.